Staré omítky, lepidlo + štuk nebo jinak?

Od: Datum: 05.02.15 19:36 odpovědí: 10 změna: 05.02.15 23:43

Zdravím,

přemýšlím jakou finálku zvolit na rekonstuované místnosti - starý RD z plné cihly. Některé části zdí mají původní oskrábané omítky, jinde jsou větší či menší části zdí nahozeny nově jádrovou omítkou, takže tu jsou lehké nerovnosti podkladu v ploše. Jednou možností je srovnat vše lepidlem a pak na to štuk, ale nevím zda je to nejlepší volba kvůli "dýchání" zdiva. Z venčí je zatepleno, ale i tak mám laickou představu, že prodyšnost zdiva má vliv na stálost relativní vlhkosti. Nebo se toho nemám bát?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 19:48

Ja som oškrabanú stenu povysával,naniesol penetraciu,lepidlo so sieťkou a potom štuk a pomaľoval originálnym vápennym náterom.Sused robil novostavbu a na tvárnice robil to isté mimo maľby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 20:11
avatar

Slavco-můžete sdělit jeden jediný důvod proč penetraci,lepidlo se sieťkou a potom štuk mimo to ,že sused robil novostavbu a na tvárnice robil to isté?

Žel musím Vaši odpověď ohodnotit jako nevhodnou!

Rudík-vynechte tu penetraci,max stěnu pokropte vodou (postříkat zednickou štětkou!) apokud jsou nerovnost do cca max 5mm tak dorovnat štukem,nechat zaschnout apak opakovat ale celou stěnu a zafilcovat!

Penetrace je zbytečná,na tyto věco není nezbytně nutná! Lepidlo a perlinka jsou primárně určeny na jiné věci,na zateplovací systémy a na stěrku na tvárnice ytong či hebel nebo porfix,jinak - zbytečně navýší cenu.

doplněno 05.02.15 21:05:

Řeknu to takhle-budli si opravovat sám sobě na špatnou starou jádrovou a budu vědět proč je špatná-tak větší nerovnosti (nad cca5mm) jádrovou,zbytek štuk,penetrace voda .

Pokud jiné osobě.tak vysvětlím proč ne lepidlo,pokud bude trvat tak dám ale jak píšu upozorním,že třeba místo pětibáby za materiál dá trojnásobek, že práce místo třeba 8hodin v jedno dnu to bude min 16hodin ve dvou dnech...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 20:54

To je v pohode,ta penetracia je tam preto,lebo stará osekaná omietka sa drolí,Toho suseda som tam spomenul z toho dôvodu,lebo dotyčný sa pytal,či lepidlo bude dýchať,tak som uviedol príklad,že to robia aj v novostavbach a tú sieťku somtam daval na spevnenie,lebo môj dom je starší a na niektorých miestach praskala omietka a tá sieťka by tomu mala brániť.Inak ja som mu povedal len ako som to robil,vybrať si môže z viacerých možností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 20:02
avatar

Na dýchání stěn zapoměňte. To je jen mýtus, zdi nedýchají. Zdůvodnění, když se vrátíte po delší odmlce domů, kde nikdo nebyl, tak je tam čistý vzduch, když zeď dýchá, nebo musíte vyvětrat..

doplněno 05.02.15 21:02:

penetracia je tam preto,lebo stará osekaná omietka sa drolí

penetrace je na sjednocení savosti, nikoliv na zpevnění podkladu.

doplněno 05.02.15 21:21:

nevím jaké máte lepidlo, ale lepidla jsou difuzní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 21:16

Samozřejmě souhlasím, že zeď nedýchá. Spíš jsem měl na mysli schopnost absorbovat vzdušnou vlhkost, což lepidlo nedovolí.

Datum: 05.02.15 21:24

Hlbková penetracia Den braven- je určená na spevnenie a zjednotenie nasiakavosti podkladu-citácia z návodu na použitie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 20:59
avatar

Nové omítky jen přebruš brusnou síťkou.Staré oškrábané natáhni pomocí širokého hladítka finální stěrkou,aby se zatáhly prasklinky a dolíky.Po zaschnutí opět přebruš síťkou a můžeš malovat.Nějaké penetrace a lepidla jsou zcela zbytečné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 21:19

Ono to není tak, že by třeba jedna celá zeď byla stará oškábaná a další celá zeď byla nově nahozená. Jdou to různé velké i menší kusy, podle toho, co se kde sekalo, případně co kde bylo odfouklé. Takže je potřeba to něčím sjednotit.

Datum: 05.02.15 23:11
avatar

Zdravím,
před mnoha lety jsem takhle dělal celou rekonstrukci domu. Žádné perlinky, penetrace nebyly. Všechny staré malby pečlivě oškrábat, volná místa otlouct, kde se v místech sekání něco uvolňovalo, tak to dolů. Pak postříkat vodou (aby se vypláchl prach a stará omítka nevycucla vodu z nové omítky), naházet jádro na úroveň původné omítky včetně zaházení šliců po sekání. Seškrábnout okraje zaházených míst do úrovně staré omítky - to je důležité, aby nevznikly viditelné přechody. Pak zaštukovat do roviny a rozfilcovat. Při pečlivé práci po čase ani nebudete vědět, kde se co opravovalo (vlastní zkušenost - potřeboval jsem vědět, kde přesně jsem kdysi zasekával kabel a vůbec jsme ten původní šlic nenašel).

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.02.15 23:43

Nu pokusím se a uvidíme

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.