Koupelna bez obkladu

Od: Datum: 28.01.15 08:45 odpovědí: 12 změna: 29.01.15 07:15

Vazeni radcove,

letos se chystame na dodelani druhe koupelny v RD a chteli bychom ji mit bez obkladu a dlazby. Na podlahu chci pouzit nejake kvalitni PVC. Prvni dotaz - mam u zeme pouzit podlahove listy? Nebude pod ne zatikat voda, neni lepsi PVC pouze doriznout presne ke zdi a misto list pouzit silikon?

Druhy dotaz - co za nater (pripadne sterku) na zdi? Lze pouzit nater i primo do sprchove koutu? Zdi jsou z ytongu a SDK.

Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 08:57

Co vás k tomu vede? Za pár měsíců ta koupelna a zvláště sprchový kout bude vypadat jako někde v lágru.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.15 09:01

Je to velmi nestandartní, ale voda je prevít, tak abyste za nějaký čas nedodělával dlažbu. Pokud budete mít kvalitní izolaci, tak bych řekla silné PVC, doříznout do kraje, zalepit silikonem a dát stejně podlahovou lištu. Ale nevím, rohy, přece jenom tam budou prořezy. Aby se neobjevila plíseň.

Na stěny bych doporučila benátský štuk s ochrannou vrstvou do koupelen, ale s PVC to asi nebude kompatibilní, nebude to k sobě ladit. Leda dát na zem dřevěný rošt, ale zase ta podlahová lišta, musela by být přesně ve stejném tónu, jako ten štuk.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.15 09:31

Nestandartni to mozna je, ale mame uz vedle koupelny zachod bez obkladu a libi se nam to, tak chceme podobnym zpusobem resit i koupelnu. Benatsky stuk se mi nelibi vzhledove a ani cenove

Od: dht*
Datum: 28.01.15 09:04

Jenom malou poznámku k použití silikonu. I nejkvalitnější silikon stárne rychleji než nejlevnější PVC. Pokud tedy PVC, pak zásadně bez silikonu. Navíc jde velmi obtížně odstranit před případnou opravou.

Datum: 28.01.15 09:06

Jiří,

bude to koupelna nebo bazén?

Vy máte na podlaze tolika vody, že by zetekla přes podlahovou lištu, když bude dobře přilepena? Domnívám se, že většina lidí se otře ve vaně a ta troška vody co z Vás odkape, to otřete hadrem, nebo se postavíte na osušku. Přesné doříznutí ke zdi a silikon, zabrání tepelné roztažnosti lina..

Pokud chcete na podlahu napouštět vodu, tak to je jiný postup.

Pokud stěnu natřete fasádní omyvatelnou barvou, tak to nebude vypadat jako v lágru. A voda steče po barvě..

doplněno 28.01.15 09:54:

Jiří,

Ta se ta fasadni barva pouzit primo na SDK? Ano, bez problému, 2-3 nátěry vyhoví. udělejte zkoušku a dejte pod proud vody..

Je potreba penetrace, pripadne treba hydroizolacni nater do koupelen? Já jsem proti hydroizolační vrstvě v koupelně, v případě katastrofy voda stejně vyteče pod prahem mimo místnost. Ale jsou lidé, kteří jí tam chtějí, páč to má i soused..

Nemate nahodou zkusenost s barvou Primalex fortissimo pripadne s renovacnim natereme Jaeger? Neznám toto.

Jinak mam dve male deti, takze obcas to u nas v koupelne k bazenu nema daleko. I když máte dvě děti, tak se koukněte každý den, zdali najdete fleky vody, nebo je podlaha celá pod vodou..

Lino bude z jednoho kusu, u zdi vyhnuto nahoru a zalištováno. To Vám nestačí?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.01.15 09:19

Diky Milane,

da se ta fasadni barva pouzit primo na SDK? Je potreba penetrace, pripadne treba hydroizolacni nater do koupelen? Nemate nahodou zkusenost s barvou Primalex fortissimo pripadne s renovacnim natereme Jaeger?

Jinak mam dve male deti, takze obcas to u nas v koupelne k bazenu nema daleko

Datum: 28.01.15 11:53

Fortisimo jsem pouzil na Nas zachod a spokojeny moc nejsem. Po otreni vlkym hadrem sla dolu cast barvy a i sadrova sterka na vyhlazeni. Hydroizolaci jsem delal v mistnosti s prackou, kde je take odtokovy kanalek a uz me to pred 14 dny celkem zachranilo kuzi, kdyz vypadl odpad u pracky. Takze s kanalkem a dore vyspadovane to ma jiste smysl. popripadne udelat sprchac jako nejnizsi bod a tak by kanalek fungoval pro oboje.

Datum: 28.01.15 12:13

My mame na zachode do cca 1m vysky latexovou barvu (pozadavek ze stavebnihu uradu na omyvatelnost). Omyvatelna je bez problemu, rozhodne pri otreni vlhkym hadrem nejde dolu, ale uplne uzavre zdi.

Datum: 28.01.15 11:54

Urcite doma najdu zbytek fasadni barvy, tak udelam tu zkousku a uvidim. S tim bazenem to byla samozrejme trochu nadsazka

Diky za odpovedi

Datum: 28.01.15 11:58

Dejte vedet jak to dopadlo, potrebuji predelat ten zachod :)

Od: frydlinstalater
Datum: 28.01.15 10:39

Mně se to líbí. Mám rád neotřelá řešení a kouplena bez obkladů a dlažeb je prostě super. Už mám "pokrk" obladů koupelen po futra a nebo pod strop, sádrošů a obkladů z hornbachu Dělal jsem těď byt v lehce PUNK stylu, kde se dokonce nemalovalo ani neštukovalo, jen se oškrabalo zdivo a ošetřilo prosti prašnosti, místy se přiznala cihla. V kombinaci s dřevem (přiznané trámoví) a nerezem to celé dopadlo výborně, byt vypadá velmi dobře, lehce industriálně, nicméně ne neosobně. Koupelnu jsme dělali stěrkou Pandomo. Obecně je potřeba hodně dbát na kvalitní materiály a opravdu si dohlédnout na hydroizolaci.Aby koupelna "nehnila" je potřeba zajistit dobré odvětrání. Nejsem si jistý tím PVC, ale když tak bych jel s malým soklíkem. Náter do sprcháče ano, ale opět hydroizolaci a dobře se poradit ohledně výběru barev. Držím palce a fandím Pavel

Datum: 29.01.15 07:15

Pavle, když máte rád neotřelá řešení, já mám v koupelně púlovoucí podlahu, vanu zazděnou styrodurem, na tom plovoucí podlahu.

Ale kdo chce, ať si dá i hydroizolaci. Jeptišky prý používali i na svíčku...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.