Čím přilepit dřívko k Ytongu

Od: Datum: 16.02.15 15:28 odpovědí: 7 změna: 22.02.15 21:26

Potřebuji nějakým způsobem přilepit špalíček z tvrdého dřeva (buk) do Ytongu. Udělal bych tam na to kapsu. Do špalíčku přijde přišroubovat čast pantu na dvířka na stupačky (přímom do Ytongu to přišroubovat nejde, je to malá součást a "bořilo" by se to tam). Čím tam to dřívko přilepit, aby to spolehlivě drželo? Teoreticky by šlo dřívko přišroubovat pomocí hmoždinky, ale nevím jak by to drželo navíc speciální hmoždinka do Ytongu je přiliš veliká ("hmoždinka s vějířkem") a asi by to tvárnici roztrhlo (obrázek).

Děkuji, MG

http://www.imgup.cz/image/jJC


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.02.15 15:34
avatar

Doporucuji Soudal 60A, je to PUR, na poreznim materialu drzi velmi dobre, doporucuji podklad mirne provlhcit.

http://www.peddy.cz/index.php…roduct_info&products_id=14834

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.15 15:35
avatar
Nevim jak je stěna silná ale výborná ny na to byla chemická kotva vyvrtat vždy za špalíkem díru 20 cm napnit do poloviny chemii a závitovku osmičku nebo desítku.
V dřívku by jsi musel vyvrtat díru na zavitovku plus cca pul délky na matici větším vrtákem.. bude hod vidět.
Nebo to první dřívko zapustit víc do zdi a dát přes to jedno slabší a tím to překrýt a jen se prošroubuje. Variant je několik..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.15 15:38

Když dřevo do toho ytongu zapustíte, tak tam bude držet skoro i samo.

Takže tohle Vám stačí normální montážní pěna, nebo klidně i lepidlem na ytong.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.15 19:31

JO MiGu, ten váš nápad není špatnej, protože tyto metody byly v minulém století běžně používané a zcela se osvědčily, jen teď se vymejšli dražší metody. Základem je však vhodnej špalíček ve tvaru zkoseného kvádru - např. části prkénka ( asi nejlepší borovice, nebo asi i smrk), to znamená, že horní plocha je menší než ta spodní. Do ytonku se vydlábne obdelníkova díra s nepatrně většími rozměry než ta větší strana, hloubka se určí podle tloušťky toho zkoseného kvádru, otvory se zatáhnou lepidlem nebo sádrokartonovou sádrou, . myslím uniflot , nebo tak nějak, vloží se prkénko či kvádr se zkosenými hranami tou větší stranou dovnitř a celé se to pořádná zatáhne a zarovná a až to uschne, tak je je hotovo, drží to jako čert, tloušťka prkénka či toho kvádru se volí podle předpokládaného použítí délky vrutů.. Výhodou je, že můžete používat celého rozměru prkénka podle vaší potřeby. Takže tato úvaha pouze záleží na účelu a principu vašeho plánu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.02.15 20:55
avatar

Taky to jde bez zasekávání. Mám do ytongu na dvou hmoždinkách přišroubovanou laťku a na ní připevněné panty dvířek. Na horním snímku je šroub do Ytongu částečně schován pod panterm, na dolním je vidět. Nic vám nebrání tu listu ještě podlepit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mig01
Datum: 17.02.15 09:39

Děkuji všem za odpovědi. O prkénku v celé výšce jsem také přemýšlel, ale musel bych celou tu stranu vydlabat, proto jsem chtěl jenom dva měnší kousky. Zkusím to se sádrou a zkosením. Pěna by asi taky stačila, ale tu už nemám.

MG

Od: mig01
Datum: 22.02.15 21:26

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.