Odečet elektroměru - zpřístupnění

Od: Datum: 31.01.15 14:57 odpovědí: 8 změna: 01.02.15 12:12

Dobrý den, víte někdo jak je to s povinností zpřístupnit elektroměr k odečtu spotřebované energie? Jedná se o to, že v době, kdy mne dopisem vyzvali, že budou odečítat elektroměr, čili od 10 do 11 hod, nemohu být doma, jsem v práci. Proto jsem včas volal na jejich infolinku, abych toto nějak vyřešil a nabídl jim, že jsem doma denně od 15 hod. Paní na infolince mne upozorňovala, že jim elektroměr jsem povinen zpřístupnit, což chápu, ale nemohu kvůli tomu nejít do práce, proto jim jej chci zpřístupnit po 15 hod. Můj zaměstnavatel nemá žádnou povinnost, dát mi dovolenou proto, že ČEZ přijde odečítat elektroměr v mé pracovní době. Jak to mám teda řešit? Paní z infolinky mne nakonec odkázala na to, že dvě hodiny před odečtem mi bude volat jejich pracovník, se kterým se mám prý domluvit, ale že i on má nějakou pracovní dobu a vpodstatě jsem pochopil, že se s ním nedomluvím a spotřebu budou brát nějak odhadem. Mohl by mi někdo prosím poradit, jak se takové věci řeší? Vodu chodí odečítat paní každý rok kolem 15 hod. takže s tím problém není, proč je tedy u ČEZu problém, aby jejich pracovník přišel odpoledne, nebo navečer, kdy je většina lidí už z práce doma?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.01.15 15:04
avatar

Dobrý den, napište stav elektroměru na cedulku a tu vystavte na viditelné místo z ulice.

Případně si vyjednejte jiný termín. A vidíte, u nás žádný dopis neposílají a prostě přijdou (také ČEZ). Další možnost by měla být nahlásit stav telefonicky. Zdravím!

doplněno 31.01.15 15:18:

Ta paní bude mít pravdu - myslím, že samoodečet může být jen dvakrát a potom už chtějí odečet vlastní. No, jedině si někoho sehnat, kdo jim přístup umožní (soused, kamarád).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mznj®
Datum: 31.01.15 15:13

Děkuji za reakci, zapomněl jsem to do dotazu uvest - navrhoval jsem, že jim stav nahlásím, ale paní na infolince mi sdělila, že tentokrát musí být odečet proveden jejich pracovníkem, že prostě jednou za nějakou dobu to tak musí být a nelze stav nahlásit. Já to opravdu všecko chápu, jsem dokonce rád, že se na elektroměr chtějí přijít ppodívat, ale jak to sakra mám udělat? I kdybych měl vstřícného zaměstnavatele, copak opravdu musím mrhat dovolenou proto, že oni nechtějí dát svým pracovníkům odpolední směnu, za kterou by provedl evidentně víc úspěšných odpočtů, než dopoledne?

Datum: 31.01.15 16:05
avatar

Vy zase pochopte společnost, které patří elektroměr. Oni taky nemůžou dělat vyjímky a individuálně navštěvovat byty a doby podle toho, jak majitelé budou doma. Zkuste se dle rady paní na infolince s daným technikem, pracovníkem, domluvit. Možná si udělá čas jak se bude odněkud vracet. Ale spíše bych to viděl na půl dne dovolené. Ono v bytech je to ještě horší, revize plynu, výměna ventilů, výměna měřičů tepla a pod. Každopádně vše je o domluvě stejně jako vaše nabídka svému zaměstnavateli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.01.15 16:00

Pokud máte tu povinnost, a oni to právo v zákonu, tak co naděláte? Oni přece také mají pracovní dobu, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 16:21
Ohodnoceno: 1x
 
Od: milan23*
Datum: 01.02.15 10:18
Mě přijdou také dopoledne,když nebudu doma,elektroměr mám na zápraží,takže nechám odemčenou branku,ať si to odečtou.Na zahradě není co sebrat a doma jsou psi.
Kdybych měl elektroměr někde uvnitř,dám klíč sousedům.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 01.02.15 10:57
avatar

Ale samozřejmě, že když se chce, tak to jde. U nás vloni také chtěli (ČEZ) zpřístupnit elektroměr a poslali na výběr různé termíny celkem v 6 dnech, první termíny začínaly dvakrát v 8:00 (jinak v 10:00 a ve 12:00), poslední termíny byly tři 14:00-15:00 a tři dokonce 16:00-16:30. A na konci mailu byla věta "Další termíny na vyžádání.".

Námi vybraný termín už byl nakonec obsazen, ale to bylo jedno, protože někdo může být doma kdykoliv, dohodli jsme si jiný. A ten chlap k dovršení všeho přijel stejně skoro o hodinu dřív. Ale to není podstatné. Je jasné, že termíny jsou, když to nedojednává blbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mznj®
Datum: 01.02.15 12:12

Tak v mém případě mi na výběr nedali a paní na infolince mi taky nenabídla pozdější termín, přestože jsem jí několikrát řekl, že doma jsme denně po 15. hodině. Všem vám děkuji za názory. Uvidím, co nakonec řekne ten technik, který bude volat dvě hodiny před návštěvou. Celé je to prostě absurdní, chápu, že hodiny jsou "jejich", ale já jim platím a nebráním se tomu, aby se na své hodiny přišli podívat, jen se bráním tomu, že mi striktně nadiktují kdy a nedají mi prostor se k tomu vyjádřit. Prostě já mám svou pracovní dobu, zákony znějí jasně, zaměstnavatele nezajímá žádný ČEZ, pokud bych opravdu šel do extrému, je tato situace neřešitelná bez toho, abych se nějak neprovinil proti zákonům. Dávat klíče sousedům... to je řešení, které už je dost za hranou. Nenabízím jim, že elektroměr zpřístupním o půlnoci, ale od 15 hodin. Pokud bych bral, že jejich pracovník má běžnou, osmihodinovou pracovní dobu a určitě nazačíná obcházet odběratele od 6 hod. ráno, ale až odhadem od 8 hod., mých nabízených 15 hod. je ještě v jeho pracovní době. Jde spíš o to, že bychom si neměli nechat líbit diktaturu od firem, kterým za ni pak ještě nadstandartně platíme a jak je vidět z některých příspěvků, někde to jde i v odpoledních hodinách, tak proč by ne u nás? Navíc, i když je už samozřejmě doba trochu jiná, než před lety, kdy většina lidí nedělala na směny a byli odpoledne doma, stále si myslím, že nejvíc odběratelů by ten odpočtový pracovník doma zastihl právě po 15. hodině a bral by tak elektroměry po řadě, nemusel by přejíždět z jednoho konce města na druhý, protože nikde nikoho nezastihne a efektivita jeho práce by byla jinde a nasranost odběratelů taky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.