Přiklepová vrtačka

Od: Datum: 30.01.15 18:01 odpovědí: 12 změna: 08.02.15 08:14

Vrtám asi pouze dvakrát do roka i míň většinou do betonu v bytě nějaké dirky lustr,polička,atd.

Jakou přiklepovou vrtačku poradíte?a nebo má to smysl kupovat nebo si půjčit?Diky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 18:12

Jestli v paneláku, tak bych nešetřil a koupil vrtačku která má pneumatický příklep.

S normální příklepovou vrtačkou je to za trest.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 18:12
avatar

v tomto případě se vyplatí zapůjčení kvalitní vrtačky než koupit něco levného a při každém vrtání se s tím rozčilovat

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.01.15 19:07
avatar

Skrze toto kupovat kvalitní vrtačku se nevyplatí vždyť půjčovny profinářadí jsou v každém městě a i s obyčejnou se dá do paneláku ale cve to velmi dobrý vrták a tak max 5 použití a pak nový!

Osobně když není zbytí a nemůžu si půjčit profi vrtačku (nyní makyta s dvěma hlavami-obyč a sds) tak i svojí obyčejnou z aukra za cca 300 zn Manesmann.ale trvá vyvrtání asi tak 2-3x déle než s profi!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 19:21

Vrtání v paneláku znám,dříve jsem si taky půjčoval protože jí potřebuji max. 3x do roka. Nakonec jsem stejně koupil,protože jsem potřeboval nečekaně o víkendu a už nebylo kde půjčit. Mám něco podobného jako v odkazu,na těch 10 děr za rok plně postačuje a už ji mám 8 roků a spokojenost a hlavně nemusím nikoho otravovat a vrtat kdy si vzpomenu,

. http://aukro.cz/priklepova-vr…ka-2500w-sds-i5042896752.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.15 20:19
avatar

Na vašem linku není příklepová vrtačka (i když je tak popsaná), ale klasické vrtací kladivo. Jinak dobrá volba pro občasné vrtání (nejen do betonu).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.15 20:25

Což o to, ale pokuď to má skutečně 2,5kw tak ti to urve buď obě ruce a nebo se to bude silně zahřívat.


doplněno 30.01.15 20:52:

Garantuji ti, že 2,5kw příkonu dejme tomu při 90% účinnosti a 900ot/min neudrží nikdo, pokuď se to sekne.


doplněno 31.01.15 09:20:

Sám mám už 3tí vrtací kladivo Makita. Dělám často průrazy skrz venkovní zdi v paneláku.

A pokuď v panelu při vrtání chytneš nešikovně nějakou železnou výztuž, tak se ti to sekne ať chceš či ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 20:44
avatar

Troufnu si tvrdit, že 2,5kW to nemá ani náhodou - běžná vrtací kladiva jako je tohle mají tak kolem 800 - 1.500W a to ještě ta lepší. U těchto levných výrobků se na údaje výrobce o výkonu nedá dát.
A i kdyby to mělo 2.500W - s ostrým vrtákem a pokud obsluha nemá "obě ruce úplně levé", tak to nemůže nikomu namlátit. Když je někdo nešikovný, tak mu ublíží i 500W vrtačka.


doplněno 30.01.15 20:47:

Ještě mi to nedalo - ty údaje - 26mm betom, 48mm cihla - jsou taky nesmysl, protože u tohohle malýho kladiva by to nikdo neudržel - myslím na plný vrták, na korunku samozřejmě bez problémů.


doplněno 30.01.15 21:00:

S tím, že pokud se to sekne - to souhlasím. Proto se taky na vrtací kladivo netlačí,ale jen se drží. Pokud je někdo kopyto a na vrtací kaldivo tlačí, o seknutí se vrtáku si doslova koleduje a není mu pomoci - holt kdo chce kam...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 20:38
avatar

