Jaký koupit nový bojler?

Od: Datum: 31.01.15 18:54 odpovědí: 5 změna: 31.01.15 21:35

Dobrý večer.

Potřeboval bych poradit s výběrem nového ohřívače vody - bojleru. Začal jsem bydlet u babičky, děda již bohužel zemřel, a proto je nyní na mě, řešit různé technické věci.

K dispozici máme prozatím ohřívač Tatramat 180 l, starý bezmála 20 let. Co vím, děda na něm bohužel nedělal žádnou údržbu (jednou se měnila pouze kontrola na ohřev), a nyní mám pocit, že bojler ohřívá stále méně teplé vody.

Zkusil bych možná udělat i opravu, vyměnil anody, vyčistil, jen si myslím, že už se to asi nevyplatí, nebo máte jiný názor? Klidně si nechám poradit.

Nový ohřívač bych chtěl tak od 120 - 180 l, asi zase Tatramat nebo Dražice, nebo mi můžete poradit i jiného výrobce. Chtěl bych nějaký, se kterým máte dobré zkušenosti a zase vydrží delší dobu, seženu snadno náhradní díly atd. Klidně si připlatím, plánuji si vyčlenit na nákup cca 10 000 Kč.

Děkuji všem.

doplněno 31.01.15 19:26:

Ještě mám takovou otázku, když je ten bojler dejme tomu na těch 180 l, tak kolik by měl teoreticky nahřát teplé vody?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ivo®
Datum: 31.01.15 19:19

Koupil jsem Tatramat ,ten před tím  byl taky stejné značky a vydržel skoro 10 let....jen nekupuj nějaké podezřele levné třeba v Baumaxu....

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.15 19:24

Kupte dražice a pokud je v domě ÚT tak kombinovaný.Velká úspora energie.

Datum: 31.01.15 19:58

Mám skvělou zkušenost s boilery AEG jak doma, tak i na chalupě. Mimo jiné se dá velice snadno nastavit teplota ohřívané vody a momentálně je i cena zajímavá:

http://www.24-elektro.cz/zboz…eg-bojler-aeg-ewh-basis-120-n

Datum: 31.01.15 20:20

Pokiaľ ide a netečie,tak je lacnejšie opraviť,tesnenie nestojí veľa a ani tá anoda,hreje asi slabo,lebo je tam veľa vodného kameňa a ten si akumuluje to teplo zo špiráli.Ak by ste sa rozhodli pre Tatramat,tak najlepšie ceny na SK má vodoshop Poprad,lebo ich berie priamo z výroby,na nete najdete eshop.Čo sa týka tej vody,tak ju nahreje celý objem na aký je vyrobený,no postupným vypušťaním teplej vody sa tam dopúšťa studená voda a tým sa mieša a je chladnejšia na výstupe.

Datum: 31.01.15 21:35

Hlavně vyčistit od usazeného vodního kamene za 10 let provozu. Velká část vnitřního objemu bude zanesená, což je také příčina malého množství teplé vody. Při té příležitosti určitě vyměnit anodu a těsnění. Cena obojího je několik stokorun.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.