Přemrštěná cena za právní služby

Od: Datum: 01.02.15 14:50 odpovědí: 12 změna: 02.02.15 20:44

Dobry den,kupuji dum který jsem našel na internetu,tudíž bez RK.

prodavajici připravil smlouvu a ja ji nechal zkontrolovat známým mého znameho(právníkem)

na par maličkosti se mu smlova líbila bez větších Vítek.

dale jsem pana právníka požádal aby mi připravil kupní smlouvu na prodej mého bytu z kterého budu z části financovat koupi domu.na bytu bylo věcně břemeno které právník musel zrušit,tudíž další smlouvu o zrušeni věcného bremene.

takže právník připravil dvě smlouvy:smlova o zrušeni věcného břemeno včetně návrhu na vklad

A smlova o prodeji mého bytu a kontrola a úprava smlouvy na koupi domu kterou připravil prodávající.

Zajmalo by mě kolik bych zaplatil v průměrně advokátní kanceláři kdyby bylo všechno oficiálně .opravdu mě stačí orientační cena.

Nejprve to vypadalo ze to vyřeší 4-5tisic,ale cena o které jsme nedávno smskovali bude minimálně 20tisic,což se mi zda hrozné moc.prosim poraďte .dik

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 15:01

Je to trochu dražší, ale asi to nevybočuje příliš ze sazebníku, který advokáti mají. Máte ale možnost na rovinu navrhnout svou cenu advokátovi . Je pak na něm, zda přistoupí na dohodu.Na vašem místě bych navrhla avokátovi odměnu ve výši 8-10 tisíc. Myslím, že budou spokojeny obě strany.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.02.15 15:16

Nejedná se o žádnou přemrštěnou cenu,obzvláště,musel-li advokát provést kontrolu kupní smlouvy (neuvádíte kolik to bylo stran), sepsání nové kupní smlouvy na prodej bytu, dohodu o zrušení věcného břemene (či jiný úkon týkající se zrušení VB). Advokát by správně měl odměnu stanovit z hodnoty věci, například, prodáváte-li byt, který má hodnotu 2,5 milionu, činí odměna za 1 úkon právní služby (například sepsání oné kupní smlouvy) 18.300,-Kč (bez DPH). Ano, tuto odměnu si obvykle nenaúčtují na Moravě, ale v Praze s tím rozhodně nemají problém. Nižší ceny jsou kupodivu tam,kde Vás zastupuje realitka, neboť advokáti uplatňují vůči RK tzv. množstevní slevu, ale zase to záleží případ od případu. Nevzpomínám si, že bych viděla v Praze sepsání kupní smlouvy (docela jednoduché) na prodej nemovitosti, kde by odměna jen za tuto smlouvu byla nižší než 7 tisíc. Mnoho laiků si opravdu neuvědomí, že i pouhé připomínkování jobvykle 7- 10ti stránkové kupní smlouvy zabere advokátovi několik hodin, neboť dobrý advokát si mnohdy musí "nakreslit" různé logické provázanosti úhrady kupní ceny, sankce, odstoupení, apod. Sepsat kupní smlouvu tam, kde časově a právně na sebe musí navazovat úhrady jednotlivých částí kupní ceny, zánik zástavního práva, zajišťovací instituty v případech, kdyby se jedna ze stran zachovala nefér, možnosti odstoupení od smlouvy, náhrady, apod., je velmi náročná několikahodinová či denní práce a rozhodně se to nedá pořídit za 4-5 tisíc.

Datum: 01.02.15 15:25

Cena je v pohodě, pokuď právník sepíše a zařídí večí okolo.

Já když jsem minulý rok kupoval domek, tak celková odměna právníkovi, kterou platila z 99% strana prodávající byla přes 100tis Kč. Byl to složitější případ, protože nejprve byl domek prodáván přes realitku, kde celková odměna realitce byla přes 200tis. Ale byla chyba ve smlouvě o zprostředkování, takže zde byl prostor pro vyšachování realitky. Právník napsal dopis realitce a ta již nepožadovalo odměnu 200tis. Tím "vydělal" 100tis a prodávající ušetřil také 100tis Kč.

Takže odměna 20tis je ještě dobrá.

doplněno 01.02.15 15:33:

Jen kdyby ještě všichni právníci odváděli 100% práci. První kupní smlouvu připravovala právnička realitky. Zde bylo plno chyb. První chyba byla na začátku, kde se bylo cca 20.ledna minulý rok, že smlouva byla uzavřena na základě zákona č. 40/1964 Sb. Někdo si nějak nevšiml, že už tento zákon neplatí. atd. Bylo tam toho více. Takže jsem si 14dní s ní dopisoval, než byla smlouva OK. Pak ale jednu s prvních smluv okopíroval následující právník, takže jsem si zase dopisoval s ním, než byla smlouva v pořádku.

