Jak upnout jedničku vrták?

Od: Datum: 20.02.15 17:13 odpovědí: 8 změna: 20.02.15 18:22

Dobrej, potřebuji vyvrtat díru vrtákem velikostí 1 a zkoušel jsem 3 vrtačky ale ani jedna ho nedokáže sevřít aby držel.Je nějaké udělátko na tyto pidi vrtáky nebo jak se to dá vyřešit? Díky Klaban

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jentak
Datum: 20.02.15 17:19
Ohodnoceno: 2x

Od: klaban*
Datum: 20.02.15 17:32

Supr tohle přesně jsem hledal. díky moc.

Datum: 20.02.15 17:29
Já dřík vrtáku omotám závit vedle závitu tenkým drátem. potom je tlustější a dobře ve sklíčidlu drží.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.02.15 17:33

Takhle to funguje spolehlivě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.15 17:35

tak tak, vrtám plošňáky 0,8 vrtákem, sice mám "minivrtačku" ale dokáže upnout min. 1 mm. S vrtáčky obmotanými kusem drátku vrtám už rok :)

Datum: 20.02.15 17:38

Nejlepší je koupit vrták se zesílenou stopkou.

Dále záleží na tom, do jakého materiálu chceš vrtat.

Pokud do dřeva, plastu, desky plošných spojů nebo hliníku, tak můžeš zkusit vrták omotávat nití a jednotlivé vrstvy přelepit vteřinovým lepidlem. Takto si zvětšíš upínací průměr podle potřeby.

Pokud ale budeš vrtat do oceli, tak to nit přilepená lepidlem neudrží a vrták se začne protáčet.

A na takto malé vrtáky je ideální mít speciální modelářskou vysokootáčkovou vrtačku. Pro tak malé vrtáky jsou potřebné vysoké otáčky.

Od: hm®
Datum: 20.02.15 18:14

Kdysi jsem měl stejný problém s vrtákem 0,8 a snad 0,6. Natáhnul jsem na ně kousek bužírky přiměřeného průměru a jako provizorium to fungovalo.

Datum: 20.02.15 18:22

Nebo si půjčit mikrobrusku (mikrovrtačku) modelářskou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.