Náhlý pokles tlaku v elektrickém kotli

Od: Datum: 24.02.15 20:10 odpovědí: 5 změna: 25.02.15 14:05
avatar

Zdarvím,

jak už asi všichni tady vědí, mám elektrokotel Protherm se kterým čas od času bojuji. Buďto se z ničeho nic během noci, kdy HDO jede nonstop, mám 20 hodin "levného" proudu, přehřeje a kotel se hodí do poruchy. To jsem myslím a doufám už vyřešila. Ale teď se mi stalo, že jsem se zase ráno probudila a kotel zase v poruše. Ale přehřátý nebyl. Klesla v okruhu voda. Dopustila jsem vodu, zmáčkla nhoře to čidlo a kotel zase naskočil a jede. Jenomže mi nejde do hlavy, kam se poděla ta voda, když jsem radiátory neodvzdušňovala, nebylo proč a vůbec s ničím jsem nehýbala. Nikde žádná voda odnikud neteče. Všechny radiátory jsou v pořádku. Suché. Kam se tedy poděla ta voda a proč z oběhu zmizela? Už jsem z toho topení úplně na hlavu. Mám kolikrát strach jít spát, že se ráno probudím a zase tady budu běhat v noční košili s hadicí po dvoře. *bezim* Mohl by mi někdo vysvětlit, proč se tohle děje? Normálně mám napuštěno na 1,2 barů a když se voda zahřeje objem se zvětší na 1,5 barů. Děkuji moc za nějaké logické vysvětlení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.02.15 20:20
avatar
A jaký tlak jste tedy měla ráno v systému? A jakou hodnotu máte běžně, těch 1,2Bar ve studeném stavu?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.15 20:41
avatar

Martine, za studena normálně 1,2 bar. A právě že tam bylo méně. Asi 1 Bar. Já byla nervózní a letěla jsem pro tu hadici. Ale když jsem dopustila vodu, tak to dělám tak, že napustím víc a pak odpouštím vzduch z toho radiátoru, kterým napouštím vodu, na tu hodnotu 1,2 až 1,3 Bar. Vůbec nechápu, kam se ta voda ztrácí. Je tomu ani ne dva měsíce, co jsem právě tu vodu dopouštěla.

Datum: 24.02.15 20:51
avatar
Nepodléhejte panice, sledujte to..Jednou za čas je to normální, žádný systém není 100% těsný.
Ve vodě, resp. v hadici mohlo být větší množství vzduchu..
Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 25.02.15 10:32

Zkontrolujte nastavení expanzky = odpojit od systému, vypustit z ní vodu, vzduch natlakovat na 1,0 bar, připojit k systému a vodu dopustit na 1,2 bar (za studena)

Občas je třeba dopouštět, je to normální (pokud to nejsou litry za měsíc). Nějaký litr za rok uteče i z těsného systému (přes těsnění, šroubení, ucpávkama ventilů atd.)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.02.15 14:05
avatar

Asd, děkuji. Ale tohle bych já ubohá nezvládla. To odpojení expanzky a tak dál. Ale momentálně topení pracuje, jen mi bylo divné, že dvakrát za zimní sezonu, musím dopouštět tu vodu. Chápala bych, že se nějak odpařuje, ale není mi jasné kudy, když je uzavřená v radiátorech a tam jenom koluje a nikde ani kapička vody. Ale teď jste mi řekli, že je to normální, tak mne to uklidnilo a šťourat se v tom nebudu. Díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.