Výpověď nájmu-zájemci v bytě

Od: Datum: 23.02.15 13:58 odpovědí: 5 změna: 23.02.15 20:35
Dobrý den, mám takový dotaz- máme v plánu vypovědět nájemní smlouvu, vím, že během výpovědní lhůty do bytu musíme pustit potencionální zájemce o byt, ale jsou nějaká pravidla? Například že nemusíme dovolit přístup do bytu v naší nepřítomnosti, majitel nám to musí říct dopředu, můžeme říct, kdy se nám to nehodí atd.? Nikde to nemůžu najít. Děkuji moc
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.02.15 14:14
avatar

Dobrý den, ano, musíte to umožnit, ale po dohodě a ve Vaší přítomnosti. Nesmíte tím být nepřiměřeně obtěžováni (ani dobou prohlídky). Takže, je to o lidech. Zdravím!

doplněno 23.02.15 14:58:

nelcak - samozřejmě. Prostě se tak nějak lidsky na termínu dohodnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 14:17
avatar

Tuto problematiku řeší občanský zákoník v § 2233 takto: době tří měsíců před skončením nájmu, je-li stranám den skončení nájmu znám, umožní nájemce věci, která má být znovu pronajata, zájemci o nájem přístup k věci v nezbytném rozsahu za účelem prohlídky v přítomnosti nájemce a pronajímatele; pronajímatel oznámí nájemci návštěvu v přiměřené době předem. Myslím, že tento text je zcela jednoznačný a nevyžaduje dalšího výkladu.

doplněno 23.02.15 15:03:

Souhlasím s Benem, neměl byste však prohlídkám záměrně zabraňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nelcak
Datum: 23.02.15 14:28
A když jsem třeba přes víkendy pryč, je možné říct, že prohlídka během víkendu není možná?
Od: liu®
Datum: 23.02.15 15:15
avatar

Určitě. Zatím tam bydlíte a taky platíte nájemné, takže nedělejte naschvály, ale ať se přizpůsobí vám a vašim časovým možnostem. Všeobeně prohlídky o víkendech časté nebývají, ze svých zkušeností mohu za sebe konstatovat, že lidé měli většinou zájem o dobu "po práci", což vyhovovalo oběma stranám, 17-18tá hodina.

L.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nelcak
Datum: 23.02.15 20:35
Děkuji, snad to tedy bude v pořádku

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.