Tapetování v paneláku

Od: Datum: 03.02.15 20:22 odpovědí: 2 změna: 04.02.15 11:37

čím zadělat mezery v paneláku,před tapetováním


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.02.15 20:29
avatar

Dobrý den, sádra, tmel, stěrka nebo i silikon - podle velikosti mezer a prasklin. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.15 11:37
avatar

Stěny v paneláku jsou zcela specifické.Na povrchu bývají ve spoji panelů praskliny.Steny jsou vystěrkovány cementovou stěrkou,ta někdy dobře na panelu nedrží.Pak je ji nutno odstranit a stěnu vyrovnat,nejlíp flexibilním lepidlem-.Spáry vyčistit a také vytmelit lepidlem.Pod tapetami je vhodné stěny mít hladké,povrch je vhodné obrousit brusnou síťkou.Kouty je vhodné polepit páskem papíru,gramáž kolem 70.Ten proužek papíru je výhodné nalepit i mezi pruhy tapety.Pokud zvolíme tapetu barevnou,nabarvíme i pruh pod spojem.Tapetu zvolíme :rauphaze - tam kde se bude častěji malovat a chceme strukurovaný povrch.Vinyl - tam kde chceme měkký a tlumicí povrch s větší odolností a trvanlivostí.Vlies - tapeta s maximální odolností - možnost i občasného umytí stěn.

Doporučuji ukončení stěny pod stropem provést okrasnou polystyrenovou lištou,a lepit tabetu až po dokončení.Spára pod lištou se zatmelí akryltmelem.tapeta bude mít perfektní zakončení a zakryje se případná prasklina.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.