Zkušenost s injektáží domu

Od: Datum: 05.04.15 22:18 odpovědí: 9 změna: 07.04.15 13:21

Dobrý den, má již někdo odvlehčený dům pomocí injektáže? Jak jste spokojeni? Co zvolit - podřezání nebo injektáž? Dům je z části kamenný, z části z cihel. Základy kamenné, Izolace by měla být nad kamenem, někde v cihlách, někde ještě v kameni. jedná se asi o 120 let starý dům.

Děkuji za odpovedi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.04.15 12:47
Máme injektáže osm let. Taky máme stoletý domek. Původně byly mokré mapy místy až metr vysoko. Máme samozřejmě sanační omítky. Sedm let bylo krásně sucho, i za skříněmi... Dvakrát jsme bílili vápnem, loni poprvé primalexem (malíř tvrdil, že je to typ na sanační omítky). Jenže se stalo to, že omítky po malování neuschly zcela, na jedné zdi v obýváku nám dole zůstal oblouček vlhka a postupně se to rozlézá výš. Myslím, že kdyby bylo klasicky podříznuto, nestalo by se to. (Nebo kdybychom dál bílili vápnem). Pokud bychom se měli s manželem znovu rozhodovat, podřežeme už normálně tou pilou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 06.04.15 12:57

Na firmě jsme si nechali podřezat hodně letitý a vlhký barák, od té doby máme klid. Jen se nám stalo, že při řezání přefikli jeden káblík a jednu rouru od odpadu, taková daň za sucho :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.15 12:51
avatar

Asi tak jak píše Ivasad. Všeobecně se říká,že ina chemocká izolace do vývrtů má životnost tak 8-10 roků!Pokud se "podříznutí"udělá kvalitně s kvalitním materiálem,tak Vás zajisté přežije!Byť je to asi náročnější!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmal
Datum: 06.04.15 22:33

Děkuji za informaci ohledně injektáže, myslím, že je tedy z naší strany rozhodnuto, podřezání je podřezání.

Přeji pěkný den.

Datum: 07.04.15 07:11
avatar

Cemická injektáž má učinnost od 20do 80%. Tak praví odborná literatura. Výsledek je od kvality práce a použitého materiálu.

Podříznutí jetéměř 100%, pokud se nepokazí práce.

doplněno 07.04.15 12:41:

Přidám se k pomalé, pracné práci samo domo...

pro podřezávání jesm používal různé, od sbíječek, po dlouhé mompáky, velkou pilu, tlakovou vodu. vše je na něco dobré..

http://cukrar.rajce.idnes.cz/podrezani#100_2098.JPG

mám za sebou dva domky, ale již bych to nedělal, s dnešními možnostmi a financemi úplně jinak..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 07.04.15 09:32
avatar

O problém se zajimám a prakticky řeším již na druhé chalupě a předevší dost intenzivně sleduji jak dělají jinde. pozoroval jsem tedy relativně úspěšné dodavatele, ale také naprosto zoufalé provádění na menším činžáku kde podbíjeli nerezovými plechy. Z vlastní zkušenosti ověřené mohu doporučit postupné podbourávání základů, jeho případnou opravu, některé staré baráky jej mají velmi mělké, na základu udělám z betonu rovinu, po zatvrdnutí položím hydroizolaci a otvor pozorně vyzdím, dělám to po kouscích, vždy kousek vybourám, další kus nechám zeď jako pilíř a za nim zase kousek vybourám. Dělám to tak, že vybourám otvor cca půl metru a metr zdi nechám a pak zase půl metru otvor, Vyzděné nechám dozrát a zatuhnout a vybourám dalšího půl metru a postup opakuji. Svého času jsem dělával o víkendech a další víken vždy pokračoval. otvor se dá dělat i širší, vždy záleží na kvalitě a vazbě původního zdiva, já se potýkal kombinaci kamene a cihel staré chalupy, místy lepené skoro na hlínu. Viděl jsem i podřezávání zařízením na principu velké řetězové pily se speciálním řetězem. Funguje to dobře, jen musí být dobrý přístup a cihlová zeď, každý kámen je již překážka a řetěz enormě ničí a firmy si nechají pořádně zaplatit. Na podkopaní a izolování baráčku 10 x 10 metrů stačí dle mého odhadu jeden nádenik a cca za dva týdny nemá co dělat, k tomu nějaký cement, vápno, písek, Ipa. A případně bourací kladivo z Bauhazu a malou míchačku, stačí i ruční elektrické míchadlo stavebních směsí. Když se dá nádenikovi stovka na hodinu a materiál tak by to mohlo být za cca 20000,-. Když tam přijde firma tak si klidně řeknou 50 tisíc i více a budou se tam dva lidé pojímat a další v drahém autě jezdit kontrolovat.

doplněno 07.04.15 11:47:

mmmal: nějak jsem nedokumentoval, jen bych mohl poslat fotku stávající, něco ještě dodělávám abych mohl zateplit roh chalupy kam jsem se pro púvodní vrata nedostal. Odkud jste?

Je to širší problematika, když se dělá hydroizolace, tak chce případně i řešit další, pokud je nutné, já jsem na části chalupy delal i odvodnění pod základy abych snížil hladinu spodní vody, atd. Jde i o to, zda je dům podsklepený či ne, protože často nestačí jen udělat izolaci zdi, ale i podlah.

doplněno 07.04.15 11:50:

dakon: ano je to tak, ostatně ve všech oborech a profesích

doplněno 08.04.15 09:37:

mmmal: jo klidně, když slíbíte, že mi zde nebudete uklízet, jsem Vysočina u D1 mail: ps03@seznam.cz

nemáme zvonek, klepe se čelem, v jedné ruce husa, v druhé láhev (dělám si srandu, neberte vážně)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.15 11:38
avatar

Asi take zalezi na tom jake firme se to zada. Svagr podrezava domy a jezdi to delat s Oktavkou a zatim nepozoruji, ze by byl milionar. Injektaz nedoporucuje, jak jiz bylo zmineno vyse.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmal
Datum: 07.04.15 13:21

Samozřejmně, i ta vana nás čeká. Se vším počítáme. Jinak jsme z Berouna -středočeský kraj. Myslíte, že by byla možná návštěva na vašem stavení?

Od: mmmal
Datum: 07.04.15 11:32

Pro moto:

Prosím, nemáte nějaké foto, sbírám veškeré informace.

Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.