Zabránění kondenzace páry za predstěnou SDK

Od: Datum: 05.02.15 11:57 odpovědí: 5 změna: 06.02.15 12:45

Dobrý den,

potřebuji poradit ohledně kondenzace vodní páry v koupelně za předstěnou ze sádrokartonu. Rekonstruuji starý dům a nyní došlo na koupelnu, poněvadž jedna ze stěn je dosti křívá a o pravém úhlu nelze ani hovořit, vytvořil jsem předstěnu ze sádrokartonu, ale mám nyní strach zda nebude docházet ke kondenzaci vodní páry za touto předstěnou a následné degradaci sádrokartonu jakožto i tvoření plísní apod. Stěna, před kterou je vytvořena SDK předstěna je obvodová, nezateplená a na severní straně. Uvažoval jsem o umístění parozábrany (bez vnitřní izolace) za tuto předstěnu, ale nevím zda by toto bylo vhodné řešení. Předem děkuji za vaše rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 15:12
avatar

Pokud použiješ jako parozábranu za sádrokarton folii,a ještě na nezateplené stěně,buď ujištěn,že po té folii poteče voda.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaru*
Datum: 05.02.15 15:29

Právě toho jsem se obával, jde tedy nějak zabránit této kondenzaci, díval jsem se na stránky HASOFTU na TĚSNICÍ FÓLIE PROFI, která se dáva na vnitřní stranu SDK a slouží i jako parozábrana.Na dotaz zda opravdu funguje jako parozábrana bylo odpovězeno, že ano. Mýslíte, že je to špatné řešení? Děkuji

Datum: 05.02.15 16:56
avatar
Při pouziti parotěsné folie nebude docházet k průniku vodních par za předstěnu. Nebude Mít tedy co kondenzovat a stekat. Prace provádějte podle technického listu a navodu. Použijte lepidlo na parozábrany. Pochopitelne i impregnovany SK, dříve značný GKbi. Podobných předstěn i s horšími vlastnostmi jsem namontoval ... V případe nejasností ještě napište.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 18:54
avatar

Kubo, máte několik odpovědí, kde spolu nesouhlasí s (ne)kondenzací na folii. Oni mají trošku pravdu oba.

U Jardy je to za předpokladu, jak píše, když nebude stěna zateplena, bude z mizerného materiálu. Kdežto prerovak tuší, že to kondenzovat nebude, páč asi máte kvalitnější zeď, nežli se domnívá Jarda.

Páč tepelná hodnota stěny bude důležitá, zdali bude kondenzace na folii.

V koupelně je nárazově vysoká vlhkost. Kondenzace rosného bodu bude v místě, kde se srazí teplo se zimou a bude tam (+/-) 12°C a 60% vlhkosti. To se děje v každém porezním matroši.

Na přesné stanovení zdali bude či nebude kondenzace na folii bude výpočet rosného bodu v celé vrstvě stěny, včetně předstěny.

Nevím z čeho je složena Vaše obvodová stěna, jaké má tepelné vlastnosti.

Já mám v koupeně předstěnu, bez parozábrany, obklad do výšky vysoko, zeď je ze starých plynosilikátů + 20cm EPS.

Ke kondenzaci na SDK nedochází. (mám kontrolní okénko).

Proč tam dáte parozábranu? Vykoupete se, a vlhkost vyvětráte. Kolik máte obvodových stěn?

doplněno 06.02.15 13:56:

Co člověk to názor, co český člověk, to 5 názorů.

Já bych nedával vůbec parotěs, SDk co nejblíže ke stěně, venku zatepleit 15 cm izolantu.

Hezký víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kubaru*
Datum: 06.02.15 12:45

Dobrý den pane Milane, právě té teploty rosného bodu jsem se obával. Dům zateplený není, koupelna má 2 obvodové stěny viz. přiložený nákres. Ta varianta s parotěsnou folii mne napadla z důvodu kondenzace páry na stěně a následného působení vody, ale nenapadlo mne, že by mohlo docházat ke kondenzaci již na folii. Pro přehlednost přikládám jednoduchý nákres. Děkuji předem za radu.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.