1x

Aut. pračka připojená přes termo ventil

Od: Datum: 18.02.15 21:48 odpovědí: 8 změna: 18.02.15 23:01

Máte s ním někdo zkušenost?Potřebuji připojit aut.pračku na zdroj TUV,které mám nadbytek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.15 22:18

to máte pračku na připojení SV i TUV?

doplněno 18.02.15 22:29:

v tom případě napojením na teplou vodu významně zkrátíte prací cyklus a prádlo nemusí být dobře vyprané...odzkoušeno nalitím teplé vody do pračky před napouštěním SV...při 90st. to nebude tak zlé jako třeba při praní na 40st.

doplněno 18.02.15 22:35:

napuštěním teplé vody "rozhodíte" program praní, program čeká SV a počítá s "namáčením", to zn. že je tam doba praní, než se voda ohřeje na požadovanou teplotu, při teplé vodě tam bude chybět tato doba nebo alespoň její větší část...a při dnešních pračkách s malým množstvím vody a dlouhými časy praní...vyzkoušet můžete, ale u nás se neosvědčilo...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.15 22:24

Mám tam jen jeden přívod.

Od: ben®
Datum: 18.02.15 22:28

Dobrý den, zkušenost s tím nemám, ale jak teplá je ta voda? Myslím, že ta pračka vodu neochladí, tak např. na 40 stupňů v ní nevyperete. Zdravím!

doplněno 18.02.15 22:42:

Myslím, že máchání v teplé vodě nevadí.

Datum: 18.02.15 22:40

Vstup teplé vody bych vyřešil třícestným směšovacím ventilem.Když budu prát na 60 nastavím tu samou teplotu vstupní vody.Jak to ale bude např při máchání,

Datum: 18.02.15 22:39

Ono by to šlo,ak vám niekto konštrukčné a zostrojí riadený termoventil napojený a riadený programovacou jednotkou,ktorá podľa nastavenia programu vám určí akú teplú vodu,popripadne na plakanie studenú,vám namieša a napustí.Myslíte,že to by bolo lacnejšie ako tá elektrika na zohriatie vody v práčke?

Datum: 18.02.15 22:42

To právě řeším.TUV vody mám nadbytek,solárko a kotel na TP,tak mi je líto elektriky.Snažím se o úsporu elektřiny.

Datum: 18.02.15 22:47

Niekedy mali staré tatramatky dva vstupy na vodu,možno sa niečo podobné vyrába.

Datum: 18.02.15 23:01

Vezměte v úvahu, že některá znečištění se rozpustí jen ve studené vodě - v horké se naopak srazí a nevyperou. Typicky skvrny od krve, vajec apod. Takže praní začínat studenou vodou má své technologické opodstatnění.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.