Jak se starat o eko kůži

Od: Datum: 02.02.15 20:28 odpovědí: 9 změna: 25.05.15 21:11

prosím nevíte někdo jak pečovat o sedací soupravu potaženou EKO KŮŽÍ,jaké prostředky použít aby dlouho vydržela.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.02.15 12:20

Dobrý den, viz odkaz si můžete počíst o tom, co Vás zajímá. Informací je tam dost. Zdravím!

http://www.mt-nabytek.cz/slovnik-pojmu/69-eko-kuze.htm

doplněno 03.02.15 20:17:

pavelivana - ale, ona by ta praxe neměla být jiná. Asi nemá význam vymýšlet již vymyšlené a nějak experimentovat. A těch 15 let je na současný nábytek asi jen zbožné přání. Toto je nábytek spotřební a není to "první republika". Předpokládám, že čalounické hřebíčky tam ani nenajdete, ale jenom sponky. A ty nitě ve spojích také nejsou, co bylo dříve.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.15 19:37

To záleží na tom, čemu říkáte "dlouho vydržela". Je to jenom látka, se specielní povrchovou úpravou imitující kůži. Pravá kůže to není. Dávat tedy pozor na fleky a vůbec na všechno. Nakonec Ben Vám dal dobrý odkaz.

doplněno 04.02.15 05:27:

Pavleivana, syn takové kanape měl. Bylo tmavozelené, ale i tak musel opravdu dávat pozor na fleky. Nešlo to vyčistit. 15 let to určitě nevydrželo. Asi tak 7 let a bylo to na kanapi hodně vidět. Ne, že by bylo nějak flekaté, ale ta látka jaksi zřidla a popraskala. Vypadalo prostě ošuntěle. Nevím jak lépe to vysvětlit. Možná by to nebylo tak vidět, kdyby měl nějakou béžovou barvu a ne tu lahvově zelenou.

Datum: 03.02.15 20:10

děkuji za rady, ale já chtěl radu vyzkoušenou né obecné informace,ty jsem samozřejmě četl.Když jsem ji ted koupil tak chci aby vydržela alespon 15 let.

Datum: 03.02.15 20:16

15ti letou zkušenost s "ekokůží" nikdo nemá, protože tak dlouho ten materiál na trhu není...

takže se prostě k tomu musíte chovat šetrně jako ke všemu co chcete aby vydrželo.

doplněno 03.02.15 21:53:

Dnešní koženka/ekokůže se s dřívějším provedením nedá vůbec srovnat. Takže v této současné podobně je na trhu "krátce"

Od: pb®
Datum: 03.02.15 21:49
Ale kde že, ekokůže dříve koženka je na trhu už desítky let. Mimochodem nevím, co je ekologického na kusu plastu. Jedna zabitá kráva je pro planetu menší zlo, než polyuretan nanesený na tkanině, ale co.
Máme doma sedačku z ekokůže, dar od souseda, jinak bych to nechtěla a na pravou kůži nedám dopustit. Nejlíp se mi čistí vlhčenými ubrousky na dětské zadečky.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.02.15 16:13

Na koženku a eko-kůži používám Poliboy Čistič na kůži, a poté nanesu ochranný balzám Poliboy Intenzivní péče o hladkou kůži.

Lehčí znečištění odstraním nastříkáním čističe a setřením mikrovláknovou utěrkou, větší znečištění odstraním nanesením čističe, chvilí nechám působit, poté nečistoty ze "spár" vyčistím kartáčkem (přiliš netlačit) a rozpuštěnou špínu setřu mikrovláknovou utěrkou.

Po uschnutí nanesu impregnaci mikrovláknovým aplikátorem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.15 17:38

děkuji za radu vyzkouším.

Od: mamamia
Datum: 25.05.15 13:59

Eko-kůži musíte promašťovat vazelínou, voskem nebo krémem. Můžete použít stejné přípravky jako na kožené boty. Ale používejte pravidelně, co 3 měsíce. Jinak to popraská a můžete to vyhodit. Mluvím z vlastní zkušenosti. Moje sedačka po 3 letech vypadá příšerně. Bohužel jsem taky nevěděla, jak se o ni starat. Kdyby mě na to někdo upozornil, ušetřila bych 50 tisíc.

Ohodnoceno: 0x

Od: pavel72
Datum: 25.05.15 21:11

děkuji budu se snažit ošetřovat,aby vydržela.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.