Zdravím,
pokud to máte na vrtání do betonu (typicky panelák), tak zapomeňte na příklepovou vrtačku, ale kupte se to nejlevnější vrtací kladivo s SDS upínáním. Vrtat něco v paneláku s příklepovou vrtačkou je doslova "trápení malých dětí" Příklepovka je určená pro vrtání do normální zdí (cihla, porobeton atd), ale ne do betonu. Ono i s přklepovkou do betonu díru udělláte, ale jen tak daleko, než natrefíte na kamínek. Pak jste skončil (na rozdíl od vrtacího kladiva) S kladivem ten kamínek rozbijete, s příklepovkou je to konečná (v každém případě - max v nouzi pomůže vzít kladivo + sekáč - důlčík, kamínek rozbít a pokračovat ve vrtání).
Jen bych rád podotkl, že vrták pro příklepovou vrtačku a pro vrtací kladivo se zásadně liší - kromě jiného typu SK plátku také geometrií břitu. S vrtákem pro kladivo v příklepovce nevyvrtáte nic - ten vrták má tupou špičku, nevrtá, ale do materiálu před sebou tluče. Vrták do příklepovky má částečné ostří a vrtaný materiál "škrábe" Pokud se ostří ztupí, vrták se chová jako vrták do vrtacího kladiva a vrtání s ním je hrozná dřina. Já osobně si vrtáky včetně tvrdokovových (čili tzv. vidáků) do příklepovky i vrtacího kladiva brousím (jsou na to ale potřeba i jiné brusné kotouče v brusce, na normálních to brousit nejde) - kdo to neumí, musí si koupit vrták nový. Tupý vrták se pozná snadno - špička tvrdokovu je kulatá a vrtání lidově řečeno "nejde na svět" - je to dřina a nepřibývá to. Ostrý (přesnějí správně naostřený) vrták vrtá doslova sám.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.01.15 21:05

No nevím, docela rád bych porovnal něco z těch profesionálních supestrojů se svou 25 let starou ryze amatérskou náhražkou. Podle toho, jak dlouho se panelákem rozléhá bušení profesionálů při různých přestavbách soudím, že to nic moc nebude.

Já jsem koupil tu svou celoplastovou křapku B&D amatérské řady koupil v německém hypermarketu ještě za 19,99 DM. Díry v běžném průměru do 8 mm a hloubky do 60 mm má většinou do 5 sekund. Pokud najde kamínek, chvilku stojí, kamínek rozžhaví, ten praskne a jede dál. Problém je ovšem s ocelovou armaturou. Té se vyhýbám drátočuchem. Několikrát jsem vrtal panel skrz půlmetrovým vrtákem a déle než minutu to netrvalo. Ta moje křapka se od těch profi liší mnohem vyšší frekvencí příklepu. Ona píská a beton mění v kouř.


doplněno 31.01.15 10:09:

colombo:

Předvrtávání je cesta ke zlomení vrtáku. Mimochodem, nevím, kde se ten nápad s předvrtáváním (nejen do betonu) vzal. Učí se to na školách a asi si to nikdo nikdy nezkusil. Vrtal jsem nástrojovou ocel do průměru 65 mm a vím, jak to s předvrtáváním je a není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 21:50

Nic proti tvým zkušenostem.

Ale pokud jsi provtal panel skrz za jednu minutu, taks vrtal v místě kde je v panelu dutina. Takže odhaduju, žes panelu vyvrtal tak maximálně 8cm.

To že se beton mění v kouř jsem ještě neviděl. Ale vím jak vypadá spálený vrták. Z toho se někdy i kouří a hraje všemi barvami.

Já bych na tak občasné vrtání koupil obyčejnou příklepovou vrtačku a investoval bych do kvalitních vrtáků. Když si koupíš vrtáky o průměru 4, 5, 6, 8, 10, 12 a budeš díru vrtat postupně od nejmenšího vrtáku, tak ti vrtání sice bude trvat dlouho, ale i příklepovou vrtačkou to postupně vyvrtáš. A nebo potom půjčovna nářadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 01:05
avatar

Já za sebe mohu doporučit vrtačku s příklepem z Lidlu (Parkside). Mám ji a používám ji prakticky každou chvíli na rekostrukci baráku - takže vrtání kamene, cihel, betonu, míchání různých směsí (malty, lepidla, ...). Nemohu si ji vynachválit. Pokud je akce, mají ji za cca 1300Kč, takže se mi už dávno zaplatila. Příklep má solidní, srovnal bych jej s menším vrtacím kladivem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutil100
Datum: 08.02.15 08:14
Jakékoliv vrací kladivo. Ted bylo v tescu za 750kc - lepší než půjčovat. Já osobně mám z lidla a jsem spokojenější stalo 1300 i se 3 SDS vrtakama adaptérem na klasické vrtaky, dva sekačky a vazelína
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.