Plastova okna

Od: Datum: 04.02.15 20:34 odpovědí: 3 změna: 05.02.15 10:57

jak vybrat okna dum je zdeny 12 let stary bez zatepleni


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 20:40

Konkretizujte otázku,chcete nové alebo staré demontovať.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 20:50
avatar

Marte,

musíte si stanovit, zdali chcete nová, ale ty nejhorší a nejlevnější, nebo střed, či konfort.

Pak si zhruba zaměříte rozměry, uberete -10cm na výšku a šířku. Namalujete okna včetně otvírání a obešlete 30 firem. Budete požadovat Vaše priority, včetně zapravení s parapety a umístění na venkovní hranu zdiva, páč po pár letech budete zateplovat.

Až Vám přijdou nabídky, tak se jimi musíte prokousat a naučit v nich číst. Poté uděláte další kolo, třeba už jen 10 firem s doplňujícími informacemi, a třetí kolo, třeba pro 3 firmy, bude o snížení ceny, likvidace starých oken zdarma, či vybourání za půlku atd.

Je to sice pracné, ale víte kolik lidí i pořídí nová okna, ale ty nejhorší na trhu?

.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jirkaurbanovsky*
Datum: 05.02.15 10:57

Určitě je dobré porovnávat více nabídek, jen pozor někteří prodejci záměrně neuvádějí některé důležité parametry. A dá se předpokládat, že pokud je neuvádějí, tak budou horší protože jinak by se s nimi pochlubili. Takovým typyckým parametrem u plastových oken je kvalita plastového profilu. Profily se řadí do tříd dle tloušťky stěny plastového profilu, je jasné, že čím tlustší stěna plastu tím lepší, nejtlustší třída se značí jako "A". Důležité je zda jde o prvoplast nebo recyklát, prvoplast má hlavně lepší pevnost ve sváru. U recyklátu se často nedozvíte, jak moc recyklátu bylo použito, proto se na trhu setkáte s různými kvalitami recyklátu. Kvalitní plastový profil by měl být třídy "A" a vyroben z prvoplastu.

Doporučuji si také dát pozor na překupníky, kteří okna pouze nakupují, pak původ a kvalita takových oken může být různá. A pokud okna pouze přeprodávají težko mohou ručit za technologický postup při výrobě.

Nikdy se spokojete s ústním ubezpečním, že okna mají požadované parametry a jsou určitého původu. Vždy chtějte, aby byl původ oken a požadované parametry v kupní smlouvě. Jedině tak budete v právu pokud koupíte nekvalitní okna a dojde na spor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.