Zateplení domu (podélné nebo kolmé vlákno)

Od: Datum: 25.02.15 15:03 odpovědí: 12 změna: 15.04.15 09:18

Zdravím, chystám se zateplovat RD. Postaveno je z ytongu 375 mm a zateplovat chci minerální vatou 100mm. Ale nevím, jestli vatou s podélným nebo kolmým vláknem. Prosím o názory a proč zrovna to a né ono. Zároveň, zda i u polélného dávat lepící stěrku po celé ploše či nikoliv. Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.15 18:05

TF profi, lambda 0,36, podélné vlákno, nemusí být celá plocha lepidla

NF 333, lambda 0,41, kolmé vlákno musí být celá plocha lepidla

Výběr je jen na Vás.

Proč vata a ne jiný izolant?

doplněno 25.02.15 20:08:

Franto, to je ale na debatu na půl hodiny..

Nechcete si mne nalézt na skype?

doplněno 26.02.15 06:52:

Františku, jako že bych půl hodinovou debatu napsal do emailu a pak čekal, že po první větě sdělíte, takhle ne..

603902651

Ohodnoceno: 0x

Od: frantik
Datum: 25.02.15 19:57

Díky. Jojo, lambdu vím. Ale mě spíš zajímalo jaký je v tom rozdíl - kromě té lambdy. Případně, když by u podélného vlákna byla celé plocha v lepidle (dělat to na zub hladítka) tak to ničemu nevadí?

Pro vatu jsem se tak nějak rozhodl, polystyren jsem nechtěl, nějak k němu nemám důvěru.

Datum: 25.02.15 21:38

to mi je jasné. Na internetu zase až tolik nejsem. Tak pokud by to šlo napsat, případně zaslat na mail.

Datum: 26.02.15 08:29

mě jde hlavně o nějaké shrnutí - v čem je rozdíl kromě lambdy, jaký je rozdíl v práci s materiálem apod..

Datum: 26.03.15 10:56

Tak jsem zvolil Isover a podélné vlákno.

Jen bych se zeptal, jakým lepidlem doporučujete lepit a zároveň použít pro perlinku. Zedník mi řekl, že na obojí použít fasádní lepidlo a značka je úplně jedno. Ale rád bych znal názor, jaké třeba použít - značka a proč.

Datum: 26.03.15 11:35

Františku, já bych použil Z 301 DUO, proč? Páč ho mám ve skladu, je certifikované a je na něj akce..

Datum: 26.03.15 12:28

Díky a jaký je třeba rozdíl "Basf Prince Color Z 301 PS lepící tmel" a "Basf Prince Color Z 301 DUO lepící stěrka". U obojího se píše, že je možno jak pro polystyren tak vatu a lepení i stěrkování. Nebo jaký je třeba rozdíl "Weber therm klasik lepící a stěrková hmota" a "Weber tmel 700" - opět u obojího uvádí, že je pro obojí použití. Mě jde hlavně o tu vatu a jak lepení, tak poté stěrku s perlinkou. Snažím se přijít na to, jaký je rozdíl, co je lepší a zároveň, abych to tím lepidlem neuzavřel.

Datum: 26.03.15 19:59

Zabíháme do podrobností, ale na polyš můžete použít obě lepidla,

Dříve se lepilo PeSkem, a natahovalo DUem. Dneska už jen DUem...

doplněno 27.03.15 12:10:

Omlouvám se za nepřesnost...

ale na polyš a vatu můžete použít obě lepidla,

Datum: 26.03.15 22:03
Ale ja nebudu delat polystyren, nybrz vatu. Takze ted jste mi moc neporadil...
Datum: 27.03.15 13:00
Ok, diky. A jak s paropropustnosti lepidla pouziteho na lepeni a sterkovani vaty? Jde mi o to, ze je spousty lepidel a nevim, ktere pouzit. Rad bych vice nazoru od vice lidi.
Od: jackescz
Datum: 27.03.15 19:07

Weber therm 700 lepidlo kde je vetší množství ,,písku" a je to nejlevnejší lepidlo od Weberu.

Weber therm. klasik lepdilo o třídu lepší a kvalitnější lepidlo

Každý zednik je zvyklý pracovat s něčím jinym.

Datum: 15.04.15 09:18

A máte někdo zkušenost s fasádním lepidlem Den Braven - QUARTZ FASÁDA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.