Nemám na nájemné

Od: Datum: 25.02.15 13:37 odpovědí: 26 změna: 25.02.15 21:05

Dobrý den

Chtěla bych vás požádat o radu

Před 2 mesici mi přišla vízva k zaplacení od exekutora v částece 37tisic korun dal mi čad do 15tého unora častku jsem uhradila ale boužel mi už nezbylo na nájem :( volala jsem teda správci protože majtele jsou v Rusku a komunikuji s nami jen přez něj ..situaci jsem mu vysvětlila a poprosila zda bych nemohla zaplatit přišti mesic tedy 2 nájmy najednou boužel mi vstříc nevyšel a řekl mi ze boužel že pokud penize na učte nebudou do 27.unora tak at se k 1.3 vystěhuji nevím co ted nemám kam jít ... Ráda bych tuto situaci s majteli nejak vyřešila ale opravdu nevím jak ...nevím kam půjdu nez my přijdou peníze jsem z toho strašne zoufalá :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.15 13:45

Kolik činí nájemné?, to přece nemůže být žádná nezvládnutelná suma, požádejte o půjčku rodinu. Jste-li zaměstnaná, požádejte zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x

Od: kristyna23
Datum: 25.02.15 13:48

Nájemné činí 9500 pro mě to ted momentalně nezvladatelná suma je... jak jsem psala nikoho nemám ,nikoho kdo by mi půjčil natož ke komu bych mohla jít

Datum: 25.02.15 13:50

A pokud si nemůžete půjčit u příbuzných ani u zaměstnavatele, co kreditní karta nebo kontokorent z BÚ, projdete u banky? Pokud potřebujete překlenout jen měsíc, máte jistý příjem, zaměstnání, tak by to nemusel být takový problém?

doplněno 25.02.15 13:53:

S majitelem bytu máte uzavřenu řádnou smlouvu? Bydlíte tam oficiálně? Protože pro nezaplacení jednoho nájmu, nemůžete dostat okamžitou výpověď..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.02.15 13:58

Zaměstnaní mám ale na černo kde si vydělám pěkné penize ale boužel jsem ale potřebovala zaplatit tu exekuci a jen tak tak jsem to stihla za 2 mesice vydělat ted jsem do toho byla týden nemocná takže jsem nemohla do práce takže s penezmi co jsem počitala a chtěla snimi zaplatit nájem jsem si nevydělala ,mám kreditní kartu u ČS ale nechteli my tenkrát dát ani kontokorent na 10000 protože mi tam nechodí dost penez dostavam všechny na ruku

Datum: 25.02.15 14:22

Šedá ekonomika, exekuce, rusky majitel, bezesmluvni vztah (?) - tezko nektera ofcialni instituce pujci. Pokud to zkusite, tak tohle samozrejme nikomu nerikat. Ale jinak to vidim na ty strasne lichvarske pujcky pres internet ve stylu "Penize do 15 minut a bez rucitele".

Datum: 25.02.15 14:25

no to je kombinace teda *kafe*

Datum: 25.02.15 14:31

Tedy proč máte exekuci,když máte dobrý výdělek,,,a ted ani na nájem,,tak tomu rozumím...

Datum: 25.02.15 14:17

bohužel Vám asi nezbyde nic jiného, než sklopit hlavu a vyrazit s prosíkem o půjčku k rodině, kamarádům... my tady na poradte vám peníze posílat nebudeme, to by pak mohl každej přijít a prosit... myslím že pomoc od rodiny nebo přátel bude na místě, možná se s nimi i můžete domluvit na rozložení do splátek, třeba dvou. Asi nemáte jinou možnost, pokud nechcete skončit na ulici.

Datum: 25.02.15 14:26

Z rodiny už nikoho nemám ! Já od vás žádne peníze nechci čekala jsem že my třeba poradíte neco ze zákona třeba ale asi ne.

Datum: 25.02.15 14:36

Krastýno,

určitě je vše o jednání, určitě Vám nemůže dát výpověď, jen když nezaplatíte jeden nájem. Může Vám dát ale normálně výpověď, ale se 3 měsíce výpovědní dobou. Já většinou počkám s nájmem do dalšího měsíce, páč je lepší Vás tam nechat, nežli Vás vystěhovat...

Ze zákona není možnost bránit ty, co nemají na nájem. Ze zákona je možno dodržovat smlouvy a předpisy..

Datum: 25.02.15 14:41

Děkuji moc jste mi pomohl pokud tedy 25.3 zaplatim oba nájmy a už budu ve výpovědní lhůtě budu tedy mít čas najít si alespon nové bydlení ...slo mi o to zda mě muže vyhodit z bytu ze dne na den.

Datum: 25.02.15 14:37

přesně tak, sama obcházíte zákon. A co kamarádi? Kolegové z práce? Nebo jít na mzdovku a říct o co jde, zda by vám dali zálohu? Máte hodně možností, spíš mi přijde že se vám nechce to řešit. Přinejhorším vám opravdu zbyde jen ta neseriozní půjčka, půjčite si deset, vrátíte třicet pět, tak se musíte sama rozhodnout co je lepší.

