Přípojka elektřiny

Od: Datum: 02.02.15 15:02 odpovědí: 3 změna: 02.02.15 16:22

Dobrý den, prosím o informaci ohledně el. přípojky, pokud se vůbec o přípojku jedná. Koupila jsem malou chatku a není v ní zavedený el. proud. Je v chatové osadě, kde ostatní chaty elektřinu mají. Mám domluveno se sousedem, který je také napojen od jiné chaty, že se od něj mohu napojit. Jeho chata je od mé asi 35m daleko. Samozřejmě chci platit všechny poplatky. Počítám s tím, že si vše sami vykopeme a tak. Nebude se jednat o nic náročného, jen asi dvě zásuvky na 220V a 3 světla. Co si k tomu potřebuji vyřídit a kolik zhruba peněz to může stát? Kateřina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 15:13
avatar

Dobry den, v tomto pripade se bude jednat o podruznou pripojku. Takze vykop + kabel + rozvadec a rozvody v domu. Doporucuji se domluvit na podruznem elektromeru, predejdete tim problemum se spory kdo prosvitil vic. Odkad Vam da znaly elektrikar.

Na vasem miste by jsem zvazil oficialni pripojku. Bohuzel to bude stat vic, budete potrebovat vyjadreni k uzemnimu rozhodnutu na zaklade projektu pripojky. Na druhou stranu se vam nesane, ze soused chalupu proda, neho ho nastvete a odpoji Vas.

doplněno 02.02.15 15:47:

Omlouvam se za chyby, nainstaluji spellcheck

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.02.15 15:31
avatar

Samostatná přípojka je investice, která zvedne hodnotu nemovitosti. Z hlediska pojištění nemovitosti a vyhnutí se případným komplikacím je to, řekl bych, nutnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.15 16:22

Ahoj Kačenko. Podívej se po kolonii, jestli neuvidíš nějaký vysoký sloup, jako přívod proudu. Z něho by měla být stažená přípojka do nějakého rozvaděče. Pokud to není od někud přivedeno zakopáním v zemi. Pořád tam bude nějaký ten rozvaděč. Bývá taková praxe, že v jeho blízkosti je, nebo jsou další nějaké skříňky. Tam by měly, nebo mohly být samostatná měření, pro jednotlivé nejbližší zahrádky, nebo větve pro více zahrádek. Dej řeč s nějakým správcem kolonie, nebo s někým, kdo to tam má na starost. Pak by se třeba dalo vybrat nějaké řešení, které by zabránilo budoucím potížím s odpojováním přívodu od potencionálního nového, nebo i starého souseda. Místní podmínky napoví, co je proveditelné. Zatím ahoj.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.