Vysoký tlak vody v řádu?

Od: Datum: 12.02.15 07:32 odpovědí: 13 změna: 27.03.16 17:31

Zdravím

Mám dotaz ohledně vysokého tlaku u nás v obci.Je tady nový obecní vodovod cca 5let a před nedávnem si pár lidí v centru obce stěžovalo na nízký tlak vody tak po nějaké době tlak upravily a v určitý čas tlak vody zvyšují.

Ale mě za tu dobu co ho tlak zvyšují postupně odešlo těsnění u kohoutků,myčka a bojler začíná téct a předevčírem se nevydržel nějaký plastový zmetek u sprchy s kterou to už i bolí se sprchovat (je to jak wapka)

Dnes ráno mě to konečně došlo že tím neustálým zvedáním tlaku se mi vše ničí a to je dům starý cca 10let.

Nevíte co mám teď dělat?honem asi seženu instelatera na změření tlaku a jdu za starostou ale co způsobená škoda?

Těsnění čert vem to stojí pár korun ale díl do sprchy nevím zda seženu ani nevím typ a krabicy jsem vyhodil je stará tak 4měsíce a pár tisíc stála,myčka je stará 2roky a taky nebyla levná?Bojler?

Bojím se jen aby neprasklo ještě potrubí a nebyla potopa píšu to v nas.štvanosti omluvte pravopis

Dík za každou radu

Tomáš

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xart®
Datum: 12.02.15 07:44

Přesněji ti poradí nějaký instalatér, ale moji rodiče mají na baráku něco jako regulátor tlaku vody nebo omezovač tlaku vody.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.15 08:13

Dík,snad dnes dopoledne někoho seženu mám na to čas,zajímá mě jaký tlak tady je? asi to bude nárazově větší tlak a proto mi vše odchází jde o to že něco přitáhnout a vyměnit těsnění zvládnu ale né pořád dokola ale myčku neopravím to je na mě moc a bát se co zas rupne?snad ten regulátor tlaku pomůže už jsem trochu hledal na netu.

Štve mě že chyby někoho jiného mě budou stát hromadu peněz pokud se naměří větší tlak než má být má chuť aby za škodu někdo zodpovědný zaplatil a nejhorší že se to neprojeví hned ale začne to postupně.

Datum: 12.02.15 08:38

Nechej si namontovat od vodáren regulátor tlaku do vodovodního řadu a máš klid.Tedy,pokud ho tam nemáš.

Datum: 12.02.15 08:44

Redukční ventil to vyřeší. Jen se mi nezdá, že by tlak překročil povolených 7 atmosfér.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.15 09:15

Díky všem už mi je jasné že to spraví regulátor tlaku ale je možné že ten tlak se mění? nahoře v obci tam jim asi v 5domech tekla voda čůrkem a jen co v dané hodiny zapínají nějaké čerpadla tak jim to teče normál a já budu mít asi tlak vyší jak ten vody tak momentálně krevní :D

Postupně mi začali kapat kohoutky v koupelně ,kuchyni a teklo mi to i u napojení ve zdi jak sem to dotáhl nebo přetěsnil tak to začlo jinde a dotáhl jsem to ve sprše za dva dni mi to ulítlo u toho štelování sprchy,začal prokapávat bojler ale nejvíc mě se.. ta myčka

nevíte co by s ní mohlo být normálně při programu mi ze dveří začla jít pěna a konec jen něco problikne na displeji a nefunguje? je toho na mě moc

Od: asd1
Datum: 12.02.15 10:01

Na tlak vody v řádu jsou předpisy a jde to řešit včetně náhrady škody. Ovšem stálo by to tolik úsilí, že je lepší dát na vstup vody do baráku redukční ventil a mít klid, tlak si snížíte tak jak vám vyhovuje. Před RV doporučuju filtr.

Od: taleric
Datum: 12.02.15 09:16
Dobrý den, nechte si osadit redukční ventil. Udrží vám stabilní tlak v domě. Přivřený ventil vám nepomůže. Pokud nebudete mít puštěnou vodu, je tlak stejný jako ve vodovodu.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.02.15 14:43

Pokud máte vysoký tlak vody ve vodovodním řadu, kupte a nechte si namontovat redukční ventil. A doporučím si pak na red. ventilu stáhnout tlak pro dům na hodnotu, která pro vás bude stačit (třeba 4atm místo standartních 6atm. protože čím nižší tak vody v domě, tím méně trpí spotřebiče a armatury (vodovoní baterie, kohoutky, případně spotřebiče). Vyšší tlak způsobuje větší namáhání těsnění ve výstupních zařízeních a zkracuje životnost jednotlivých součástí i případně celého zařízení. Typicky třeba ztzv. kulové zahradní kohouty na to velmi trpí a při vysokém talku začnou prokapávat i třeba za pouhý rok.

Od: vodnik
Datum: 12.02.15 15:09

Ehm, ty kohouty netrpí na vysoký tlak, ale na naprosto bídnou kvalitu. Jen se ta nekvalita při nižším tlaku projeví později.

Datum: 12.02.15 16:00

Kvalitu kohoutů si netroufnu posuzovat, ale zkušenost, že podtékají mám jak s nimi, tak z bývalého domu, kde byly ještě klasické vodovodní baterie a kohouty s těsněním gumičkami a právě tam jsem se setkal s tím, že když byl vysoký tlak v řadu, tak to brzo teklo a když se namontoval redukčák a snížili jsme si tlak, tak to drželo dlouhá léta.

Datum: 12.02.15 20:25

Ahoj. Tuhle onehdy jsem mluvil s klukama od vody a říkali, že by oni měli dodávat vodu s správném tlaku. O nějakém tom správném maximálním. Pohovoř se správcem vodního hospodářství na obci, nebo s pobočkou VaKu. Ať ti tam tu srandu namontují sami a za jejich.

Od: zlatacechovac
Datum: 25.03.16 12:38

mam dotaz-ke se dozvim na tlak vody v řadu a jak mam postupovat.mam problem s vodou.mam autom.zavlahu voda na zahradu me natece bylo mi receno abych se zeptela na vodarne jak mam postupovat

Od: jenda2
Datum: 27.03.16 17:31

To by jste musel napsat, jak vysoký tlak máte na své adrese podle údajů dodavatele. Rovnou si můžete nechat poslat informaci o tvrdosti vody.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.