Jde se domluvit jen s majitelkou bytu?

Od: Datum: 24.02.15 22:45 odpovědí: 9 změna: 26.02.15 20:12

Dobrý den nebo spíš již večer :),

bydlím sama a přítel též - tedy on s 2 lidmi, ale má vlastní pokoj, ale chceme bydlet spolu a tak hledáme - v domě, dívala jsem se dnes na inzeráty a v domě, kde bydlím, nabízí realitka větší byt, já mám garsonku, kdybych měla aspon 1 plus 1, tak nové bydlení neřešíme a přistěhoval by se, avšak v garsonce by hrozila "ponorka", tak nějak jsme si řekli, že bude dobré, když to mezi námi trošku/víc zaskřípe, abychom měli každý svůj "vlastní kout" :D. No a mne zajímá :

jde nějak obejít realitku a dohodnout se s majitelkou? Nechce se nám platit provize za nekřesťanský peníze, většinou je to ve světě tak, že provizi platí pronajímatelé, jelikož na platícího je kladeno, aby zaplatil kauci, provizi a nájem - což je pro něj dost peněz - tady nemáme platy jako u našich sousedů, a přitom když máme tu zatracenou unii, jakto, že se nepozastavuje kolik má např. účetní tady a účetní v Německu - ale to přece jen řešit nechci, spíš jsem chtěla nastínit, že ty provize jsou fakt HNUS - samozřejmě je to věc nabídky a poptávky.

Jde to se domluvit pouze s majitelkou? Nebo jim bude muset něco zaplatit za jejich služby i když nikoho nenašli? Nevím, jak tohle funguje.

Děkuji všem za komenty a dobrou, utíkám do říše snů.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.15 22:47

ano, ale zalezi na tom, zda majitel nemovitosti nepodepsal nejakou smlouvu s realitkou, ktera mu toto zakazuje..., kdyztak http://www.bezrealitky.cz

doplněno 24.02.15 23:01:

@jar je to jeji problem, protoze realitce zaplati rezervacni poplatek ;) za muj dum to bylo 60tis a to uz neni uplne castka, ktera by nezabolela, 20-30 sere pes, ale 60 uz je teda dost :)

Ohodnoceno: 0x

Od: nikka
Datum: 24.02.15 22:52

Děkuji za odpověď, jinak tuto stránku znám, ale s přítelem, který ode mne bydlí cca 50 metrů :D se nám líbí, že to stěhování by nebylo až tak problematické a navíc jsme na lokalitu tady zvyklí :D Jinak - majitelka je jejich významná klientka, jelikož celý dům patří jí, takže mohou být rádi, že vždy využívá jejich služeb, když pronajímá, tak by u tohodle přimhouřit oko mohli..:-D, tak snad by to nemuselo vadit, pronajímá to realitka, která to pronajala i mně cca před rokem...a navíc mám nájemníka i na tenhle byt - tak třeba to vyjde, ,zkusím ji zítra zavolat...velmi děkuji za info .)

Od: bh
Datum: 24.02.15 22:56

Proč to řešíte na internetu a ne s vlastníkem domu, kde chcete bydlet. My zde nevíme, co si domluvila majitelka domu s realitkou.

Ohodnoceno: 1x

Od: jar®
Datum: 24.02.15 22:58

Pokud máte byt ve stejném domě, kde by měl být volný větší byt, obrátila bych se na majitelku, bude to rychlejší a pokud platíte řádně nájem a nejsou s Vámi problémy, bude majitelka určitě vstřícná. Realitka bude hledat nájemce na Váš stávající byt a pokud není majitelka omezena nějakou smlouvou, bude i převod rychlejší. Jinak po vzájemné dohodě byt převede přes realitku, poplatek pro realitku platí majitelka, to už není Váš problém.

Datum: 25.02.15 00:37

Presne tak, realitky si toto velmi dusledne hlidaji a casto to osetruji i ve smlouvach.Pokud se majitelka uvazala danou smlouvou, kde dala ezklizivni vyhradni pravo realitce, tak by ji realitka mohla poradne sankciovat...My jsme nedavno prodavali byt, oslovili realitku a po precteni vsech zakazu co nesmime a sankci co nas ceka jsme je poslali do haje a byt prodali samizdat.Realitka se chovala jak vydriduch..Sama zadne sankce pro sebe a na nas doraz co kdyz zase oni nesplni to a ono, tak nam bylo odpovezeno, ze oni chyby nedelaji.. Noo coment..Realitku uz nikdy..Prodali jsme sami a stacilo se tomu jen venovat, tak zkuste i vy dat inzeraty ve vasich novinach, na netu, kde se da..Nam na zaklade toho pak volalo spousta lidi.. Urcite je spoustu lidi, kteri chteji prodat, pronajmout a je jich vice nez tech, kteri chteji koupit.. Hodne stesti..

Datum: 26.02.15 10:06

Já dost dobře nerozumím vaší odpovědi. Jak by si mohla tazatelka dát inzerát a pokoušet se najít nájemníka, když jí ten byt nepatří. A navíc se tady všude píše, že majitelka, které patří celý dům, má právě smlouvu s realitní kanceláří a o to tazatelce jde. Jestli se může obrátit přímo na majitelku domu, nebo zdali musí výměnu bytu v tom samém domě nahlásit opět realitce.

Podle mne se tazatelka s majitelkou domu může pokusit o dohodu, ale jak už je psáno výše, asi ji majitelka odkáže na realitku. Oni to mají skutečně velice dobře ošetřeno, aby jim neutekla ani koruna.

Datum: 26.02.15 16:48

Tazatelka pise, ze hleda byt a ne najemnika jak pisete vy.. Nerozumim cemu zase nerozumite vy..Presne to jsem psala, ze pokud je majitelka toho jineho bytu zavazana realitkou, tak tazatelku odkaze prave na tu realitku..

Datum: 26.02.15 17:07

Přečtěte si hned první odpověď tazatelky a pak snad poznáte o čem mluvím. Navíc majitelka jejího bytu, je majitelkou všech bytů v té bytovce a ona se chce dohodnout s ní, protože se v tom baráku uvolnil větší byt, o který má právě tazatelka zájem.

doplněno 26.02.15 18:12:

A jak jste proboha přišla na to, že já napsala, že tazatelka hledá nájemníka. Vy fakticky asi nečtete co člověk píše. Nebo tomu asi nerozumíte.

Datum: 26.02.15 20:12

nikka, já správcuji několik domů, spolupracuji s několika realitkami, které nabízi byty pro mne. Se žádnou nemám žádnou smlouvu, takže pokud potencionální zájemce přijde po prohlídce za mnou, a chce se domluvit mimo realitku, tak se domluvíme.

Před hodinkou se nedomluvil a dal realitce 10.000Kč, pak makléř zavolal mne, že si můžu klienta vyzvednout a sepsat s ním smlouvu. Jelikož byt bude obytný až 1.4. dneska při podpisu mi dal jistotu 10.000Kč.

Takže jděte za majitelem, nebo za správcem...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.