Předpis na množství odebrané vody

Od: Datum: 20.02.15 12:21 odpovědí: 10 změna: 22.02.15 08:24

Zajímá mě jestli je nějaký předpis na množství odabrané vody.Bydlíme v rod. domku a máme studnu která nefunguje Jelikož je v dnešní době voda drahá snažíme se s ní šetřit. .Chtějí po nás platit odpad průměrema ne podle odebraných kubíků vody. Je nějaký předpis na vyprodukovaný vodní odpad? Pak nemá smysl šetřit vodou. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.15 13:33
avatar

Váš dotaz není příliš srozumitelný. Nefunguje vám studna, odebíráte tedy vodu z veřejného vodovodu? Splaškovou vodu odvádíte do kanalizace? Je-li tomu tak, pak faktura za vodné a stočné musí odpovídat množství vody naměřené vodoměrem. Chtějí po vás platit... kdo? Kdo vám vystavuje fakturu? Pravděpodobně nějaké vodárny a kanalizace, které se řídí příslušným zákonem.

doplněno 20.02.15 14:37:

Zákon o vodovodech a kanalizacích má č. 274/2001 Sb. V zákoně se mj. praví: Pokud není množství vypouštěných odpadních vod měřeno, předpokládá se, že odběratel, který odebírá vodu z vodovodu, vypouští do kanalizace takové množství vody, které odpovídá zjištění na vodoměru nebo směrným číslům roční potřeby vody, pokud nejsou instalovány vodoměry. V případě, kdy je měřen odběr z vodovodu, ale je také možnost odběru z jiných zdrojů, použijí se ke zjištění spotřeby vody směrná čísla roční potřeby nebo se k naměřenému odběru z vodovodu připočte množství vody získané z jiných, provozovatelem vodovodu měřených zdrojů.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maci11
Datum: 20.02.15 14:00

ano ,bereme vodu z řádu. zajímalo by mě jakým zákonem se řídí.zdražovala se voda proto, protože se lýtvá když je laciná. takže když se šetří tak zase špatně.

Datum: 20.02.15 13:47
avatar
Počítá se zpravidla se 100l/os/den.
Nicméně máte možnost osazení plombovaného vodoměru na potrubí ze studny (což vodárny občas povolí, občas ne..).Nebo můžete měřit přímo množství odpadních vod, což je ovšem finančně-investičně dost náročné.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.15 14:35
avatar

Zajímá mě jestli je nějaký předpis na množství odabrané vody - nevím i žádném, čím více odeberete, tím větší příjem a zisk má vodárenská společnost ("někdy" v období sucha je doporučení více šetřit vodou)

Chtějí po nás platit odpad - kdo chce po vás platit...vodárny, OÚ,...průměrema ne podle odebraných kubíků vody - pokud máte cejchovaný vodoměr, dodaný vodárenskou společností, musí vám dle zákona účtovat podle odebraných m3 (v částce máte vodné i stočné)

Je nějaký předpis na vyprodukovaný vodní odpad? - pro občany prozatím NE, pro podnikatele ANO, ale...něco se připravuje i pro běžného občana...

http://www.penize.cz/dane/250…n-z-deste-co-si-o-tom-myslite

Pak nemá smysl šetřit vodou - pokud platíte nějaký průměr, který je nižší než množství podle vodoměru, tak ve vašem případě z vašeho hlediska asi ne...a z hlediska vodáren taky ne, odběratelé, berte co nejvíce...

máte vodoměr od koho? pravidelně cejchovaný? kdo je dodavatelem vody?

doplněno 20.02.15 14:43:

náš roční odběr vody se pohybuje okolo 160m3, tříčlenná rodina, byt; můžete porovnat s dalšími; je sice pravda, že stejně početná rodina ve vchodě má odběr o cca 30m3 menší...víc šetří..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.02.15 08:12

Nepočítá se do stočného i dešťová voda ze střechy? Myslím, že vodné bývá menší, než stočné. (jestli si teda nepletu pojmy :D )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 18:11

destovka se nesmi piustet do splaskove kanalizace!takze nepocita.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ghi
Datum: 21.02.15 20:15

Jjsou města/čtvrti, kde je povinnost dešťovku svádět do kanalizace a platit za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.15 08:24

U nás ty svody do kanalizace samo město při rekonstrukci chodníků zabetonovalo, takže se odvádí na chodník a na silnici. Asi před dvěma lety o tom byla reportáž v TV, kdy dokonce náš pan primátor prohlásil, že kdo to tak bude mít bude sankcionován. :-D Hned bych mu dal možnost ten beton sám vykopat. :-D Navíc pokud dešťovou využiju např. na splachování, tak se z ní stává splašková, která do kanalizace jde a nikdo to nikdy neměřil a ani měřit nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.15 20:02
avatar

vodné v Kč je prozatím vždy větší, než stočné...máte to někde opačně? nebo stejné částky?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ow
Datum: 21.02.15 18:14

Vodní odpad - to neexistuje. Existuje vodné a stočné a pak existuje odvod srážkových vod (pokud je okap napojen na kanalizaci) a srážkové vody se počítají z tabulek. Vodné a stočné se pořítá dle fakturačního měřidla na patě domu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.