Datum: 25.02.15 14:30

Co chcete radit ze zákona? :D Vždyť Vy ten zákon sama obcházíte s prací.

doplněno 25.02.15 14:35:

Bohužel nemůžete se divit, že kromě rodiny,lichvářů nebo kamarádů, není jiné cesty, jak z toho ven. To je to riziko práce na černo. Jen by mě zajímalo, jste evidované na pracovním úřadě?

Datum: 25.02.15 14:36

Víte kolik lídí pracuje na černo? V téhle době kdy vám za mesic dření dají výplatu 11tisíc čistého by jste radeji nešel nekam za lepším výdělkem? Na uřadě nejsem Socialní a Zdravotní si platím tak nevím o co vám jde nebo co máte za mindrák že se mi vysmíváte slušně jsem poprosila o radu a pokud mi nedokažete pomradit proč to komentujete stupidníma řečma nabo vám děla radost potupovat člověka na dně?

Datum: 25.02.15 14:52

Chapu, ze ted neni cas na vycitky. Ale ze by Vam nekdo zde dal adresu na nebankovni pujcku s urokem 1 % to snad necekate. Spise jde o to, ze az si to vyresite, tak se zamyslete. Clovek se obcas ocitne v problemech, ale alespon si to uvedomi. Pokud ale povazujete praci na cerno za normalni, do exekuce se clovek dostava vetsinou pro ignorovani nejakych predchozich povinnosti, bydlet v podnajmu za 9.000 si myslim je taky trochu nadstandard a mit dohodu o podnajmu na vode (?). Tak zatim zde ty nase vycitky dejte bokem, ale po vyreseni problemu se zamyslete. To neni zlomyslnost.

Datum: 25.02.15 15:14
Nechtěla jsem na tenhle komentař reagovat ale nedalo mi to! O tom že žádam o adresu na nebankovní půjčku jsem nenapsala ani slovo takže nechapu kde jste tohle vzal .Jestli považuju praci na černo za normální?ano považuju a budu dokud budou platy takové jaké jsou a že se znich opravdu vyžít nedá! do exekuce se clovek dostava vetsinou pro ignorovani nejakych predchozich povinnosti to sice ano ale já tu neřešila svou exekuci kterou jsem zaplatila do koruny. Pronájem za 9000 tisic je nadstandart?to jste vzal prosím kde? platím 9000ticis cisty nájem plus 4500 poplatky ono totiž pokud chce človek trošku slušne bydlet tak levnější nesežene leda někne mezi cikany. jakou dohodu o podnájmu na vodě? jako zlomyslnost mi to příjde to se na mě nezlobte zamyslet by ste se měl i vy Jsem mlada holka co se dostala do problemu a chtěla poradit a pokud vím tak tahle stranka se jmenuje PORADTE takže jsem tu spravně jste si jistý že i vy? Problem jsem již vyřešila jsem ráda ale pro přište nebudu tak naivní že se mi tu zde ddostane solidní rady .Pěkný den
Datum: 25.02.15 21:05

No myslim, ze to berete trochu precitliveji, ale chapu Vas v situaci, ktera byla pro vas neprijemna, ale okomentuji sve vyjadreni :

... ze by Vam nekdo zde dal adresu na nebankovni pujcku s urokem 1 % to snad necekate.Odpoved je ano-ne. Rozumel jsem kde sehnat rychle prostredky, kdyz nikdo z blizkych neni poruce. Banku jste zkousela

... Pokud ale povazujete praci na cerno za normalni, rikate ano, ja ne. Zatim jste na zacatku pracovni kariery. Znam lidi, co to takto provadi mnoho let (prodavaji ve stanku Vietnamcu za mzdu na ruku) a po narokovani duchodu se divi, ze maji duchod spocitany na nejnizsi moznou uroven. To je pro Vas ted spise usmevne, ale treba pri nemoci uz poznate z ceho se Vam pocita nemocenska.

...do exekuce se clovek dostava vetsinou pro ignorovani nejakych predchozich povinnosti- stane se pokud se nechci, nemuzu nebo neumim domluvit na jinem vyporadani. Ono to souvisi s tim celym problemem. Ale to neni vycitka, ale k zamysleni, ze vsechno se vsim souvisi.

