Protékajicí WC

Od: Datum: 04.02.15 09:52 odpovědí: 8 změna: 04.02.15 16:37

Dobrý den,

mám problém s protékajícím WC. Po naplnění nádržky nějakou dobu cca 20s odtéká voda a teprve potom se odtok sám zastaví. Záchod cersanit s horním šroubovacím ventilem.

Díky za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.02.15 09:55

Dobrý den, asi se do toho podívat, vyčistit od vodního kamene a nečistot a "vyladit".

Jiná závada tam asi nebude, než toto. Zdravím!

doplněno 04.02.15 09:57:

dakon - no, ono to bude jenom "rozštelované" nebo zanešené. Na poruchu to nevypadá.

doplněno 04.02.15 11:39:

slavco31 - no jo, ale tady ještě nemáme centy, tak to bude v korunkách .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.02.15 09:55

Dobry den, to byde asi spatne postelovany plovak v nadrzce. Nadrzku otevrete a plovak zkuste nastelovat, aby zaviral o neco drive. Popripadne vycistit nadrzku a plovak od usazenin.

doplněno 04.02.15 09:55:

Ben byl rychlejsi :)

doplněno 04.02.15 10:01:

Ben, ano, take jsem to tak myslel. Chce se to nejdriv podivat.

Od: jmlc®
Datum: 04.02.15 09:56

Dobrý den. Jak je starý? Máte tvrdou vodu? Dělalo mi to, když jsem v jednom bytě měl opravdu za pár týdnů kámen všude, kde tekla voda. Zkuste demontovat a očistit, do nádržky pak dávejte nějaké tablety, které mimo desinfekci i pomáhají odstranit vodní kámen.

píšu mooooc pomálu :)

Datum: 04.02.15 09:56

Bez prohlídky jen spekulace.

Gumové těsnění je orostlé vodním kamenem, hůře těsní, přitékající voda zvýší tlak na spachovací píst a pak větší vahou těsní.

Osobně doporučuji odzkoušenou fixinelu, zavřít vodu, spláchnout, nalít Fixinelu, aby fuma byla ponořena, stačí asi 1 cm, nechat působit do dalšího použití WC.

Případně postup opakovat..

Datum: 04.02.15 14:55

asi jsem nepochopil taztetele, nebo někteří rádcové.

Po spláchnutí mu ještě 20 vteřin teče voda do mísy, pak přestane a nádobka se pomalu plní, až se ventil uzavže. Což znamená, že mu dole moc netěsní. Nikoliv že přetéká..

Nebo jsme nepochopil problém.?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.15 11:25

Najprv skuste znížiť hladinu vody na plaváku,ak aj potom vám bude tiecť voda cez ten prepad vo vnútri,tak vymeniť uzatvárací ventil v nádobe.Dá sa aj čistiť,no výsledok nieje zaručený,že to bude fungovať alebo to o dva týždne budete rozoberať znova. Ak by bolo vadné tesnenie dole na splachovači,tak by tá voda odtekala stále a výmena tesnenia stojí pár centov.

doplněno 04.02.15 15:05:

Pre presnejšiu odpoveď,by bolo dobre doplniť otázku,či tá voda mu preteká po celú dobu plnenia alebo len už tých 20 sekúnd po naplnení.

Ohodnoceno: 1x

Od: nikc®
Datum: 04.02.15 13:19

Já to dělám tak, že vypnu vodu na WC na 15 minut. Pak ji znovu zapnu a funguje to. A když voda neteče, je to ucpaný, tak jen hnu s víkem u splachování a pak to začne jít. Zatím jsem opraváře nepotřebovala. Přišla jsem si na to tak nějak sama.

Datum: 04.02.15 16:37

Ahoj. Mělo by stačit ,,jen ,, sešroubovat plovák o kousek níž. Potom dříve vypne-zastaví napouštění. Tak bych to viděl i bez koukání. Ahoj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.