Pojistný ventil myjava netěsnost

Od: Datum: 28.01.15 21:24 odpovědí: 7 změna: 29.01.15 23:09

Dobrý den, mám problém s pojistným ventilem SLOVARM MYJAVA začal po 7 letech protékat z vrchu jak je "odpouštění" viz. obrázek nevíte jestli se dá nějak opravit nebo rovnou nový?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 21:43

Kdysi jsem asi tři opravoval. Prodávala se sada těsnění do toho ventilu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.15 22:17

nepamatujete si postup rozebrání? nikde to nemohu najít

Díky

Datum: 28.01.15 22:30

Ono to už taky nějaký pátek je,ale myslím nejprve sundat tu kličku pak ten bílý kryt a pod krytem dole je matka tu povolit a vypadne ti ten celej mechanizmus s tyčkou a těsněním,ale přesně si to nepamatuji je to tak 10 let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.15 23:23

Děkuji za pomoc, po rozebrání jsem zjistil že cely vršek ventilu je povolený po dotažení již neteče

děkuji a přeji hezký večer ;)

Datum: 29.01.15 20:36

Ahoj. Nechci sýčkovat, ale nemohlo se tím přitažením, přenastavit jištění toho ventilu? Nikdy jsem tohle nerozdělával a tuhle jsem tu věc za 360 Kč, radši vyměnil celou. Tlaky v nádobách jsou svinstvo. To pak lítají i baráky. V nedávných Bořičích mýtů, to efektně předvedli oba pánové. Z boileru udělali svižně letící raketu.

Jak je mým zvykem, přidám drobnost. U kámoše měli ten odtok od tohoto ventilu vyvedený na podlahu do kýble. A ten občas přetekl. Vymysleli jsme nový odtok skrz stěnu ven z místnosti. Ven, je myšleno jako ven do přírody. Dokonce jsem se s tímhle řešením pochlubil spřáteleným servisákům. Poněkud namítli, že co se stane, když v zimě ten konec venku zamrzne? Které další místo této soustavy, bude to nejslabší, ve kterým to ty tlaky odpustí. Aby to nevyfičelo do horních pater. Doplnil jsem na druhém konci takovou odbočku, do vyššího mista, až ke stropu a zase dolů do toho původního kýble. Bez mrazů ty přepustky odtečou ven a za zamrznutí té koncovky to zase poteče do kýble. Asi je to normální, ale po zřízení téhle vopičárny, už nebyl pozorován žádný únik ven.

doplněno 29.01.15 22:16:

No to pozor hochu. Nenech se mýlit. Nejde o tlak z vodovodní sítě, ale o ten, co si nadělá otopné zařízení samo. Přetopením ze závady.

doplněno 30.01.15 14:44:

Ahoj. Opravdu hezká fotečka. A ten přetlak v piksle, se odfoukne ze systému jak? Že by kohoutkem z baterie v koupelně, nad umyvadlem v koupelně, nad dřezem v kuchyni? Necháš to někde preventivně kapat? Aby to netlakovalo? To asi ne, že?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.15 21:46

Tak jsem stejně rozdělal a zjistil prasklou membránu, bohužel náhradní nedodávají. Tak že asi novy ventil to bude jistit, zatím jsem udělal novou tak uvidíme jak to bude fungovat. S tlaku obavu nemám protože VAK BEROUN nám dodává jen 1Bar tak že je to nahranici i kotle :( ale děkuji za info

Datum: 29.01.15 23:09

Tenhle ventil je na studené vodě co jde do zásobníku viz. foto

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.