Zvuková izolace

Od: Datum: 06.02.15 18:16 odpovědí: 7 změna: 18.02.15 11:42

Potřebuju zvukově izolovat stěnu mezi byty. Slyšel jsem, že existují jakési zvukoizolační desky, které se lepí přímo na zeď. Bylo by to praktičtější řešení, než sádrokartonová předstěna. Kde bych našel nějaké blišší informace? Netuším ani, jak by se to mělo jmenovat.

doplněno 06.02.15 19:22:

requied - To ne, ten molitan je spíš na tlumení zvuku vznikajícího v místnosti (hudební studio...), já potřebuju obousměrně zatlumit stěnu proti zvuku pronikajícímu skrz stěnu. Navíc to musí mít povrch normální stěny (jde o sousedící byty). Sádrokarton jsem v pár bytech použil, výsledek je uspokojivý, ale montáž je náročnější a zabere dost místa. Nehledě na poměrně velkou "zranitelnost" takové předstěny. Ty zmiňované desky by měly být něco jako hobra a měly by se lepit přímo na stávající zeď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.15 18:20

Jako zvuková izolace se na stěny lepí třeba akustický molitan, nicméně pro Vaše potřeby je mnohem vhodnější zmíněná a správně provedená sdk předstěna.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.15 22:03

Zvuk se šíří konstrukcí, takže nepomůže jen oblebit stěnu něčím. Odhlučnit místnost je hodně drahé, je to něco jako plovoucí místnost v místnosti, tak aby se nedotýkal přímo konstrukce. Je ale dobré, v místnosti kde hluk vzniká, použít koberec, težké závěsy, žádné holé stěny, aby se zvuk roztříštil přímo tam, kde vzniká.

Datum: 14.02.15 09:47

Nejde mi o odhlučnění místnost, ale o průnik hluku skrz zeď. Těžko můžu nutit nájemníky bytů v činžovním domě, aby si na zdi sousedící s vedlejšími byty věšely celoplošné tapiserie. Dosud jsem to při rekonstrukcích jednotlivých bytů řešil SDK předstěnami s minerální vatou, ale je to řešení složité, mechanicky nepříliš odolné, které navíc v nevelkých místnostech ubírá 15 cm prostoru. Doslechl jsem se právě o jakýchsi deskách, které se dají nalepit přímo na zeď a SDK plně nahradí.

Datum: 07.02.15 13:37

Pravděpodobně máš na mysli zvuky,pronikající od souseda k tobě.Zatlumit celý kmitočtový slyšitelný soubor je možno jen sendvičovou konstrukcí,složenou z vrstev,které pohltí postupně nízké a vysoké kmitočty.Nízké kmitočty pohltí masivní a těžka hmota,nejlépe betonová deska.Střední kmitočty vláknitá deska na př.hobra.Vysoké kmitočty jsou pohlceny ve vláknitém materiálu,minerální vlně.Tato konstrukce musí být oddělena pružně od stavební konstrukce domu.

Je jasné,že toto uspořádání bude náročné na místo.

JABRAKA

Datum: 08.02.15 00:47

Jabraka: Pokud mě má paměť neklame, tak je tomu přesně opačně. Nízké kmitočty tlumí např. vata a vysoké zase těžké materiály.

Od: snorri
Datum: 18.02.15 10:42

Jde sice o starou otázku, ale třeba si to ještě přečtete. Taky jsem se o tohle zajímal a možná jste myslel materiál, který je použit v tomto videu -

Ale jak již tu radili, nevím jak moc to pomůže, klasicky modrý sdk je jistota...

Datum: 18.02.15 11:42

Jo, to bude asi ono. Jenže když tak na to koukám, bez nějaké další povrchové úpravy se to do běžného bytu moc nehodí :( . Takže asi zůstanu u toho SDK.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.