Jak na ohřev vody?

Od: Datum: 01.02.15 16:35 odpovědí: 9 změna: 09.02.15 12:42

Dobrý den,

prosím o radu. řeším ohřev vody v části rd. Stávající situace je taková, že na jedné straně domu je instalovaný plynový kotel, který obsluhuje vytápění v domě a teplou vodu v blízké koupelně (tam je vše v pohodě). Rozvod vody je od kotle natažen i na druhou stranu domu, cca 12m, kde jsou stupačky do patra, kde probíhá půdní vestavba a kde je počítáno s koupelnou a kuchyní. Je zřejmé, že bez cirkulačního čerpadla (na to je už pozdě) teplá voda na druhou stranu domu dojde až za dlouhou dobu. Proto uvažuji o instalaci bojleru na druhé straně domu vzdálené od kotle (u stupaček do patra). Otázka je, zda pořídit kombinovaný nebo elektrický bojler, případně jak jinak by se dala situace řešit. V případě kombinovaného, bych teplou vodu od kotle napojil do bojleru, v případě elektrického bych do bojleru vedl studenou. Nízký tarif mám. Co je výhodnější? Poraďte prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 16:59
avatar

Řešil bych to kombinovaným boilerem. Pokud bych to řešil přidáním boileru do systému, tak kombíka proto, že mám na výběr buďto ohřev topením, nebo přes stykač a hodiny v režimu nn.Koupíte elektriku a mezi svátky se vám po*ere těleso a jste v háji. takto přepnete na ohřev kotlem a vesele jedete dál.

doplněno 01.02.15 17:00:

Ale také záleží na cenovém rozdílu elektrického ohřívače x kombinovaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.15 17:09

Ja by som sa tiež priklonil ku kombinovanému,lebo bojler je ako keby jeden menší radiator a pokiaľ topíte v kotly je teplá voda aj v bojleri a netočí sa vám elektromer a prepnút na elektriku a zavrieť ventily na kotol sa dá vždy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.15 17:22
Já su s toho magor : V případě kombinovaného, bych teplou vodu od kotle napojil do bojleru, v případě elektrického bych do bojleru vedl studenou. Nízký tarif mám. Vždyť musíte vést studenou vodu v obou případech.Jinak jestli vám to topná soustava "dovolí"tak kombinovaný-v zimě se ušetí
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mlok*
Datum: 01.02.15 20:02

Jasně, zapoměl jsem dodat, že mám kombi kotel.

Od: andi
Datum: 01.02.15 17:27

pouzijte elektronicky rizeny prutokovy ohrivac Stiebel-Eltron

meri teplotu vstupni vody tu porovna s vami nastavenou pozadovanou vystupni teplotou (digitalne po stupnich)

a dle pozadovaneho prutoku pusti vevnitr jen tolik spiral aby vodu dohral

my se sprchujeme jen teplou, vubec baterie nemicha a nikdo se neopari a objem bojleru je pase nedojde k "vyplacani"

je malej date ho v koupelne pod umyvadlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 01.02.15 17:48

Já bych na rozdíl od většiny zvolil variantu s obyčejným bojlerem bez kombinace, protože pokud máte dvojtarif, tak se celá ta složitost a vyšší nákladovost při pořízení a instalaci nevyplatí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.15 18:00

Já se připojuji k nicku bruk600 - nedával bych kombinovaný OUV, protože v přechodových obdobích Vám postačí teplota topné vody třeba 40oC, což je na ohřev vody málo ! Kombinovaný OUV se dává do blízkosti kotle a zapojuje se do primárního okruhu při regulaci zpátečky trojcestnou popř. čtyřcestnou armaturou. Vy máte to druhé odběrné místo příliš daleko od kotle, což by znamenalo velké tepelné ztráty. Instalujte normální elektrický boiler nebo stacionární plynový ohřívák.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mlok*
Datum: 01.02.15 20:04

zapoměl jsem uvést, že mám kombi kotel, tzn, topí i ohřívá tuv

Datum: 09.02.15 12:42

Lepší je zapomněl:o))

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.