Kotel - ohrev vody

Od: Datum: 09.02.15 22:01 odpovědí: 5 změna: 12.02.15 10:33
Dobry den, pri pusteni vody tece studena nebo vlazna a ohriva se voda otopna- kotel Junkers Novastar
Diky

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.15 22:26

Ahoj. Tvůj příspěvek je trochu zmatečný, ale budiž. Něco tu spáchám. Studená, nebo vlažná voda může téct od kotle. Má-li být teplá, musíš si ten její ohřev nastavit. Přidat na něm. V momentě, když kotel jede v režimu vytápění a pustíš si někde teplou, zastaví se automaticky cirkulace a to vytápění a celý výkon jde do ohřevu TUV. Nevím, jak je vybaven Novastar, ale nejspíš asi půjde o kombíka, nebo má zásobník a nemá ho natopený na nějakou použitelnou teplotu. Proto ta chladnější voda. Tolik asi. Pokud jsi chtěl něco jiného, upřesni dotaz. Ahoj.

doplněno 10.02.15 13:10:

Ahoj. Malinko zopakuji. A to nastavení ohřevu TUV jsi si zkontroloval? Pokud to tam máš nějak nařízený, může se jednat o technickou závadu na přepínání, z vytápění na provoz ohřevu TUV. Asi to bude chtít pohled servisáka. Třeba se na řídící desce spojů vysušila teplotou, nějaká elektronická součástka. Stává se to. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: derren*
Datum: 10.02.15 09:41

Ano to mi je jasné, problém je v tom, že když pustím vodovodní baterii , která je otočena na teplou, vytéka mi z ní pouze vlažná voda a sahnu -li v tu chvíli na trubky ktré vedou z kotle je trubka s vývodem ohřívané vody opravdu pouze vlažná a trubka s vývodem do otopného okruhu je vařicí, nejspíše propouští třícesťák.

Datum: 11.02.15 14:46

Ahoj. Sice není nějaká reakce, ale nejde oddolat. Rozvod vod v kotli není řízen nějakým třícesťákem. Obě ty vody-otopná i ta do TUV mají své vlastní oddělené okruhy. Jen se vypne čerpadlo a ohřev jde pro tu TUVodu. Opakuji, zkontroluj si, jestli nemáš snížené to nastavení množství ohřívání, pro tu Užitkovou. Kolečkem, nebo digitálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: derren*
Datum: 11.02.15 20:23

Zdravím, kotel obsahuje třícestný ventil http://junkers-cz.resource.bo…vastar_ae_1_6720607194_cz.pdf

strana 8, tento typ mám, určitě mám kolečko správně nastavené kotel již používám 7 let, někdy teče voda horká, někdy vlažná a jak říkám při puštění TUV se mi i přihřívá UT, něco prostě netěsní.

Od: jentak
Datum: 12.02.15 10:33

1.) Buď je vadný třícesťák(č. 84 na PDf),

2.) pokud máte ZW... může se dít něco nekalého na ohřívači TUV, který je zřejmě mimo kotel

3.) pokud máte ZS... tak to může být vadné čidlo teploty ve výtoku(č.5 na PDF)

Ale já bych tipoval na ten trojcesťák.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.