Zjištění stavu zateplení

Od: Datum: 24.02.15 21:00 odpovědí: 3 změna: 24.02.15 21:48

Zdravím,

rád bych se zeptal místních na stav zateplení šikmin po několika letech. Mám střechu s větranou mezerou, hydroizolací, vatou, parozábranou a sdk. Stav cca 10 let. O kvalitě prací mám jisté pochybnosti, např. špatné napojení parozábrany skrz elektroinstalaci, chladná část stěn kolem pozednice, námraza na ostění při -10 (vlhkost na ostění se úpravou parapetu a snížením celkové vlhkosti odstranila, takže nyní je vše suché).

Nedávno mě napadlo, jak poznám, kdyby něco bylo špatně - mokrá vata, plíseň, napadnuté dřevo.. Je možné to nějak poznat? Jaké máte zkušenosti z praxe? Jsem typ člověka, který by to nejraději vše sundal, zkontroloval a dal zpět

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 24.02.15 21:23

Pomerne rychla metoda zkoumani je treba mereni povechove teploty steny. Nebo rovnou pouziti rermokamery.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.15 21:23

Petře,

jistotu budete mít, když uděláte kontrolní otvor, třeba 30x30cm. Pak opravíte sádroš je je klídek..

doplněno 25.02.15 06:57:

Máte zkušenosti z praxe nebo dokážete říct, jaké % zateplení vykazuje vady?

Nikdy jsem na školení podobné odhady neslyšel...

Ještě se zeptám, za předpokladu, že dochází k většímu průniku par (min. přes vruty), kolik vlhkosti dokáže odejít skrz větranou mezeru a vyschnout během letních horkých dnů? Resp. když v zimě dřevo navlhne, vyschne přes léto?
Nesmí docházet k tomu, aby tam vlhkost zůstavala. Jsou na to složité výpočty.

Ohodnoceno: 2x

Od: petrn*
Datum: 24.02.15 21:48

Milane,

kontrolní otvory kolem krokví mě také napadly, jen vymyslet dobu, kdy manželka nebude doma .

Termovizní měření jsem dělal, tam byly vidět právě nedostatky kolem pozednice a na části ostění. Tyto místa jsou i všeobecně povrchově chladná.

Máte zkušenosti z praxe nebo dokážete říct, jaké % zateplení vykazuje vady?

Ještě se zeptám, za předpokladu, že dochází k většímu průniku par (min. přes vruty), kolik vlhkosti dokáže odejít skrz větranou mezeru a vyschnout během letních horkých dnů? Resp. když v zimě dřevo navlhne, vyschne přes léto?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.