Zděni cihly

Od: Datum: 10.02.15 05:56 odpovědí: 4 změna: 12.02.15 15:48
avatar

dobry den. potrebuji nalepit kousek cihly nahoru do zděře do komina at neni dira nad samotovou vložkou, cim to prilepit cementem a nebo samotovou masou,, firma me to tam nepujde udelat tak musim sam. dekui za radu, nekdo rika cementem nekdo samotem, cement by mohl popraskat?,

doplněno 10.02.15 06:11:

jeste bych chtel dodat ze cihla je bílá kominová,

doplněno 12.02.15 07:54:

muzu bilou cihlu v kominove zděři prilepit tmelem rudokitem?, nebo se tim jen lepi samotove cihly?, dekuji za radu,,Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 10.02.15 08:36
avatar

Dobrý den, napíši Vám to dle svého neodborného názoru - vložka je šamotová a to by mělo stačit. Zbytek bych zdil normální maltou s přídavkem cementu. Další šamot bych už nedával. Berte to jako názor kutila, který by to "páchal" takto. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 17:07

Pokud tam šamotovou vložku zazdíte bez diletace, je vysoce pravděpodobné, že praskne. Použil bych silnostěnnou komínovou zděř vhodného průměru (tl.1,5-2mm) a flexi lepidlo popř. kvalitní cementovou maltu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 10.02.15 17:11
avatar

Tady bych si připlatil a raději použil http://www.krbova-kamna-thorm…y-tmel-rudokit-2kg-21077.html

doplněno 12.02.15 08:51:

tak v návodu je uvedeno "Opravy - Drobné opravy poškození žáruvzdorné vyzdívky se provádí zamazáváním tmelem, větší poškození se odstraňují dozdíváním chybějícího zdiva na tmel. " Jinde zase "Používá se pro opravy a lepení žáruvzdorného zdiva, kamene, sporáků, kotlů a jiných topenišť."

Druhou věcí je používání bílých cihel... http://komin-kominy.cz/bile-cihly-na-komin-nepatri/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.15 15:48
avatar

Zdravím,
bez obav můžete tu trubu do stávajícího sopouchu normálně zazdít, klidně i cementovou maltou. Sice dilatace by tam nebyla na škodu, ale když nebude, tak si to místo udělá - že by se to vytrhalo celé, toho bych se nebál. POkud byste chtěl mít 100% jistotu, že ta dilatace bude možná a že to nic neudělá, omotejte tu kameninovou trubu třeba 2-3 vrstvami alobalu, který bude přesahovat přes zazděné místo na obou stranách, zazděte a alobal otrhejte na úroveň zdi. V tom alobalu si to bude popojíždět tepelnou roztažností jak bude potřebovat. Stejného efektu byste dosáhl i třeba ovinutím kamenin. truby pásem plechu, ale alobal je dostupnější.
Jen si při zazdívání truby do stávajícího sopouchu dejte pozor na to, že ta truba nesmí v žádném případě přesahovat do komín. průduchu, protože by to sráželo tah a komín by nemusel dostatečně táhnout.

doplněno 12.02.15 15:55:

Ještě doplním - kompletní info o komínech včetně toho jak mají vypadat sopouchy atd najdete tady

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.