Odvětrání beton.zdi za použití PVC palubek?

Od: Datum: 08.02.15 14:46 odpovědí: 9 změna: 24.02.15 21:10

Mám na zahradním domku vchod do sklepa,který je pod úrovní terénu,vyzděný beton.tvárnicemi a nahozený klasickou omítkou. Protože se začíná po letech projevovat voda,omítka odpadá a tvoří se výkvěty napadlo mne místo otlučení a nového nahození využít venkovní PVC plastové obklady. Tedy nechat mezeru a na asi dřevěné profily instalovat palubkovou stěnu. Jednak by to dobře vypadalo a navíc větralo.Máte s tím někdo zkušenost a čím podložit dřevěný profil,aby časem nehnil?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.15 15:05

Ničím,okopat staré omítky a prohodit či natáhnout tenší vrstvu cementové malty .Dřevo protože není izolace,by stejně časem uhnilo a vruty či hřebíky (pkd by nebyly nerez či jiný nekorodující materiál)by zrezli a přestli plnit účel.Pkd trochu "zkrášlíte" cementovou maltou vydrží to po celý Váš zbytek života.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 08.02.15 15:14

Souhlas příspěvkem výše, jen bych to nenatahoval, ale na "našpricoval", protože pak ten hrubý povrch má větší plochu pro odpar vlhkosti.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.02.15 16:16

díky za rady,takže to bude "cementový břizolit"

Datum: 08.02.15 20:29

Určitě ne cementovým prostřikem, a nevím proč nepoužít obklad z PVC palubek s odvětráním.

Vždyť nemusíte používat dřevo na styk s vlhkostí. je třeba zvolit správnou konstrukci.

Máte nějaké fotky?

doplněno 08.02.15 21:00:

bruku, klidně to zkuste, to je Vaše věc, ale tazatel si zjistí, že na vlhké zdivo se nehodí cementový prostřik, páč právě zabrání odpařování.

Pokud bude zeď zbavena nesoudržných částí, pak obklad, za kterým bude proudit vzduch, určitě to bude lepší, nežli cementový omítka..

doplněno 09.02.15 08:31:

Bruku, nikde netvrdím, že je to moderní technilogický zázrak. Páč tento systém se používá desítky let. Pokud použijete větu: "aby si obložil vlhkou zeď neprodyšným mareriálem", domnívám se, že jste nepochopil můj text, kde píšu "obklad z PVC palubek s odvětráním"

Nějak tak, jak je to popsáno v odborné literatuře, třeba zde: ,

Tam se každý dozví, že cementová omítka na vlhké zdivo nepatří..

třeba zde: Betonem a cementovými omítkami (platí i pro pouhé špricování cementem) však problém neodstraníme, ale naopak výrazně zhoršíme.

Dále i zde: http://www.stavebnictvi3000.cz/clanky/chyby-sanace-vlhkych-staveb-1/

http://www.stavebnictvi3000.c…hyby-sanace-vlhkych-staveb-2/

Je vaše právo mi nevěřit a tvrdit to co tvrdíte.

I Vám přeji krásný den, i když v Pardubicích chumelí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.02.15 20:48

Protože každý, i odvětraný obklad, zhoršuje odpar ze zdiva. Původní vápenná malta neodolala vlhkosti a tak bych zkusil hrubý přímo odvětraný cementový špric.

doplněno 08.02.15 21:18:

Milane, nikdy by mě nenapadlo radit někomu, aby si obložil vlhkou zeď neprodyšným mareriálem a vydávat to za moderní technologický zázrak. Prostě tu tazatel má vlhké zdivo a pokud ho neodizoluje, tak vlhké i zůstane, nyní jde jen o co nejlepší odvod nadbytečné vody a to plastový obklad uržitě nedokáže.

doplněno 08.02.15 21:25:

Cementový špric není izolační materiál a slušně vede vodu, proto si myslím, že to je mnohem lepší řešení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.15 22:03

milane, to byla moje myšlenka, něco na způsob odvětrávané fasády (nejsem odborník). Odizolovat to nejde, nebudu ve svém věku odkopávat asi 8 m dálky a do hloubky cca 4 metry,navíc to kromě estetiky asi ani není tak velký problém (pouze musím uklízet odpadavající kusy omítky) - prosakující voda stéká na betonové schody,po nich do jímky před sklepovými dveřmi a trativodem pod sklepem je potom odváděna mimo chatičku. Foto nyní nemám,ale až půjdu nakrmit sýkorky tak udělám a vyvěsím.

na vysvětlení k izolaci bych uvedl, že před 25 lety,kdy jsme ji stavěl mne vůbec nenapadlo, že chata na kopci může být ohrožena vodou.

doplněno 24.02.15 15:50:

Sýkorky jsem byl nakrmit několikrát,ale foťák jsem si vzal až nyní. Takto vypadá vchod do sklepa.co myslíte,že by se s tím dalo dělat.

Datum: 24.02.15 16:01

a teď to chce pokecat on line, třeba co je napravo na obrázku se schody?

Chcete sanovat, nebo jen zakrýt?

Je možno: chemické clony, sanační omítky. Obklad z cetrisu s odvětrávaním.

doplněno 24.02.15 18:12:

vše otlouci, co nedrží, spáry cihel proškrábnout alespoň 1 cm, aby se zvětšila plocha.

Udělat předstěnu z CD, zaklopit cetrisem. Samozřejmě zajistit průvan za deskou..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.15 17:43

Je to vchod do sklepa,vpravo je zeď z tvárnic pod úrovní terénu nahozená omítkou,která odpadá. Myslím si, že by stačilo zakrýt. Kouknu na ten certis. No a tady je právě ta otázka jak připevnit,aby to bylo s odvětráním.

Datum: 24.02.15 21:10

díky, jen co počasí dovolí vrhnu se na to

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.