Správný postup při montáži nábytku jest?

Od: Datum: 21.02.15 10:48 odpovědí: 3 změna: 21.02.15 15:13

Ahoj. Pár skříní už jsem smontoval a přesto se pořád učím. Měl jsem desku 16 mm naplocho na koberci a potřeboval jsem tam natlouci kolíčky, protože ručně to nešlo zamáčknout. No jo, jenomže to bylo vyvrtáno hluboko a tak jsem se probil skoro skrz, že se mi tam vyboulila ta vrchní dýha. Tak to znamená nejprve s kolíčkama do masa protikusu a doufat, že je to vyvrtáno tak akorát, aby mi kolíček celý nezalezl. Pokud kupuju nábytek v demontu, jsem "oprávněn" si ho smontovat sám s tím nárokem, že mohu uplatňovat případné vyskytnuvší se nedostatky v dodaném zboží? Jinak by si firma musela školit montážní servis a veškeré průsery by šly na její triko, kdybych si tedy servis objednal. Taky jsem dodnes nepochopil, že vám dodají výkres výrobku, NA NĚM označí díly A,B,C,D atd., ale už je jim strašně zatěžko vyrobené díly reálně popsat vymazatelnou tužkou ve shodě s výkresem. A tohle nedělá nikdo, to jsem snad objevil Ameriku? Dík za pokec.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.15 11:03

Ano kolíky první do desky "vodorovně" dělá jich stroj(i když v 90% v Polsku)a měěli by být přesné -kolík trčí+-0,5cm.A kdyby né tak zařezat nebo podložit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 12:56
avatar

Nemám s tím problém-řekl bych,že je větší problém ne ve značení velkých dílů,ale naopak,malých díllů-zejména vrutů! Minule se mi právě toto stalo! Známý další známé začal montovat a nešlo mu to,tak mne zavolal na pomoc a díky tom ,že část byla složena,tak až k závěru ,když něco chybělo,jsem zjistil že byly špatně úpoužity vruty!Osobně si je roztřídím do X misek (třeba půlkilových od paříže a vlašského salátu ) a no problém!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 15:13
avatar

Postup montáže není až tak složitý, ale jak jste zjistil, je skutečně třeba nejprve nanést do děr v hraně dílce lepidlo, pak natlouci kolíky. Hloubka díry by měla být taková, že kolík z hrany vyčnívá třeba 12mm a díra v ploše dílce musí mít hloubku 13mm, prostě 1mm hloubky se počítá jakožto rezerva na lepidlo. S lepidlem to nepřehnat, pokud je ho moc, taky dokáže provalit bok dílce. Samozřejmě je třeba dílce zafixovat, než zatvrdne lepidlo - třeba ztužidlem.

Jinak asi nemá cenu komentovat to, že nebyl montážní výkres. Ameriku jste neobjevil, ale holt jste montoval nábytek šuntózní kategorie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.