Ve zdi nedrží KO68 a zás. nejde odšroubovat

Od: Datum: 29.01.15 19:49 odpovědí: 10 změna: 02.02.15 14:06

Ahoj. Dotaz pro praktické elektrikáře.

Dvouzásuvka nejde sundat,odšroubovat vršek zakrytí. A ještě se povysouvá krabička pod ní. Jak by jste řešili tuto věc? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.15 20:13

Jako nejde povolit šroubek?Tak buď odvrtat nebo použít hrubou sílu-kladivo,majzl... Krabicu trochu obklepat a přesádrovat.Jo a raději vypnout el.proud

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.15 20:16

poodtáhnout co to jde> vyfoukat vzduchem> natlačit tam mamuta...

jen pak když to někdo někdy bude chtít sundat, tak jedině ten majzlik

Datum: 30.01.15 08:49

"natlačit tam mamuta..."

*sok* Kristova noho! To nemyslíte vážně, že ne? Ten kryt musí být snadno snímatelný kvůli případným opravám (výměna opotřebované zásuvky, dotažení šroubků...).

Datum: 30.01.15 11:31

Ale ano myslím to vážně. Když u v současné době nelze kryt sundat, tak je to celkem jedno.

Bez destrukce zásuvky to stejně jen tak sundat nepůjde.

Navíc když tazatel nechce zásuvku měnit, tak nevidím sebemenší problém.

Od: xxxx*
Datum: 02.02.15 14:06

...po tobě bych chtěl jít něco opravovat- neni snad lepší to udělat pořádně, aby to šlo později předělávat?

Datum: 29.01.15 20:45

Pokud se protáčí šroubek, nebo jsou strženy zářezy, tak jedině odvrtat a koupit novou dvojzásuvku. Něco podobného se mi stalo při složení funkčních částí starých zásuvek. Rozteče obou kolíků a trošku liší od nové výroby a když se nový kryt nasadí na starý strojek tak je to zábava to rozebrat.

doplněno 29.01.15 20:52:

Pokud je přístup z druhé strany, tak jsou šrouby - hmoždinky do plechu, kdy po zašroubování vytvoří na svém konci kruh a ten se opře o plech - spodek krabice. Je to sice šílený, ale pokud nebude mít zákazník námitek, tak bych to realizoval.

Datum: 29.01.15 20:47

Jasně chlapi. Ten majzlík, bych viděl až jako poslední možnost.Ta dvojzásuvka je v emailovém soklu a nerad bych ho potom nějak obnovoval. Soused zmínil ještě jednu možnost. Vyvrtat ve dnu krabky větší dírku, do zdi za ní zavrtat hmoždinku a s podložkou tu krabičku přišroubovat ke zdi. Štuky sahají až k okraji té krabičky.

Od: ben®
Datum: 29.01.15 20:56

Dobrý den, jednou jsem řešil něco podobného u normální zásuvky - tam se šroubek protáčel a nepovoloval. Při vypnuté elektřině jsem vrazil mezi zeď a ten plastový kryt nástroj viz odkaz a mírně páčil - tím jsem přimáčkl krabici a odtáhl kryt. Ten šroubek už potom šel povolit. Zdravím!

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pachtle

doplněno 02.02.15 13:04:

Jo, opět zvítězila česká šikovnost a koumáctví nad spurnou hmotou. Gratuluji k úspěchu.

Datum: 02.02.15 13:00

Ahoj hoši. Tak, abych vám skoro všem udělal radost, tak jsem použil rady od každého z vás.

Magor: vypnul jsem el.

Ben: vyšprajcnul jsem víčko zásuvky, šroubek se chytil a šlo to pak sundat.

Requied: Do prohlubenin a po obvodu krabky jsem omatlal toho Mamuta a zatlačil ji do zdi. Byla to ta mělká a nešlo

s ní pootočit.

Pak jsem, už jenom přišrouboval novou dvojzásuvku, od ABB-Elekropraga, hnědou. Za 105 Kč. Ach, jak já jsem šikovný.

Ještě, ta krabka, měla utržený ten plast s vyřízlým závitem a byl v ní ten dlouhý šroubek, vedoucí až do dna krabičky. Pokud to nějakej ňouma nevyrve ze zdi, tak to tam třeba přežije navždy. I případné přetření soklu. Ahoj. A děkuji za účast.

doplněno 02.02.15 16:08:

Jó Jabrako. V některých specifických situacích, je i to vybušení krabky majzlem dobré řešení. To použité, mělo tu výhodu, že se neprasilo, a nemusel se kazit emailový sokl.

doplněno 02.02.15 17:13:

Ještě mě tak napadlo, co že bych tam dal, kdybych neměl doma toho Mamuta? Třeba silikon, nebo Tekuté hřebíky 49A, nebo ten plast z tavné pistole? Mamuta bych asi nekupoval, když stojí 195 Kč, zas tak moc ho nepoužívám. Furt mi tvrdnou ty špičky. Ještě, že je prodávají náhradní, za asi 25 Kč.

Datum: 02.02.15 13:15

To kladivo a sekáček je dobrý návod.Stačí rozštípnout kryt a koupit nový.Nebo případně novou zásuvku.Z ní pak použít ten kryt.Když se zbavíš krytu,tak se vrut kleštěma snadno vytočí.Samozřejmě vše při vypnutém jističi.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.