Pasportizace oken

Od: Datum: 13.02.15 07:32 odpovědí: 7 změna: 13.02.15 11:14

Ahoj,

bydlím v bytovém domě a dnes ráno byl na dveřích nalepený papír, kde bylo napsáno, že jakýsi chlápek (firma neuvedena a email vhodný spíše do seznamky než na "oficiální" nabídku) je pověřen ŘSD k provedení pasportizace oken před jejich výměnou u nás doma. A pokud prý okna nechceme měnit, protože je máme vyměněná, máme mu dát vědět sms, email, telefon. A na fotce okna zaškrtaná ve čtyřech patrech ze sedmi. Mezi nimi i náš byt, kde vyměněná okna máme. Vůbec nevím, co je "pasportizace oken” a ani se mi to pořádně nedaří googlit. Poradíte? K podobným nabídkám jsem dost nedůvěřivá, protože podobně kdekýmkoliv pověřených vykuků nám na dveře lepí nabídku co chvíli.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.15 07:37
avatar

Pasportizace je soupis, inventura, fyzická kontrola. Tedy člověk se příjde kouknout a vy se s ním domluvíte, co se bude dít. Dáte křesťanské pozdravení a je to.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 13.02.15 08:34

ŘSD to jako Ředitelství silnic a dálnic?

Pokud máte vyměněná okna, jak se tam píše, tak ho odřekněte ...

nevím, co máte za byt, zda SBD nebo SVJ, ale každopádně byste měla vědět o záměru výměny oken dopředu, protože to má vliv i na výši nájmu/ nějaký úvěr...(probírá se to na členské schůzi)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 08:39

Byt v OV, jsme SVJ. Letos schůze ještě nebyla, ale okna si každý mění sám podle svého rozhodnutí.

Od: ben®
Datum: 13.02.15 09:00
avatar

Dobrý den, vůbec na to nereagujte a okamžitě se spojte s vedením SVJ - informujte je a žádejte vysvětlení. Takto nemůže nikdo legálně postupovat. Buď je to akce přes SVJ nebo nějaká zisková či podvodná "vyčůranost". Zdravím!

P.S. Hlavně si nikoho nepouštějte do bytu dokud se to nevysvětlí.

doplněno 13.02.15 09:07:

Já bych pána (i s pověřením) poslal někam - tedy, na vedení SVJ. A vedení SVJ bych "zprdnul", že pokud o akci něco ví, tak to má lidem včas ohlásit. Takto tedy ne.

doplněno 13.02.15 11:22:

babkazov - spíše to vidím tak, že si obyvatelé domu stěžovali na hluk z dopravní komunikace (dálnice) a ŘSD to chce vyřešit instalací lepších (protihlukových) oken. Ovšem, o tom by mělo vědět hlavně vedení SVJ a lidi informovat - je tam nějaký zádrhel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 09:03

Napsala jsem přímo na ŘSD a už mi i odpověděli, stále ale nechápu, proč by mi měl někdo chodit měřit moje okna, navíc když z ulice je jasně vidět, že jsou nová plastová a proč sousedi třeba označeni nejsou.

*******

Dobrý den,

ano, jedná se o akci ŘSD ČR. Pan xxx má písemné pověření, kterým se Vám při osobním kontaktu prokáže.

Pasportizace je zjištění celkového stavu oken a jejich zaměření.

Přeji hezký den

******

Od: honzajs122
Datum: 13.02.15 09:10

co je to to ŘSD ČR? furt jsem to nepochopil ... o všem si rozhoduje SVJ , nikdo jiný, zeptejte se předsedy SVJ. Jinak bych je poslal do ..., už z toho důvodu, že máte okna nová.

doplněno 13.02.15 09:20:

Aha, teď mi to docvaklo...asi. Nejde náhodou o byt někde blízko frekventované komunikace? Tam by totiž připadla v úvahu výměna oken z důvodu hluku...v tom případě bych se snažil nechat vyměnit skla ve vašich oknech za protihluková...každopádně bych se ale zeptal výboru /předsedy SVJ co o tom ví a jaké jsou možnosti. Měnit i rámy a rozbombardovat si při tom byt by se mi nechtělo.

doplněno 13.02.15 09:21:

Proč nejsou označení sousedi? Třeba se je už povedlo zaměřit/pasportizovat ...zeptejte se jich..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.15 11:14
avatar

Nemůže tohle všechno být proto, že oken je několik typů? A bylo by srandovní, kdyby každé okno bylo jiné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.