Zvýšení podlahy pomocí EPS

Od: Datum: 12.02.15 11:50 odpovědí: 9 změna: 13.02.15 15:03

Dobrý den, řeším zvýšení podlahy o delkových 9,5 cm. Podklad beton, pod tím sklep. Nezatepleno. Beton je hrubý ( doposud by na něm koberec.

Mnou navržený postup:

Na hrubý beton dám nivelačku ( zejména z důvodu srovnání hrubosti betonu), nalepit popdlahový polystyren 6 cm flexibilním lepidlem, OSB desky do kříže 2x 15 cm a prošroubovat v rastru cca 30 x 30 cm. Obvod OSB u stěn pro dilataci vložit Miralon 3 mm. NA OSB bude vinyl.

Ozázky:

Je postup správný?

Je nutné polystyren lepit?

Pozn. Zatím jsem vyloučil Liapor a pod., protože kromě jiného mám strach, že by případná vlhkost Liapor degradovala a postup s polyšem je pro mě výhodnější.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.15 12:15

Mnou navržený postup:

Na hrubý beton dám nivelačku ( zejména z důvodu srovnání hrubosti betonu), nalepit podlahový polystyren 6 cm flexibilním lepidlem, geotextílie 200g, OSB desky do kříže 2x 15 cm a prošroubovat v rastru cca 30 x 30 cm. Obvod OSB u stěn pro dilataci vložit Miralon 3 mm. NA OSB bude vinyl.

Co takto?

doplněno 12.02.15 13:54:

Pokud použijete EPS 70Z, popřípadě 100Z, nic nehrozí. Víte na kolik je to tun?

Zatížením 7tun na metr, dojde ke stlačení +/- 5%.

Bude tam taková zátěž?

doplněno 13.02.15 08:17:

Ano, Rigidur je opravdu dražší, proto většina lidí používá Váš návrh..

Hezký víkend

doplněno 13.02.15 15:08:

Tak já nevím, ten Rigidur.

Podklad pod Rigidur je naprosto stejný, jako pro OSB desky, pokládka desek je +/- taky stejná, povrchová úprava je taky stejná, tak proč ten drahý Rigidur?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.15 12:34

Dobry den, kruby beton vadit urcite nebude, leda, ze by jste chtel srovnat krivou podlahu. Doma jsme polystyren nelepli, na podlahu se normalne polozil a potom zalil. Ve vasem pripade zaklopil.

doplněno 12.02.15 12:35:

Souhlasim s kolegou, prehledl jsem jeho odpoved

doplněno 12.02.15 13:50:

Dobry den, kdyz tam nedate fasadni, tak urcite ano. I ten v betonu drzi vahu nabytku + ten beton. Ja jsem daval EPS 200, ale stoji mi na tom krb.

Ohodnoceno: 2x

Od: egon®
Datum: 12.02.15 13:07

Dobrý den, na polyš nebudu dávat beton ale OSB desky

Datum: 12.02.15 13:09

Diky za odpovědi, postup je jednodušší než jsem čekal. Jen projistotu ( a pro mou drahou polovičku).

Bude nosnost podlahy ( polysterenu ) dostatečná i pro váhu skříní vč. oblečení?

Datum: 12.02.15 14:33

jen doplním že dilatace osb od stěny je potřeba minimálně 1cm, 3mm je žalostně málo... a do mezery není nutné dávat žádnou výplň, pak ji prostě přikreje rohová lišta.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.15 14:34

Nejjednodušší postup podlahy na sucho by byl na flexibilním lepidlem nalepený polystyren položit dvoudílné desky Rigidur,které mají přesah,který se navzájem slepí do celistvé podlahy.Ta bude volně položená na srovnaném polystyrenuasi 1 cm od stěn oříznuta q zapěněna .Podlaha tím bude plovoucí.Je na ni možno položit koberec,dlažbu,lino nebo plovoučku.

JABRAKA

Datum: 13.02.15 08:05

Dobrý den, ale ten Rigidur je podstatně dražší.

Datum: 13.02.15 15:03

Ten Rigidur je sice dražší,ale podlaha je mnohem míň pracná a její kvalita a povrch je výrazně lepší.Když připočítáš nivelačku?

JB

Datum: 13.02.15 09:55

Robil som takto podlahu tiež,no dilatoval som aj beton od steny,lebo sa stali prípady,že sadajúca podlaha spravila praskliny na omietke,dylatáciu som dával len tenkú.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.