E.ON věcné břemeno

Od: Datum: 13.02.15 14:15 odpovědí: 2 změna: 13.02.15 20:56

Dobrý den, přišel nám dopis od E.ONu se smlouvou na zřízení věcného břemene na rozvodnou krabici. Momentálně máme konzoli/sloupek na fasádě, elektřinu vedenou přímo ze sloupu, který stojí na obecním pozemku, kabel vede nad obecním pozemkem před domem. NN se má dávat do země. Upřímně, žádné věcné břemeno na dům nechci, máme ho na hypotéku, někde jsem našla, že pak při prodeji třeba může být problém. Prosím o vysvětlení, o co vlastně jde, jestli je pro mě výhodné nebo nevýhodné smlouvu podepsat, co z toho pro mě plyne. Co když odmítnu? Stávající krabice je na domě, volně přístupná z ulice. Dům je pár let zateplený a s novou fasádou, jak bude výměna krabice probíhat prakticky? To mi jako rozmlátí novou fasádu? Prosím podělte se o zkušenosti, internet je toho plný, ale kloudné vysvětlení jsem nenašla. Zajímá mě také, jak potom bude probíhat ta výměna krabice prakticky. Děkuju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 17:21

A nebude to vecné bremeno na tú poistkovú skrinku,čo je pred elektromerom?

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 13.02.15 20:56

Co bude s vaší fasádou netuším, ale věcné břemeno bude na kábl, který bude zakopán na vašem pozemku. Jistě máte několik metrů vlastního pozemku před domem, kam ten kábl zakopají. Bez věcného břemene to nejde, chcete mít elektřinu, musí být věcné břemeno. Platí to pouze několik let zpětně, dřívě se VB nedělalo. Na vyši hypotéku to nemá vliv. Asi vám nabídnou jednorázovou částku za věcné břemeno 1000,- Kč. Takto jsem to měla u ČEZu.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.