Cena dřeva

Od: Datum: 18.02.15 20:11 odpovědí: 10 změna: 19.02.15 16:01
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.02.15 20:14

rozměry vozíku? - nebo víte, kolik to je metrů kubických?

Bříza má hodně vody, špatně se suší - ideálně tak 2 roky...

ceník dřeva - http://www.palivove-drevo-kos.cz/cenik-palivove-drevo.php

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.15 20:15

no nicmoc, na benzine prodavaji stipanou brizu za kilo cca 10 ks tipuju 10-15kg, hori to jak papir, nechtel bych to :) mrknete na ceny nejakeho mekkeho dreva za spalky a udelejte si predstavu

doplněno 18.02.15 20:17:

treba petikilo vam za to nekdo mozna da

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.02.15 20:19

Minimální jsou to samé malé průměry a tak se to na topení do krbu moc nehodí.

Datum: 18.02.15 20:20

To není dřevo... to jsou "pastelky".

Nabídněte to někomu, kdo má krb a je ochoten to nechat někde v suchu tak dva roky.

Na opravdové topení v kotli se to zatím nehodí. Od toho se odvíjí i cena.

Datum: 18.02.15 20:51

Na zatápění perfektní ale 500 bych teda nedala, flašku slivovice to by tak byla moje cena za tu trochu kolků.

Datum: 18.02.15 20:53

Tož tu nezbývá, než sůhlasiť...

Datum: 18.02.15 23:18

Tak si mám vyrobit přístřešek u baráku a uskladnit? Na parcele to nechávat nechci, už teď mi tam zmizel jeden menší buk. Zatím mám jenom krbová kamna, kotel plánuji asi za dva roky. Takže když si pořídím kotel na dřevo, budu to tam moct potom sypat? Silnější kusy mám taky, ale ty si nechávám na závěr.

Datum: 19.02.15 02:49
Ano, pokud si koupíte kotel, můžete v něm potom topit. :)

Od: sos®
Datum: 19.02.15 06:22

Z pohledu lesáká hodnota žádná.Bříza je plevel a nechává se zpravidla ležet,aby vrátila zemi do vzala.

Datum: 19.02.15 16:01

Já břízou topím, ale to co je na vozíku tím roztápím. Já jsem s břízou velmi spokojen, pokud se vysuší jak má tak vydá tepla za buk. pokud ji necháte vyschnout tak jak je, tak vám pak shoří jako papír, neboť uvnitř ztrouchniví. Pokud ale jakkoliv narušíte nejlepe po celé délce kůru, která u břízy je jako igelit tak vám proschne v kvalitní dřevo. A cena je opravdu 500 max.

Není pěknějšího plamene v krbu když tam hoří bříza!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.