Jaky zvolit komin

Od: Datum: 05.02.15 20:51 odpovědí: 4 změna: 07.02.15 20:40
Dobry den
Chtel bych znat nejake nazory na kominy ze stranky www.ceske-kominy.cz
Maji dost dobre ceny,jsou to Ceske vyrobky a maji na vse certifikaty.Jsou tam pouzite vlozky ktere vyrabi Keramika Postorna o siĺe 20mm,je to dostacujici? Izolace knauf a betonove tvarovky ktere si vyrabeji samy.Budu topit drevem tak bych potreboval vedet jestli se oplati koupit takovy komin nebo raci priplatit za znackovy.
Dekuji za odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bg
Datum: 05.02.15 20:59

Jaký? Nechte si to odborně spočítat od firmy, která ví, co dělá.. na základě kotle, teplné ztráty, paliva apod... pak vybírejte firmu, která to dle projektu udělá.

Ohodnoceno: 0x

Od: romanz
Datum: 06.02.15 09:57
Zdravím,výrobce mi poslal nějaké parametry vložek a izolace,jsou dostačující? Komínové vložky mají teplotní třídu T600 a jsou certifikovány na vyhoření
sazí 1000°C
označeno na CE štítku písmenem G
Vata má
teplotní třídu 700°C
a bod tání vláken je 1000°C
Děkuji Roman
Od: moto®
Datum: 06.02.15 10:39

Stavěl jsem si již nějaké komíny, vždy spíše vlastním citem a odhadem. Pochopitelně jsem si vždy přečetl spousty různých diskusí. Z mého pohledu nejhorší komín byl stavěn pod vedením starého zedníka, i když funguje, dnes bych stavěl malounko jinak.
Můj soukromý názor na ceske-kominy je, že se stavebníci od cesky-komin se nedá moc zkazit. Kdysi jsem přemýšlel nad komínem Schiedel, dokonce jsem si tehdy stahnul nějaký jejich kalkulátor do PC. Bylo to ale tak příšerně drahé, že jsem neuvažoval ani náhodou. Je to takový Zepter mezi komíny a prodejci mají velmi slušnou marži, tak to vehemmentně nabízí.
Nyní plánují další komin ke kotli a ten budu stavět z šamotových vložek které zakoupím ve stavebním bazaru. Berou je od výrobce a jsem si jist, že to nějakou generaci vydrží. "Obal" si postavím sám, zvažuji dokonce tenkostěnou betonovou skořepinu. Vnitřní izolaci ještě zvažuji. Jedna z možnosti je zásyp perlitem, takto jsem kdysi velmi dávno dělal jeden komin a fungovalo výborně.

Ohodnoceno: 2x

Od: romanz
Datum: 07.02.15 20:40
Dekuji Vam za odpoved.Hodne lidi mi doporucuje prave schiedel ale cena je prilis vysoka.Preji hezky den Roman

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.