Posunutí novostavby - reakce stavebního uřadu

Od: Datum: 23.02.15 10:42 odpovědí: 4 změna: 26.02.15 17:03

Dobry den,

potřebuji poradit s posunutim novostavby(geodetem na mou žadost) rodinneho domu asi o 4 metry od situace pozemku pro stavebni povolení.Je to posunuto směrem dal od cesty do vnitř pozemku obdelnikoveho tvaru a po bocich jsou sousedi kde se vzdalenosti od plotu nezměnily.Nevim co na to stavebni uřad barak už stoji,jak se k tomu postavi jestli mate nějake zkušenosti někdo diky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moguai*
Datum: 23.02.15 11:34

asi zalezi na uradu, ale ja resil n eco podobneho. Zavolal jsem pred kopanim zakladu na urad a zeptal se jestli musim nechat vytycit stavbu geodetem, kdyz ji budu zamerovat znovu pro kolaudaci. Navic ze bych ji stejne rad posunul vice do meho pozemku, nez mam povoleno. Odpoved byla, ze bych mel resit znovu cele uzemni povoleni, ale ze to tedy doresime az u kolaudace. A po 4 letech zkolaudovano behem 8 minut.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.15 12:31
avatar

bych to asi neřešil, myslím si, že u kolaudace to nikdo přeměřovat nebude, důležité je skutečné zakreslení umístění stavby, které pak bude v katastrální mapě,

pokud by náhodou na něco došlo při kolaudaci, tak jim řeknete, že tam bylo nestabilní podloží nebo naopak skála a tak jste to posunuli, v krajním případě zažádáte zpětně o změnu v umístění stavby (ale to by vám jistě řekli co máte dělat a co je k tomu potřeba, já to přesně nevím)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 24.02.15 22:34

Před zamýšlenou změnou jste měli požádat o změnu územního rozhodnutí (popřípadě územního souhlasu). Nyní by měl být jediný správný postup stavebního úřadu takový, že v případě zjištění uvedené skutečnosti zahájí řízení o odstranění stavby a vy budete vyzváni k jejímu možnému dodatečnému povolení; tomuto postupu byste se nemohl divit.

Každopádně praxe příslušného stavebního úřadu může být jiná a třeba nad tím (samozřejmě nezákoně) mávne rukou. Ono v případě, kdyby tuto skutečnost stavební úřad zjistil až při kontrolní prohlídce stavby po oznámení jejího užívání, nerad by postupoval dle shora uvedeného, neboť je to práce navíc a Vás by postavil de facto na začátek. Byť by byl v právu stavební úřadu, určitě by očekával i Váš odpor.

Ale jak jsem předestřel, pokud bude stavební úřad pečlivý, řízení o odstranění stavby Vás nemine. V opačném případě by místo Vás dal svou hlavu na špalek a dotyčého úředníka by to také mohlo stát místo, neboť je povinen postupovat v pouze v zákonných mezích, pak už to může být vnímáno různě, od úplatků po základní nekvalifikovanost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: markus*
Datum: 26.02.15 17:03

Děkuji za odpovědi,

takže nejlepši asi bude zajít na stavebni uřad,vyklopit jak se ma situace sklopit hlavu a čekat jak se k tomu postavi a doufat že dobře.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.