Linoleum s filcem

Od: Datum: 17.02.15 07:01 odpovědí: 6 změna: 17.02.15 20:33

Prosím o radu. Chceme na podlaze zrušit koberec a položit lepší lino s filcem. Nějak se v tom na netu ztrácím, proto se obracím na osobní zkušenost tady na poradně...Ptám se jestli tu je někdo, kdo s tím má zkušenost v domě, jestli to potom není moc studené proti koberci. Podlahové topení nemáme, a v obýváku chceme potom položit jen kusový koberec pod stůl u sedací soupravy. Poraďte mi případně, jaké lino je nejlepší, vím, že to nebude levné, ale rozhodli jsme se kvůli pejskovi, lepšímu úklidu. Celý život máme koberce, lino jen v kuchyni a dlažbu na chodbách a koupelnách...Ještě jsme přemýšleli o marmoleu, ale jedná se o velkou plochu a to už by vyšlo na horentní částku. Představujeme si lepší průměr. Případně, kdo jste to dělal,na kolik tak vyjde jedna místnost o 20 m čtverečních? Chceme to postupně dělat ve 3 místnostech, takže to bude asi 75m čtverečních, což je takový slušný byt. Děkuji za zkušenosti, rady a odkazy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.15 07:24

Měnil jsem linoleum asi před deseti roky v kuchyni.

Dávali jsme napřed asi 2mm silnou vrstvu textílie a potom jsme na to pokládali asi 2mm "tenké" linoleum. Kromě několika proražených míst, kde nám spadl kastrol nebo nůž, tak lino slouží dodnes.

Asi před rokem si brácha kupoval linoleum a dnes už se lino s filcem asi nedělá. Linoleum má horní pevnější vrstvu a dolní pěnovou vrstvu. Tyto vrstvy ale nejsou oddělené.

Tepelná pohoda na nohy je velmi dobrá. Toto ale záleží na místnosti o patro níže. Pokud je tam nevytápěná vlhká místnost (pod podlahou obýváku), tak ta polaha bude studená s jakýmkoliv materiálem.

Cenu si vůbec nepamatuju, ale střelím od pasu asi 400Kč za metr čtverečný. Cenu si musíš upřesnit návštěvou obchodu s podlahovými krytinami nebo obchodního centra.

Rozhodně investuj do filcových podložek na jednotlivé kusy nábytku.

Koberec bych do takové místnosti už nedával (ani pod stůl u sedací soupravy), ale toto rozhodneš až tan budeš mít položený lino.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 17.02.15 07:34

Dobrý den, uchopím Váš dotaz asi trochu jinak. Zdá se, že důležitý faktor při rozhodování je Váš pejsek. Pejsek má drápky a pokud se o ně majitel nestará, tak zvláště u pejska v bytě, mohou být dost dlouhé a ostré. Takže, např. plovoucí podlaha nebo i lino dostanou zabrat a jsou potom poškrábané. Měl jsem v bytě lino s filcem (kuchyně a předsíň) na betonové podlaze. Na pohled je to studené (to koberec ne), ale udržuje se dobře. Nepíšete, jaká je ta Vaše podlaha a to je asi důležité. Můžete volit lino, koberec (možná raději zátěžový), korek, parkety nebo plovoucí podlahu (dřevo nebo laminát). Ale, asi také podle využití místností. Zdravím!

doplněno 17.02.15 15:10:

Poškrábanou plovoučku od dlouhých drápků pejska jsem viděl na vlastní oči. Jinak je mně vcelku lhostejno, jak to nazve nějaký kolemjdoucí. A také to není předmětem otázky.

Od: aroff
Datum: 17.02.15 20:33

Ten kolemjdoucí je tady registrován 2080 dnů oproti vašin 768 *klik*. Jen prostě nemůžete skousnout jak jsem odhalil vaše plácání s těmi pruhy.Zdravim

Datum: 17.02.15 07:47

Já jsem měnila lino vloni, koncem léta. Ty s filcem se už snad ani nedělají. Nenašla jsem je ani na netu, ani v prodejnách. Po dloíuhém vybírání jsem našla a koupila tohle: http://www.levnekoberce.eu/pvc-jumbo-argentina-732-p275 Je v několika šířkách. Je to vlastně nejkvalitnější, zátěžové, vysoké, těžké a měla jsem kliku bylo v akci. I tak, do kuchyně 3x4m to bylo za necelých 4.000 kč. *plac* Mám plynové topení a u země je chladno. Musím vám říci, že lino chladné opravdu je. U linky mám z IKEA podložku, takovou, co se dává do koupelny. Šlápnutí vedle je citelné. ;) Do bytu bych lino nedávala, raději jsem naučila psa čekat před bytem, dokud ho nešoupnu do vany a nožky neopláchnu. Také dobrý vysavač je nutností. ;)

Od: aroff
Datum: 17.02.15 10:44

Dělají se stále, já jsem ho pokládal dva dny před vánocema a kupoval jsem ho tady. http://www.eamadeo.cz/hledani/?q=texalino

atrama® to lino je teplejší než plovoučka, ale jasně že koberec je malinko teplejší. To že by na plovoučce nebo PVC pes udělal škrábance, je ůplná hvadina, Máme dvě čubyny a před výměnou tam byla plovoučka a nic jí nebylo, jen byla studená.V kuchyni bylo lino a ani na něm za cca 15 let nebylo nic. Do plovoučky bych už určitě nešel.

Od: mot
Datum: 17.02.15 09:33
Mame nejake kvalitnejsi pvc, tusim gerflor to byl. Vyhoda je, ze po promacknuti treba tezkym nabytkem se zase vrati zachvilku zpatky do rovna.
Cena byla tusim 1000kc/m, ale to bylo an klic - se sundanim stareho lina, zbrouseni betonu, nalepeni noveho a nove listy
S filcem se porad dela, treba ten gerflor ma...pry pro vyrovnani drobnych nerovnosti...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.