Změna výměry v katastru nemovitostí

Od: Datum: 11.02.15 22:18 odpovědí: 2 změna: 11.02.15 22:47

Mám takový problém: náhodou jsme zjistili, že máme nějaké nesrovnalosti ve výměře pozemku oproti loňsku. Na finančním dostávají výměru z katastru nemovitostí a tam je , že máme celý pozemek včetně domu o 13 m 2 méně. Na finnčním nám chtěli dát pokutu 500,- Kč za nesprávně uvedené metry. Na naše námitky nám úřednice řekla,že máme sledovat úřední desku na katastru nemovitostí. Nechápeme, kde k těmto hodnotám přišli, protože pozemek je ze 3 stran ohraničen veřejnou cestou /asfaltkou/ a z 1 strany betonovou zdí, takže se nic neměnilo a nikdo tady nic nevyměřoval.

Díky za názory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.02.15 22:44

Dobrý den, to se mohlo stát při digitalizaci KN - již několik let tato akce probíhá (a není zdaleka ukončená). Ovšem, já jsem byl před léty z KN o tomto informován písemně a i tam předvolán, seznámen s novým stavem a podepsal jsem tam souhlas. Zdravím!

P.S. Ta digitalizace KN zpřesňuje původní měření - někomu ubere a jinému přidá (pár m2).

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 11.02.15 22:47

Hodně pozemků změnilo své rozměry při digitalizaci. Pravděpodobně byla chyba v původním zaměřením pozemku. Buďte ráda, že to po vás nechtějí doplatit za xx let zpětně (jako u mne). Odvolala jsem se, nic jsem nedoplácela, jen platím za nový rozměr pozemku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.