Zateplení a roční úspora

Od: Datum: 04.02.15 21:31 odpovědí: 6 změna: 05.02.15 06:53

Chtěl bych se zeptat, jde tak nějak paušálně říct, jaká je v procentech úspora při zateplení rodinného domu? Vím, že každý dům má jiný druh topení + každý dům má jiné zdi atd...ale tak průměrně?

Já mám například 4+1 dvoupatrový podsklepený a plastové okna, ovšem zdi 45cm cihla a brizolit, topím plynem + uhlí, kolik myslíte, že se ročně při stejně tuhé zimě a stejném topení ušetří zateplením?

A myslíte, že je vhodné brizolit zateplovat? Někdo říká, že se potom rosí atd... děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 21:37

Mne výmenou okien klesla spotreba plynu o 1000 m3,po zateplení to už tak nebolo výrazne.Tiež 45 cm plna tehla+brizolit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 21:52

To je hezké,ale nic neříkající, Z kolika to kleslo o tisíc? Z padesáti tisíc nebo pěti tisíc kubíků?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 22:03

Spotreba šla aj po zateplení z 3700 m3 na 2300m3. Je to lepšie.?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zatepleni
Datum: 04.02.15 22:03

hujer:

ale alespoň něco napsal, kdežto ty si tady přispěl úplně nic neříkajícím příspěvkem, takže jen čteš, kritizuješ, ale drvínkem do ohně nepřihodíš ;)

Od: paw®
Datum: 04.02.15 22:56
No, prijde na to, jake mas na okna a jak zatepleny strop. Nejvice uspory tepla za nejmene penez je obvykle zatepleni stropu+vymena oken. Okna jiz mas, clzbyva stroo a fasada. Brizolit zateplit jde, jako kazda jina stavba.
Ponevadz si sem nenapsal vice infa, tak snizenim tepelnych ztrat na polovinu, usetris polovinu za topeni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 06:53
avatar

zateplení,

Nokdo Vám neřekne, kolik ušetříte, snad jen matamaticky vypočítat. Je jisté, že každý kdo kvalitně zateplí, tak ušetří. Neznám jediný případ, kdy to tak nebylo. O kolik % to je, to je mooc složité. Příklad, kamarád dal zateplení a chválil si, že ušetřil 30% na plynu. Když jsme mu sedělil, o kolik klesla spotřeby, že byla mírná zima a odstěhoval se synek se ženou, tak to není prý tolik spotřeby.

Pokud si přejete to vědět přesněji, musí pozvat někoho z odborníků, kteří Vám to za peníze spočítají, poradí co a jak, popřípadě vysvětlí nejasnosti.

Někdo říká, že se rosí...ale nesmíte každému vše věřit. Zde se často píše, že nejlepší jsou nechat stará netěsná okna, nežli dát nová. Stavba se rosí stále, páč se to fyzika. Když se potká zima a teplo, tak v místě kde se udělá +12C se udělá rosný bod. Vy když kvalitně zateplíte, tak posunete tuto hranici do izolantu a nic se nestane.

Doporučím Vám kontaktovat toto pracoviště dle místa bydliště a domluvit si nezávaznou debatu s výpočtem tepelných ztrát a navrhnout řešení. Tam Vám zhruba spočítají úspory. (zdarma)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.