Datum: 01.02.15 16:33

Je to tržní hospodářství, za 50 min. poradu jsem zaplatil 4500 tvrdých českých, i když Venoušek před dvaceti lety pravil, vše vyřeší neviditelná ruka trhu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.15 20:13

RK běžně 5% z ceny majetku o kterem se jedna z 2M tedy 100.000tis.

doplněno 01.02.15 20:34:

mj, to je jako název otázky . . . to je teda hatmatilka . . sorry

Datum: 02.02.15 00:04

Ahoj. Máš tři možnosti. Buď si to zadarmo napíšeš sám(nějak). Nebo ti to za nějaký prachy vytvoří advokát, právník a podobný. Nebo za C a za dráž spáchá realitka. U obou nemusíš mít stejně záruku, že ten obchod dopadne dobře. Není každá realitka zlodějská parta. Taky jsem na podobnou jednou narazil. Než se podepíše smlouva, je vhodné ji nechat skouknout někomu znalému. Jde jen o docela velké prachy.

Lidi si docela dost, nekontrolují a neopravují své zápisy tady.(Přemístěna-přemrštěná). Já to dělám jak můžu a občas mi taky něco uteče.

Ohodnoceno: 1x

Od: jjj
Datum: 02.02.15 11:39

právníci jsou hodně často nemorální a hamonivá verbež.Pomůže jen jít k někomu soudnějšímu.Snad někoho najdete.Ponáhej Vám Pámbu.

Datum: 02.02.15 13:49

no to je mi názor. Právní služba může být někdy velmi cenná, jde spíš o to, že platy v česku jsou mizerné ! což je hnebně zakrýváno nesmyslným výpočtěm průměru. Jesti si právník vezme cca 15 litrů za jednu "dokonalouů smlouvu k tomu 5 za konzulatce, tak mi to nepřipadá zas až tak drahé.

Od: pavla2015
Datum: 02.02.15 14:41

Informace o odměnách advokátů zde uvedené odpovídají realitě. Advokát si účtuje zvlášť každý z úkonů včetně prostudování podkladů. Opírá se o advokátní tarif, ale má smluvní volnost. je tedy na Vás, jaké podmínky si předem domluvíte. Je tady ale ještě jiná možnost a tou jsou notáři. Panuje jakési všeobecné mínění, že notáři jsou drazí a dost lidí si myslí, že notáři dělají jen dědické věci a osvědčují losování. Jen pro zajímavost : sepsání kupní smlouvy u notáře notářským zápisem u nemovitosti za 3 miliony Vás bude stát 10.530 Kč. Za takto sepsanou smlouvu ručí stát. Výhodné je to spojit s notářskou úschovou kupní ceny - připlatíte si pouze 1.000 Kč. Nemusíte se bát, že Vás někdo "natáhne" - u všech notářů to bude stát stejně. V ceně je i příprava smlouvy a konzultace. (Uvedené ceny jsou bez DPH.)

Datum: 02.02.15 18:47

a jste si 100% jistá, že nebylo v ČR notáře, co vytuneloval notářskou úschovu a zmizel s prachama. Asi nečtete noviny. Jak říká můj známý, jistota je kulomet v ruce.

Od: pavla2015
Datum: 02.02.15 20:44

No já teda noviny čtu a žádný notář ještě notářskou úschovu nevytuneloval. Ai si pletete notáře s advokátama. Pár advokátů už se dostalo na titulní strany a i do televizních zpráv. Ale i tak je advokátní úschova mnohem bezpečnější než dát peníze realitce. U notářské úschovy je jistota největší a to hlavně proto - že úschova není nijak spojena s osobou notáře. Kdy notář umře nebo ho odvolají, převezme celý notářský úřad nově jmenovaný notář. U advokáta byste se museli přihlásit o úschovu do dědického řízení.

Datum: 02.02.15 16:18

Já si kupoval před 3 roky domek přes realitku, která je v asociaci. Provize 50 tis., snížení celkové ceny o 10%, řekl jsem jak si co představuji a čekal jsem. Sešel jsem se jednou při podpisu smlouvy s prodávajícím a jednou při předání. Smlouvy v pořádku, všechno převedeno, zajištění včasného vyklizení a uvolnění, naprosto bez starostí, provize nelituji... Pokud bych měl každou chvíli s něčím běhat k právníkům, čekat až si na mě udělá čas a vždycky vše předělá...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.