Barva na zed pro vymývací techniku

Od: Datum: 01.02.15 17:31 odpovědí: 4 změna: 01.02.15 19:54

Ahoj udělali jsme Travertino efekt na zdi a ted nastal problém s barvením...potřebuju aby se barva(hnědá) dostala jen do struktury ale na povrchu se dala krásně houbičkou setřít pryč...použila jsem tonovací barvu HET..(ředěnou s vodou)..ale zabarvilo mi to celou plochu a nejde s tím hnout...nejde vymývat na hladkých plochách...poradí někdo jakou barvu tedy použít aby se dala setřít?..díky...posílám ukázku zdi a efektu na ní...do vydrápáných ploch potřebuju barvu a na hladkých ji chci vymýt...jenže jaku použít...Het mi zabarvil všechno stejnoměrně a vymýt nešel:/Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 18:26
avatar

Zdravím,
řekl bych, že problém není ani tak v použité barvě, ale technologickém postupu. Takže natřít včetně prohlubní a ještě za mokra (čili okamžitě po nanesení) zase povrch setřít. V prohlubních barva zůstane, z vystouplých částí se setře.
Pokud už to máte hotové a suché, tak jedině celý postup (světlá, tmavá a rychle setřít) zopakovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutilka
Datum: 01.02.15 18:39

to právě jsem udělala...natřela a setírala ihned...vůbec to nešlo..je to ze sádrové omítky totiž...jakoby se to vpije ta akrylátová barva a ani okamžitě po nenesení nejde setřít:(..zkoušela jsem to samé na vzorku udělaného z lepidla bílého Knauf...a tam to setřít šlo..takže je to materiálem omítky:(...

Datum: 01.02.15 19:40
avatar

Aha - jasné. Se sádrovými a podobnými novodobými materiály zkušenosti nemám, ale určitě se to ještě nějak nechá opravit. Hlavně jde o to, aby ty výstupky, kde to má jít setřít, už nebyly savé.
Asi bych zkusil na kousku znovu nanést další vrstvu barvy a zkusit ji setřít - jestli už to nebude lepší (méně savé) než předtím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutilka
Datum: 01.02.15 19:54

..hm..já to ještě na stěnu nedala...jen jsem to zkusila na vzorku naštěstí...takže ted nevím no...tak že by to zkusit napenetrovat a až pak barvit?...chtělo by to možná nákou malířskou barvu ale ne na akrylátové bázi,,...ale existuje taková?

doplněno 02.02.15 18:17:

ronyx: měl jsi pravdu ronyxi...opravdu stačilo napenetrovat..zkoušela jsem to penetrovat Duvilaxem a Sokratem..nechat penetraci zaschnout...z obojího to pak jde krásně setřít..super!...(Duvilax vypadá líp)...Tobě díky za radu...snad to pomůže více lidem.

doplněno 02.02.15 18:28:

foto: testovací vzorek

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.