Vosk na parkety

Od: Datum: 30.01.15 14:11 odpovědí: 9 změna: 20.06.15 07:05

Kluci i holky. Potřebuji navoskovat parkety. Je to jen na cca 3 roky, pak se to tu bude předělávat. Ale jelikož parkety vypadají hrozně, tak jsem se před chvilkou do toho pustila. Neměla jsem totiž chuť na uklízení a ani na nic jiného. Takže to odnese podlaha *smich* Poradíte vosk? Když kouknu do nabídek, tam tam toho je strašně moc. A to je u mě problém. Určitě vyberu ten nejhorší *zed*. Děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 14:37

Když jsem byla doma, u rodičů, tak jsme parkety pastovali, voskovali. Nejprve vydrátkovali a pak navoskovali a vyleštili. Byla to šílená dřina. Pak, kdykoliv jsem se přestěhovala, tak vidinou údržby parket, jsem kupovala koberce ode zdi ke zdi. A teď už ani nevím značku pasty nebo vosku. Pamatuji se, že něco bylo v plechovce a něco se rozehřívalo ve skle. ;) Sebodko, mám vás ráda, ale musím si rýpnout. Nejste vy masochista?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.15 15:40

Babčo. Asi ano, Mě to strašně baví dělat *smich*. Fakt. A to si představ, že jsem ráno vůbec neuvažovala o tom, že bych se do toho dnes pustila *ee*.

To já vím, že se dává vosk, jenže který?*zed*. Nebylo líp. když ke koupi byl jeden jediný? Já fakt někdy vybírám, až přeberu. Kdysi jsem zbrousila parkety v celým barákem a vybrala ten nejlepší lak (no, nejlepší, jen podle mě). Když jsem podlahu natřela, tak to vypadalo úžasně, Ale jen vypadalo. Ani po týdnu se po tom nedalo chodít. Přicuclo se to k podrážce a táhlo se to za člověkem jako horká žvýkačka. Toho se zbavit, to teda byla fuška *uf*

Datum: 30.01.15 16:09

já kupuji tekutý přípravek Pronto na parkety a plovoucí podlahy se včelím voskem ,dobře se nanáší a parkety pěkně vypadají

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.01.15 15:14

Jako před lety,prodává se na parkety hydrovosk.Po přebroušení,nebo d,kladném vydrhnutí se na parkety aplikuje podle návodu-.

JABRAKA

http://www.barvy-laky-unimax.…-typu/oleje-a-vosky/hydrovosk

Datum: 30.01.15 20:16

Diava pasta na parkety vychází ze všeho nejlevněji a podle mně z vosků nejlepší, pak ještě cirine, to je téměř to samé.

doplněno 30.01.15 20:44:

Vůbec nic neudělá, já mám doma prkna navoskovaný Diavou už deset let, normálně vytírám mopem, akorát do vody přidávám Pronto 5 v 1 čistič dřeva.

Datum: 30.01.15 20:36

robine a co ty parkety ošetřený Diavou udělají, když se na ně vylije trochu vody?

doplněno 30.01.15 20:54:

robine, tak dám na Tvoji radu. Bydlí se mnou malí vnuci a to se občas (*smich*) něco vyleje. Tak aby to za týden nevypadalo, jak před "renovací " *smich*

Od: anro
Datum: 15.06.15 23:29

Práve som použil vosk na parkety Diava a to o prebrúsení parkiet. Zatiaľ to vypadá obstojne. Ako to mám ďalej ošetrovať ešte neviem, ale nemalo by to byť veľké umenie. Za rady by som bol ale vďačný.

doplněno 20.06.15 03:14:

Po dvoch dňoch som z hrôzou zistil, že sa objavujú nejaké fľaky, ktoré len z použitím značnej snahy sa dali odstrániť handričkou. Po sklamaní ma však napadlo zobrať fén na vlasy a skúsiť ich odstrániť teplom. Snaha bola úspešná, ale použitie horkovzdušnej pištole prinieslo perfektný účinok bez námahy a neskutočne rýchlo. Vosk sa vpíjal do dreva a zároveň tmavol a zvýrazňoval jeho štruktúru. S teplom som ovšem nepreháňal. Zmiešaním prachu z brúsenia a vosku vznikol plastický tmel vhodný do škár.

Datum: 20.06.15 07:05

Některé přípravky na ošetření parket se nahřívaly. A to tak, že hodně. Neměl se vámi použitý, také nahřát a nanášet horký? Použil jste ho správně?

Datum: 15.06.15 23:41

Mám stejné hrůzostrašné vzpomínky jako "babka" vzpomínám si, že na každé ruce přidělané drátky,na kolena a strašná dřina, ty drátky se daly přidělat na nohy a mohlo se jakoby klouzat. Doma i na chalupě parkety pod kobercem ale sousedka leští a voskuje, kupuje nějaký samoleštící tekutý vosk v drogerii Teta a parkety má krásné, sice říká, že klidně můžu s vozíkem ale to bych si netroufla.

Sebod až budete mít uklizeno doma a budete se nudit dejte vědět, vyhodila bych ty koberce.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.