Je tato cena od statika přehnaná?

Od: Datum: 19.02.15 09:37 odpovědí: 4 změna: 19.02.15 23:46

Dobrý den, byl u nás statik kvůli sedání přístavby a následné odklánění od hlavní budovy..Sondu jsem měl vykopanou.. Rozdíl prasliny nahoře je již cca 4 cm..

Za cca 10 minut vše okouknul a byl pryč, žádné měření nedělal. Přišla nám na email faktura a posudek bez razítka na cca 1 600 Kč. Je to cena přehnaná?

Přitom jsme byli domluvené na stručném znění, trochu času a málo benzinu.Bydlíme na vesnici. Děkuji vám za názor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.02.15 09:44

Dobrý den, ta cena je smluvní a předpokládám, že byla alespoň naznačena předem.

Tedy, já bych se předem zeptal na cenu určitě. Ovšem, také bych požadoval papírový posudek s podpisem a razítkem (originál). Zdravím!

P.S. Když to srovnám s revizní zprávou např. na plyn, tak to asi není moc přehnané.

doplněno 19.02.15 09:54:

junek - tak to bylo celé špatně domluveno nebo pochopeno. Základ je domluva a jasný požadavek, co a po kom chci (a za kolik).

Ohodnoceno: 0x

Od: junek
Datum: 19.02.15 09:51

No právě že naznačena vubec nebyla, řekl jsem mu, at nam pošle fakturu..On na to, že tam napočíta trochu benzinu, trochu času...a neco napíše...takze jsem ocekával tak ze to bude max 500 - 700 kč.. za ten krátky čas... Vubec jsem se nezminoval o tom, že ho pro někoho potrebuji..pouze jsem chtěl znat jeho nazor..

Datum: 19.02.15 22:33

Ahoj. Co řešit, co soudit? Nevíme, co je obsahem toho posudku? Co by měřil? Vše co chtěl, asi viděl. Tihle lidi nemusí odpracovat svou odměnu na stavbě. Jeho práce je vyhotovení jakéhosi elaborátku. To udělal. Je mi jen divné, že na tom není to razítko. Potom to dost strhává tu jeho práci. Pak to může být i jen kus papíru. A teď si to nějak přeber. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.02.15 23:46

" Přitom jsme byli domluvené na stručném znění, trochu času a málo benzinu. "

Ta věta mně připadá dost podivná. Pokud má dát statik na jakýkoli posudek razítko, tak nemůže přistoupit na to, že si dohodneme jak bude posudek vypadat. Nepíšeš k jakému účelu je posudek potřeba. Jestli k reklamaci špatně realizované přístavby, nebo něčemu jinému, ale to je teď lhostejné. Každopádně posudek statika musí obsahovat informaci jestli je nebo není problém a když je problém, tak návrh na řešení, respektive odstranění závady. Na mně to dělá dojem, že to co poslal není znalecký posudek, ale o informaci o současném stavu přístavby, že se jedná nebo nejedná o havarijní stav. Znalecký posudek musí být opatřen kulatým razítkem a má svoje náležitosti. Cena je pak pochopitelně vyšší.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.