Jak se natírá syntetikou?

Od: Datum: 27.02.15 12:29 odpovědí: 5 změna: 28.02.15 15:10

Jsem docela naštvaný, že ani neumím natřít kus bedny. Kde je chyba? Nejdřív jsem natíral vodorovnou plochu a barvu rozetřel po celé ploše, aby se rozlila.Jo, celkem to ušlo, jenomže při manipulaci se mi smekla ruka a sáhl jsem si do natřeného a místně jsem barvu sedřel. Čili, za 24 hodin barva pouze zavadla ale nevytvrdla. Nevytvrdne ani za 48 hodin. Natírat svislé plochy mi přijde nemožné, neboť barva vždy někde steče,i když je hustá. To je tak na 14 dní, pokud bychom vždy nechali doschnout vodorovně natíranou plochu a postupovat po jednotlivých plochách, dokud nezatvrdnou.

Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 12:57
avatar

na dřevěnou bednu vezměte Balakryl nebo něco podobného. Co Balakrylem ráno natřete, bude odpoledne suché. Přidáte druhou vrstvu, zase necháte uschnout a druhý den přidáte lak. Bedna bude svítit jako nová.

Syntetika je ale vhodná spíš na drátěný plot nebo na železné trubky. Vezmete základní barvu a ředidlo na syntetiku, obvykle S6006. Do nějakého kelímku nalijete trochu (TROCHU) barvy, naředíte, namočíte konec štětce a můžete natírat a hlavně důkladně roztírat. Jedna vrstva by měla uschnout do druhého dne. Přidá se druhá a třetí den můžete lakovat.

Je fakt, že tato věc chce trochu cviku, ale to co popisujete, mi připadá nějaké divné. Syntetika nesteče ani na svislé ploše. Buď tam valíte příliš mnoho barvy nebo ji nemáte naředěnou nebo obojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 13:07
avatar

Zdravím,
natírání syntetikou není složité - je to jen o cviku. Že je to (na rozdíl od vodou ředitelných barev) na dlouho, s tím souhlasím.
Syntetika za 24 hodin zaschne, ale samozřejmě není brousitelná - to je tak po týdnu při 20°C. Jinak platí, že čím silnější vrstvu barvy nanesete, tím déle to tvrdne a prosychá. Takže natírat slabou vrstvu a pořádně roztírat - křížem, pak barva nestéká. Při nanášení barvy - tahy stětcem jedním směrem nanáší barvu, tahy křížem na první směr barvu jen roztírají. Roztírání se dělá štětcem kolmo postaveným k natírané ploše - barva se "prořezává" aby se slila.
Samozřejmě pro pohodové natírání je třeba mít barvu upravenou (naředěnou) do správné konzistence - jak moc naředěnou poradit takhle nejde - je potřeba to "mít v oku", což se získá jedině zkušenostma.
Nevím, co si představit pod vaším popisem "bedna", ale pokud budu uvažovat klasickou krychli a nátěr povrchu, pak ji lze natřít z 5 stran na jeden nátěr, pak se nechá zaschnout, otočí se a natře se zbývající strana. Zkušení natěrači umí natřít všeh 6 stran krychle na jednou - na otočení čerstvě natřené krychle je finta jak ji uchopit a jak podložit, aby se čertsvě natřená plocha nepoškodila. Bere se to pomocí archů hrubého smirkového papíru za hrany a pokládá se na klínky opět na hrany.
Pokud jste si při manipulaci sáhl do čerstvého nátěru, lze to opravit přetřením hned a není nutné čekat na úplné vytvrdnutí a pak to brousit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 14:48

Ahoj. A já jen doplním to ředění. Použiješ svůj orlí zrak a tento postup. Do nové barvy si naleješ drtek ředidla a pořádně rozmícháš barvu ode dna. Zvedneš míchadlo z barvy-z plechovky nad hladinu a uděláš s ním na hladině kolečko. Málo naředěná barva (jakákoliv), zanechává na hladině po sobě stopu toho kolečka. Přidáš ředidlo a zase zamícháš. To opakuješ, až do chvíle, až se stékaná barva začne zanořovat do hladiny. Tohle řešení je pro natírání štětcem. Dělám to i u barev na výmalbu místností. Mě to funguje. Na plechovkách s barvou 3 v 1 píší, že se tahle jejich barva nemusí ředit. Bez ředění to nešlo. Ani pro pouze jeden nátěr. Ředit a nátěry nejmíň dva, radši tři. A je to nadlouho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 27.02.15 15:33

Zdravím, vsadím se že to byl nějakej email typu Industrol, že jo? Ten mi do baráku nesmí, to je strašná barva-vůbec to nbechne a je to pořád takové gumové. Jinak na dřevo raději vodovku, klidně EKO Eternal či Balakryl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 15:10
avatar

Barva steče právě proto, že je hustá. Hustou barvou nenatřeš slabou vrstvu a silná vrstva má snahu stékat. Takže jak zde již zaznělo, ředit a natírat radši vícekrát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.