Co mezi špaletová okna místo rolet?

Od: Datum: 03.02.15 12:58 odpovědí: 14 změna: 04.02.15 12:38

Dobrý den. V domě mám špaletová okna. Šíře-vnitřní- oken - 120cm. Výška-vnitřní-oken-150cm.

Mezi okny jsou klasické stahovací rolety, ale již dosluhují. Chtěl bych místo rolet dát něco podobného, jednoduchého.

Můžete mi prosím poradit něco vhodného? Co by se dalo prostě koupit - případně upravit na rozměr oken - a namontovat bez spolupráce s nějakou firmou.

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.15 13:25

Zdravím,
když nechcete opět rolety, pak jedině žaluzie. Třeba tady - objdnání přímo na míru, pak jen doma namontovat http://www.zaluzie24.eu/katalog/horizontalni-zaluzie-19/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.15 17:41

Já jsem nepsal, že nechci rolety, jenom bych chtěl rolety nějaké jiné, ty moje se již nedělají. Potřebuji roletu přes celou šíři oken - od bočních stěn. Žaluzije nic neřeší, protože by museli být na každém okně zvlášť a 6cm po boku by táhlo, protože by tam již nic nebylo.

Datum: 03.02.15 14:35

Mám na špaletových oknech samodlabo textilní roletky, výroba jednoduchá, zvládne to asi každý, kdo má šicí stroj. Za pár kaček. Nemám je tedy mezi okny, ale uvnitř na oknech, ale dovnitř by šly taky.

Datum: 03.02.15 17:38

Nedovedu si představit ... samodlabo textilní roletky. Nemůžete mi to nějak blíže popsat?

Datum: 03.02.15 19:32

A ještě detail. Samozřejmě bych kdyžtak popsal, jak se na lopatu sedá.

doplněno 03.02.15 19:47:

Akorát teda jestli to máte proti profukování (jak jsem pochopil z některé Vaší odpovědi), tak to samozřejmě neposlouží, jenže jestli by pak nebylo lepší doplnit těsnění.

Datum: 03.02.15 16:54

Kde, mezi špaletovými okny máte rolety namontované? To by nešla otevřít okna. Jedině, že by venkovní ven a vnitřní se otvírala dovnitř? Kdyby se tam daly žaluzie, tak při větrání by rachotily. ;) Neoponuji, jen uvažuji.

Datum: 03.02.15 17:36

Ve předu jsou dvě okna, otvírají se dovnitř. V místnosti se také otvírají dovnitř.

Roleta je namontováná nad rámem okna. Vpravo se vsune hřídelka do boku okna - je tam přišroubované zařízení z plechu kde je otvor. Vlevo je to samé, ale se zářezem, kde se vsune levý konec tyče - v tyči je zařízení, které pruží.

Od: ben®
Datum: 03.02.15 18:17

Dobrý den, já bych zůstal u těch rolet - vymontovat je a (po předchozí domluvě) odnést do čalounictví. Ten válec a mechanismus je asi OK a tak si jen vyberete látku na roletu a ten čalouník ji vymění. A nemusíte řešit rozměr a montáž. Zdravím!

doplněno 03.02.15 19:10:

milancukrar - také to mohou být ještě kdysi populární pruhované rolety (červenobílé).

Ale, myslím, že čalouník si s tím poradí a navrhne i vhodnou látku (nebo to plátno).

doplněno 04.02.15 09:32:

misa503 - tak, nic ve zlém, ale Vy jste se ptal špatně. Váš dotaz měl být: "Jak opravit mechanismus v roletovém válci?" nebo: "Jak opravit rolety?" Takto jste dostával odpovědi na dotaz, který neměl být takto formulován. Jinak, že se ten mechanismus musí po čase znovu "natáhnout", protože se uvolní, asi víte - potom to zas pěkně vytahuje i drží polohu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.02.15 18:54

Proč já už zase souhlasím s Benem?

Prodejny s bytovým textilem, bývalé Řempo Holoubek, to jsou prodejny, kde koupíte náhražku na Vaší roletu. Něměl jste tmavě zelenou neprůsvitnou gumotextilní "plachtu"?

doplněno 03.02.15 19:25:

Bene, máte pravdu, čalovník ví a poradí, udělá. Osobně jsem kutil a co můžu vše udělám sám, nebo se alespoň pokusím.

Třeba očalounit sedačku a ... a další..

doplněno 04.02.15 07:19:

Míšo, mechanismus je jednoduchý, dutá dřevěná tyč, v tom dlouhé péro, a koncovka (objímka) pevně ukotvena na tyči. Hodně se opotřebovával druhý konec, který se dřel v držáku a já ho nahrazoval nastřelovacím hřebíkem.

Z dotazu jsem pochopil, že máte problém s látkou..

doplněno 04.02.15 09:11:

Takže vnitřnosti rolety?

http://www.urbanek-ul.cz/role…ovy-mechanizmus-na-miru-p1367

http://www.styltex.cz/?article=82720

http://www.dointerieru.cz/twinx.asp?menu=2492

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.02.15 04:23

To tam bylo...tmavě zelená plachta. Tu už jsem dávno vyměnil za jiný potah - stříbrný - jak proti zimě, tak proti teplu. Čalouníka nepotřebuji.

Nejde mi o plachtu, jde mi o ten mechanismus. Jenom jsem chtěl vědět zda ještě existuje možnost takového mechanismu.

Hlavně žádné řetízky. Prostě roleta na šňůrku.

Jsem malé městečko a Řempo ani v okolí není.

Datum: 04.02.15 12:38

Děkuji moc za odkazy. Ten první odkaz dodává přesně co potřebuji i za přijatelnou cenu. Dodává i samostatně pružinový válec a hlavně bez látky. Látku si na válec přidělám sám ze starého válce, kde mám již nové látky všude po domě - oknech.

Perfektní , díky.

Datum: 04.02.15 04:24

Právě ten mechanismus není OK. O látku mi nejde.

Od: tommy*
Datum: 04.02.15 06:11

Dobré ráno. Zkuste zadat na internet - stahovací rolety, je tam několik stránek. Na těchto jsou se stejným mechanismem, jaký jste popisoval www.metalplastcz.cz. Pokud nechcete investovat do nových rolet, tak ještě zkusit hledat na aukro nebo bazoš, zda je někdo nenabízí, případně si sám dát inzerát. Určitě jsou u někoho doma nevyužité a odložené na půdě.

doplněno 04.02.15 06:59:

Zde je odkaz http://dum.bazos.cz/inzerat/42419368/Rolety.php.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.02.15 08:26

Moc díky za tip.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.