Zateplení stropu bungalovu

Od: Datum: 27.02.15 19:25 odpovědí: 1 změna: 01.03.15 15:35

Dobrý den,

mám dotaz ohledně stropní konstrukce bungalowu. Provádím stavbu zděné konstrukce z Porotherm T-profi. Střešní konstrukce bude provedena vazníky. Skladba stropu bude tedy následující :

- zavěšený SDK podhled na oc. konstrukci
- ALU parofolie lepená k OSB deskám a obvodovému zdivu
- OSB3 tl.8 mm (případně tl.12 PD)
- mezi a nad vazníky na OSB nafoukaná izolace (Supafil Loft) tl.400mm
- prostor půdy - část pochozí (záklop z prken - vzuchová mezera)

Mám dotaz právě na vložení OSB do této skladby. Úvaha je taková že OSB bude sloužit jako nosný prvek pro TI, aby nezatěžovala parofolii. Dále bude sloužit jako nosný prvek přímo pro parofolii a v neposlední řadě je to zlepšení difuzních vlastností celé konstrukce. Díky nalepení ALU folie na OSB s montáží zavěšeného SDK podhledu vznikne důležitá instalační a funkční vzduchová mezera. Jaký je prosím Váš názor na použití OSB? Použít tyto desky nebo je vynechat? Použít OSB desky tl.8 nebo tl.12 pero-drážka? Je vhodné použít ALU reflexní fólii pro vzduchovou mezeru nad SDK jen 5cm?

Předem Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: joematrix13
Datum: 01.03.15 15:35

OSB naprosto zbytečné. Supafil Loft je úžasný materiál, sám ho mám. Pod vazníky jsem natáhl obyčejnou parozábranu, kolmo na vazníky jsem připevnil po 40cm střešní latě a nafoukano mám Supafilu 50cm a naprosto bez problému. Viz foto :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.