...bydlet v podnajmu za 9.000 si myslim je taky trochu nadstandard- jiste, mame jiny standard, zalezi na bydlisti.Garsonka v Usti n L. to asi nebude (at se na me nezlobi Ustecaci, tam pry je ale nejlevnejsi bydleni) :)

...a mit dohodu o podnajmu na vode (?). - vychazim z toho, ze klasicka smlouva o pronajmu byva o smluvnich podminkach mj. i vypovedi a byva napr jistena kauci (3 mesicni najem predem). Potom je chranen pred nenadalymi vykyvy jak najemce, tak pronajimatel. Volani nekam a ocekavat posun terminu splatnosti je riskantni

... a na zaver- dost prispevku zde k Vam bylo trochu kritictejsich, nejen muj. Taky jsem to myslel tak, ze je to spise k zamysleni, ale az po te, co se to vyresi. Skutecne jina moznost, ze Vam nekdo pujci nebo pozdrzi splatnost nebyla. Takze kdyz Vam zamestnavatel vysel vstric, tak to mel byt prvni krok a nemusela ste se tady vystavit neprijemnym pripominkam. Takze pekny a klidny zbytek vecera.

Datum: 25.02.15 14:54

Samozřejmě vím a také to nese jisté riziko, které jo pro Vás v tuto chvíli přítěží.

Od: georgeart
Datum: 25.02.15 14:38

Pokud je taková špatná situace a není z ní jiná cesta ven, tak prodat všechny hodnotnější věci, které máte. Bez počítače se dá žít, bez televize taky... ale to už nechám na vás. Zachráníte tím aktuální situaci a pak se honem rychle snažte, aby se to už víckrát nestalo.

Od: buss®
Datum: 25.02.15 14:41

A pokoušela jste se dohodnout s věřitelem, exekutorem?

doplněno 25.02.15 17:48:

Máte-li to tak našponované, měla jste dohodnout splátky.

Datum: 25.02.15 14:43

Exekuci jsem již zaplatila ale pak jsem nešla na týden do prace kvuly chřipce a tím pádem jsem si nevydělala na nájemné

Datum: 25.02.15 14:53

Děkuju moc všem za rady

Zavolala jsem Šéfovy a on mi dá penize dopředu a pak si to oddělám ,jsem ráda že to takhle dopadlo nechtěla jsem si sice nikde půjčovat ale nic jineho mi stejně nezbylo tak aspon takhle .

Děkuju a hezký zbytek dne , Kristýna

Datum: 25.02.15 14:59

Tak vidíte že to jde snadno a bez dalšího uvalení do dluhu. Sice se budete muset další měsíc uskromnit, ale to překlenete a budete mít klid. Sama vím že s exekutory není prd*l, tak ať to zvládnete v pohodě *palec*

Datum: 25.02.15 14:58

Dobrý den ,

tuto situaci bylo vhodné řešit s exekutorem ještě před uhrazením 37.000 Kč. Exekutor Vám musí umožnit splácení po splátkách. Co se týče nezaplaceného nájemného i v tomto případě není možné (pokud máte řádnou smlouvu) aby Vás pronajímatel ihned do měsíce poslal na ulici. Ideální je tyto situace vždy řešit písemně doporučeným dopisem abyste měla v ruce doklad ,že jste se snažila věc řešit.. Pokud jste doposud neměla s úhradou nájmů problémy ,pak by Vám měl pronajímatel vyjít vstříc. Pokud tak není schopen ,pak to vypovídá o jeho neférovosti a rychle bych se snažil hledat jiný pronájem ... nejlépe obecní či družstevní. Půjčovat si od bank či nebankovních společností zásadně nedoporučuju... jen by Vás to finančně zatížilo do budoucna.

Přeji hodně štěstí :)

Baier P.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.02.15 15:59

Je dobre, ze mate doreseno. Berte to jako zkusenost a zkuste si nasetrit nejaky financni polstar prave pro pripad, ze by jste se dostala do podobne situace znovu. Najem mi prijde vysoky, ale treba mate velky byt, hlavne, ze jste spokojena.

Doporuceni je mit fin. rezervu na cca 1/4 roku.

doplněno 25.02.15 17:45:

Ja jsem byl v podnajmu v Brne 1+1 a 2+kk. V obou pripadech jsem bydlel za mene nez 10 000 vcetne vseho. Najem za 1+1 vysel na 7.500. Pravda je to par let z5. a nebyla to novostavba. Do ted vidim inzeraty za stejne penizem takze verim, ze se da najit i v Praze, nebo kdekoliv jinde

Ohodnoceno: 1x

Od: pietr
Datum: 25.02.15 17:29
Nájemné tak vysoké zas tak není, také záleží v jakém městě žije, dle výše asi Praha ale třeba Hradec, Pardubice skoro to samé plus minus záleží kde jak velké atd, ale asi by to chtělo hledat něco jiného služby nepočítám, jen ten nájem,co třeba hledat něco menšího, jak jsem pochopil jste asi sama, doma člověk stejně většinou moc čásu netravi,spíš jen přespat, pak práce, tak co něco menšího pokud to jde,zaplatit 13500 měsíčně tak nemám ani korunu,hold dělám legálně, i když na rovinu nějaké melouchy mam taky ,jinak bych neměl co jíst, co já hlavně děti
doplněno 25.02.15 17:30: Hlavně že vyřešeno život je pes

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.