Jaké sklo na pergolu

Od: Datum: 27.01.15 07:26 odpovědí: 4 změna: 28.01.15 08:57

Zdravím, chci postavit na terase pergolu. Bude přímo na západní stěně domu, vstup přímo z jídelny. Aby se zachovalo maximální prosvětlení, tak jsme se rozhodli použít na zastřešení sklo. Potřebuji 4ks tvrzených(kalených) skel 90 x 350cm, myslím že by mohla stačit síla 10mm. Zatím mne nic nepřesvědčilo, že bych měl použít vrstvené lepené sklo, třeba connex 5.2 Sklo bude podélně uloženo na lepených dubových hranolech 8 x 14 cm pod sklonem 8 stupňů. Půdorys: délka na zdi 4m, vyložení 3,5m. V pergole bude podvěšeno baldachýnové zastínění, v létě nám tam pere slunce. V zimě když sních neodtaje a bude stínit, tak ho budu schazovat. Cena takovéto pergoly se pohybuje klidně přes 200 000,-Kč. Tak to budu dělat svépomocí. Máte někdo s tímto zkušenosti? Neznáte nějakého osvědčeného výrobce skel nejlépe v Královehradeckém kraji? Jsem od Náchoda.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 10:51

Kalené sklo 10 mm váží asi 25 kg/m2. 0,9 x 3,5 = 3,15 m2,>> pomalu 79 kg. U izolačního kaleného skla stejné tloušťky ještě jednou tolik.

Zvedal jsem nad hlavu tenší drátěné sklo při zasklívání pergoly, 0,9 x 1,2 m. Byla to fuška ve dvou lidech, zvláště poslední "kousky" Jak máte dořešenou technologii zvedání skla délky 350 cm? Přežije to?

Já bych dnes volil 10 nebo 16 mm lexan. Dva pruhy 180 x 350 lehce zvednete, upevníte. Ztráta světla nebude tak markantní.

doplněno 28.01.15 09:14: Za 30 let jsem neumýval ani jednou. Stačí déšť. Je pravda, že drátěné sklo je trochu neprůhledné, takže prach a ptačí navštívenky a pod. tak nejsou vidět. A od jara do podzimu je celý podhled zarostlý vinnou révou.
Ohodnoceno: 2x

Od: navrativ*
Datum: 27.01.15 11:45

moc díky za reakci. Mám v plánu připravit samonosný rám, ten zasklít na zemi a celé pak zvednout jeřábem na stojky.

Lexan jsme používali v práci na výrobu bezpečnostních krytů. Mám ale strach, že jakýkoliv plast bude na slunci, větru, dešti časem degradovat a za cca 10let bude neprůhledný.

Datum: 27.01.15 15:18

Jak resite cisteni? Nebo staci dest? Dekuji

Ohodnoceno: 2x

Od: navrativ*
Datum: 28.01.15 08:57

Předpokládám že se sklo bude muset třeba jednou za rok omýt ze štaflí. Mám na střeše sluneční kolektory a ještě jsem je nemyl, déšť zatím stačí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.