Dlažba jako dlažba?

Od: Datum: 31.01.15 19:29 odpovědí: 4 změna: 31.01.15 22:50

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Váš názor, jestli skutečně vidíte nějaké zásadní rozdíly ve vlsatnostech dlažby - já se totiž přiznám, že vnímám pouze barvu a povrch.:)

Děkuji za názory.
Hezký zbytek dne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.15 20:19
avatar
Rozdíl mezi levnou a drahou dlažbou nejvíc pozná ten, kdo ji pokladá. Dražší má přesnější rozměry - desky jsou jedna jako druhá. Líp se s ní dělá. Tebe jako budoucí majitelku zajímá spíš kvalita lazury. Na levnou ti spadne nůž špičkou a najdeš na ni dolíček na dražší je většinou glazura silnější a tím odolnější.
tolik teorie. Horší je že kvalitní dlažba z Polska může být levnější než nekvalitní z Itálie. Někdy o ceně zkrátka ne rozhoduje kvalita ale přepravní a výrobní náklady. A pak se v tom vyznej.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.15 20:33
avatar

dlažby se dnes dělají různé a to i bez glazury s mírně strukturovaným povrchem např něco jako imitace dřeva korku apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 20:29
avatar

to je stejné jako když se zeptáte na firmu okay elektro, ale víte oni tu dlažbu (elektroniku) nevyrábí ale prodávají. Chcete šunt dodají vám šunt chcete nejdraší dodají nejdražší. Vše je o ceně, kteru je ochoten zákazník zaplatit. Chleba je taky za 26 a nebo za 36 korun, pořád je to "chleba". Slyšel jsem že italsné dlažby bývají ezké, ale italové je nedělají na věšné časy a tak časem se na nich objevují pochuchy. V zahraničí je zvykem co 10 - 15 let koupelnu překopat s aktuálními trendy zatímco u nás koupelny děláme mi na neneraci a i víc.


doplněno 01.02.15 13:22:

níže je pravda, měl jsem tu dlažbu, která byla hodně silná a jaksi více slinutá a obkádač do toho mále nevyvrtal dítu pro zásuvky a nešlo to vůbec řezat. Tak si ředstavuju solidní dlažbu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kordel
Datum: 31.01.15 22:50

Dulezite je aby byla dlazba slinuta (nasakavost pod 0.5 %).

Nejkvalitnejsi dlazby dokonce glazuru nemivaji, ale mivaji strojne lesteny povrch (levigato)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.