Jak proti prachu?

Od: Datum: 05.02.15 11:14 odpovědí: 10 změna: 06.02.15 08:39

Poradte dobri lide jak omezit prach, hlavne takove ty miniaturni vlakna co spolehlive ucpou vsechny chladice. Nejaky filtr, natery nebo neco jineho?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 11:19

Možností je spousta... častý úklid, čistička vzduchu, větrat rekuperační jednotkou, omezit v domě koberce a ostatní textil, atd..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.15 11:29

A jaka cisticka je levna a s minimem udrzby?

Datum: 05.02.15 12:12

Mám dobré zkušenosti s Ionic-CARE Triton X6, sice není to nic levného ale nemusí se do ní kupovat filtry, jen se jednou za pár dní omyje.

Nebo pokud chcete bezúdržbovou, tak něco s hodně velkou filtrační plochou. Tam ale narazíte na drahé náhradní filtry a hluk jednotky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.15 12:46

Trochu drahy. No zkusim neco ubastlit z trafa z televize a trochy plechu. Diky za uzitecnou odpoved!

Od: host
Datum: 05.02.15 11:44

Jsou dvě možnosti:

a) hladké povrchy, například PVC jako v nemocnici, kde se několikrát denně podlahy stírají vlhkým procesem a pravidelně i všechny ostatní povrchy, nábytek apod.

b) koberce, do kterých se všechen polétavý prach usadí a které se pravidelně vysávají. Podobně jako prachové filtry, které jsou k zachytávání prachu určené, V autě, v počítači, v odsávání par v koupelnách a záchodech v bytových jádrech, atd.

Prostě prach je a bude a záleží na tom, jak bezprašné prostředí potřebujete a v jakém prostředí nebo technickém zařízení.

Datum: 05.02.15 15:44

Mi se podařilo, zase *zed*, vyprat papírový kapesník. Nad vanou jsem kus po kuse vytřepala a prádlo usušila. Pro jistotu jsem znovu všechno suché prádlo vyklepala nad vanou. A zděsila jsem se, co jsem ze suchého prádla vyklepapa prachu, vlákýnek a miniaturních šmrdolců. Ani kousek papírového kapesníku, ale hromadu šurvajzu. Kdo neviděl, neuvěří! *plac* Bylo to barevné prádlo, flanelka, kalhoty šustky, bavlněná trička a ponožky. Ještě teď jsem z toho množství prachu ve vaně, celá rozhozená. Tak si říkám, že jsem našla původ toho množství prachu. Příště dám v pračce program, ale zrychlený. Myslím si, že na to, že prádlo není špinavé, ale jen ufúlané, pračka pere zbytečně dlouho a z toho že je ten prach. Jistě to ale nevím. Vyzkouším. ;) Schválně, vyklepejte usušené prádlo nad vanou. Zjistíme, jestli to mám jen já. Z toho oblečení není nic dost staré, aby se rozpadalo!

doplněno 06.02.15 06:35:

Jooo, sušička! To je sen! O té si mohu nechat jen zdát! Tu bychom chtěli všichni a taky nějakou slevu na proud.

Datum: 05.02.15 17:36

Na to je dobrá sušička. Nevím, peru na různé programy a prádlo zaprášené je vždy.

Datum: 05.02.15 17:16

A jaké chladiče vám prach ucpává?

doplněno 05.02.15 20:15:

Aha.Děkuji za vysvětlení!Mám ale ten dojem,že s tím nic moc nesvedete,jen zbytečně utratíte peníze!

Ještě za jak dlouhou dobu je nutné toto vyčistit?

Datum: 05.02.15 18:55

Na procesoru, na grafice, v notebooku na vsech chladicich.

Datum: 06.02.15 08:39

Bude rychlejsi, mene pracne a nakladne jednou za 1/2 roku vyfoukat PC / notebook. Mame v praci breprasny provoz. Musel by jste se prevlikat, vlasy pekne pod cepku, antistaticke obleceni a tak dale.

Takze casteji vytirat, vysavani jen s vysavacem s kvalitnim filtrem.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.